Gatvės performansai nesustabdys masinio gamybos perkėlimo į „trečiojo pasaulio“ šalis (video)
aktyvizmas

00omsa protestas        Stambusis kapitalas toliau perkeliamas į „trečiojo pasaulio“ šalis, pasižyminčias pigia darbo jėga. 2010-ųjų pradžioje tekstilės gigantas „Golden Lady Company“, valdantis 15 gamyklų visame pasaulyje, nutarė perkelti gamyklą iš Italijos į pigesnės darbo jėgos šalį – Serbiją. Dar šiais metais „Omsa“ gamykla iš Faenzos miesto bus perkelta į Serbiją, darbo neteks 350 žmonių. Tai bus jau trečioji šios kompanijos gamykla Serbijoje.

 

       350 „Omsa“ gamyklos dirbančiųjų nuo pat sausio mėnesio rengia demonstracijas ir protesto akcijas prieš gamyklos uždarymą. Protestai įgauna vis rafinuotesnį pobūdį. Pradėję nuo standartinių demonstracijų, dirbantieji ėmė rengti vaizdingus gatvės performansus. Tačiau vargu ar jie sustabdys masinį gamybos perkėlimą į „trečiąjį pasaulį“. 

 

       Rugsėjo 19  d. „Omsa“ dirbančiųjų performansas Faenzos gatvėse

      

      

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

       Parengė en arche

       Anarchija.lt

        2010 09 24

 

Komentarai  

 
0 # dariuifascio Y-m-d H:i
"Stambusis kapitalas toliau perkeliamas į „trečiojo pasaulio“ šalis, pasižyminčias pigia darbo jėga."

Nemanai, kad būtent dėl to Stambusis kapitalas yra suinteresuotas, kad pigi darbo jėga atvyktų pati ?
 
 
0 # dariuifascio Y-m-d H:i
Taigi, atsakymo, kaip ir visada - vengiat ? :-)
 
 
0 # dariuifascio Y-m-d H:i
Aš užduosiu tik vieną klausimą - ar jūs kartais pagalvojat, kad esate didelio didelio globalistų plano įrankis (nors ir labai mažas)?
 
 
0 # kodėl ne?hedocityblog.lt Y-m-d H:i
kodėl žmogus negali atidaryti / uždaryti SAVO gamyklos KADA NORI ir KUR NORI? ir ar protestavimas prieš tokius veiksmus ne tas pat, kaip protestuoti prieš tai, kad kažkas apsipirkinėja maximoj o ne rimi, ar apsipirkinėja Vilniuj, o ne Kaune, etc.?

nesuprantu pačio principo, kuriuo grindžiami panašūs protestai: man nepatinka, ką kitas žmogus daro su savo nuosavybe ir aš reikalauju, kad jis darytų tai, ko NORĖČIAU AŠ?
 
 
0 # kur prievarta?hedocityblog.lt Y-m-d H:i
straw man argument?

vergvaldys JĖGA vertė dirbti sau (nusavindavo svetimus darbo vaisius) - naudojo PRIEVARTĄ; gamyklos savininkas UŽDARYDAMAS gamyklą nieko sau dirbti neverčia (tiesiog nusprendžia uždaryti savo verslą); nematau kaip noras nustoti tęsti SAVO VERSLĄ tapatus vergvaldžio PRIEVARTAI vergų atžvilgiu