Vilniuje tęsiasi „Antibranduolinio mėnesio“ renginiai
aktyvizmas

Uz pasaulibe atominiu monstru        Visą spalio mėnesį Vilniuje bus rengiamos ekologinės akcijos, siekiančios išreikšti nepritarimą planuojamoms naujų atominių elektrinių statyboms Lietuvoje, Baltarusijoje ir Rusijos Kaliningrado srityje. Ištisa renginių virtinė, kuriuos vienija pavadinimas „Antibranduolinis mėnuo Vilniuje“, sieks atkreipti visuomenės dėmesį į branduolinės energetikos plėtros problemas.

  

Rugsėjo 29 d., Vilniaus centre, Odminių skvere, buvo surengta visuomeninė ekologinė akcija „Uždek žvakutę atominių avarijų aukoms“, kurios dalyviai pagerbė atominių elektrinių katastrofų aukų atminimą. Iš kelių šimtų žvakučių ant skvero grindinio buvo išdėliotas užrašas „RADIACIJA“, praeiviams buvo dalijamos skrajutės apie AE ir branduolinės energetikos keliamą pavojų.

 

 

Spalio 6 d. Užupio gatvė pasidabino spalvingu transparantu „Už pasaulį be atominių monstrų“. Spalio 11 d., pirmadienį, 17:00 val., Užupio kavinėje (Užupio g. 2, Vilnius) rengiamas vilniečių susitikimas su šių ekologinių akcijų rengėjais. Iš Minsko atvyksta Baltarusijos ekologė, IAIT Humanitarinių ir ekologinių technologijų instituto direktoriaus pavaduotoja Marina Bogdanovič. Pokalbyje dalyvaus ir ekologinių renginių organizatorius Darius Pocevičius.

 

alt
 

Nuo spalio 18 d. iki lapkričio 8 d. „Fluxus ministerijos“ vestibiulyje bus surengta ekologinė foto paroda „Už pasaulį be atominių monstrų“. Po 12 darbų eksponuos du menininkai –fotografas Dmitrijus Bruško (Baltarusija) ir fotografas Alis Balbierius (Lietuva).

 

Antrojoje spalio pusėje prie „Fluxus ministerijos“ bus rodomi ekologinės ir antibranduolinės tematikos filmai. Spalio pabaigoje Rotušės aikštėje bus surengtas teatralizuotas performansas „Branduolinė siena“.

 

Antibranduolinių renginių organizatoriai – tarptautinis judėjimas „Mokslininkai už nebranduolinį pasaulį“, Baltarusijos visuomeninė organizacija „Ekosfera“, aplinkosaugos bendrija „Atgaja“ – mano, jog naujų atominių elektrinių statyba gali pavirsti nepataisoma žala aplinkai ir turėti katastrofiškų pasekmių. Akcijos organizatoriai laiko naujų branduolinių jėgainių statybą Baltijos šalyse ir Baltarusijoje nepriimtina dėl didelės rizikos, kurią šie objektai kels ekologijai ir žmonėms.

 

2010 10 07

 

 

Komentarai  

 
0 # OZOKAS Y-m-d H:i
„Fluxus ministerija“ - šūdas, Užupio kavinė taip pat.
 
 
0 # :)asdasdasdad Y-m-d H:i
Ir ką pasiekėte tuom? Pocevičiau, gal pagaliau iššik mažo vaiko šūdą ir suprask, kad šios akcijos yra tik šakaliukas padėtas ant traukinio bėgių. Norint sustabdyti įsibėgėjusį traukinį reikia jį stabdyti iš vidaus. Tad linkiu protesto akcijas skirti ne praeiviams, o neigiamus sprendimus priėmusioms valdžioms.