Dviuodegio šuns partija juokiasi iš Vengrijos rinkimų (video)
aktyvizmas

alt

       Nupieštas šuo su dviem uodegomis įaudrino politinį Vengrijos gyvenimą. „Nemokamas alus! Amžinas gyvenimas! Nurėšim mokesčius! Pinigai už dyka!“ – tokiais šūkiais municipaliniuose rinkimuose dalyvauja Dviuodegio šuns partija (Kétfarkú Kutya Párt). Tai 30-mečio Georgijaus Kovačo (György Kovács) projektas, jis yra ir partijos pirmininkas.

  

KKP buvo įkurta 2004 metais kaip socialinis gatvės meno projektas, skirtas išjuokti Vengrijos politiką. 2006 metais valstybinis skandalas atvedė į kruvinas riaušes, o po dvejų metų Vengrija patyrė tikrą šoką nuo ekonominės recesijos. „Mes išrenkame tuos žmones, kad jie atstovautų kriminalinio pasaulio ir turtingųjų interesus. Šita demokratija tiesiog juokinga“, – sako Kovačas.

 

Dviuodegio šuns partija dalyvauja rinkimuose Budapešte ir Segede (Szeged) – mieste šalies pietuose. „Tikimybė, kad mes nieko nepavogsime, yra 93%“, – skelbia jų absurdiškas šūkis. „Mes nenorime laimėti rinkimų. Jeigu rinkėjų dauguma patikės mumis, tai bus stiprus smūgis politiniam elitui“, – mano Kovačas. Nors patikėti KKP siūlymais sudėtinga. Pavyzdžiui, vienu iš partijos programos punktų tapo siūlymas užtvindyti Budapešto gatves vandeniu. Taip KKP siūlo kovoti su kamščiais ir aplinkos teršimu. Taipogi partija pasiūlė naują autobusų maršrutų planą, kuriame visai nebūtų stotelių. Serede KKP siūlo pastatyti kosminį uostą ir supilti dirbtinį kalną žiemos sporto šakoms.

 

Segedo meras, Vengrijos socialistų partijos narys Laslo Botka pabrėžė: „KKP kampanija labai svarbi Vengrijos politikos purvo ir neapykantos atmosferoje“. „Mes jau išnagrinėjome Dviuodegio šuns partijos pasiūlymus ir vos nepriėmėme siūlymo apie amžiną gyvenimą. Visgi teko jo atsisakyti, nes per daug sudėtinga nustatyti pensinį amžių“, – šaiposi Botka.

 

Pagal www.runewsweek.ru parengė E.B.

2010 09 26
 

Naujoji partija ruošiasi rinkimams

 

Partijos lyderiai rėžia kalbas rinkėjams

 

Dviuodegis šuo kalbasi su B. Obama

 

 

Komentarai  

 
0 # aaaaaaaaa Y-m-d H:i
o po to verks, kai išsirinks. Verkšlenksit, kai dešinieji valdžią paims vėl? :D