Spalio 14-20 d. skelbiama solidarumo su Baltarusijos aktyvistais savaitė
aktyvizmas

belarus repressions        Nuo rugsėjo pradžios tęsiasi precedentų neturinčios valdžios represijos, nukreiptos prieš Baltarusijos aktyvistus. Po bandymo padegti Rusijos ambasadą naktį iš rugpjūčio 30-osios į 31-ąją ir priešrinkiminės prezidento kampanijos pradžios, apie šimtui aktyvistų iš įvairių miestų (Gardino, Bresto, Minsko, Gomelio ir Soligorsko) teko pereiti per virtinę „pokalbių”, tardymų KGB, areštų ir kratų.

 

Kai kurie iš aktyvistų buvo sulaikyti ilgesniam laikui. Naudodamasi galimybe sulaikyti trims paroms bet kokį asmenį nepareiškiant jokių kaltinimų, valdžia vis iš naujo sulaiko aktyvistus trims paroms. Sudėjus visų sulaikytųjų kalinimo laiką, išeina, kad 13 žmonių buvo neteisėtai sulaikyti 153 paroms. Tardymų ir pokalbių metu prieš sulaikytus aktyvistus yra naudojama fizinė jėga ir psichologinis spaudimas. Jiems nėra leidžiama susitikti su artimaisiais, taipogi jiems yra grasinama išmetimu iš mokymosi įstaigų.

 

Praėjus mėnesiui nuo sulaikymo, spalio 1 dieną, Nikolajuj Dedokui buvo sugalvotas kaltinimas – dalyvavimas akcijoje prie centrinės Krašto apsaugos ministerijos būstinės (straipsnis 339.2 – chuliganizmas, iki 6 metų laisvės atėmimo). Rugsėjo 20 dieną Aleksandrui Franckevičiui buvo pateikti kaltinimai dėl milicijos nuovados užpuolimo Soligorske.

 

Visi nukentėję nuo represijų aktyvistai yra socialinių, ekologinių, antiautoritarinių, antifašistinių ir humanitarinių iniciatyvų dalyviai. Mes kviečiame visus, kurie nėra abejingi sulaikytų anarchistų ir socialinių aktyvistų likimui, dalyvauti protesto akcijose prie Baltarusijos ambasadų ir atstovybių visame pasaulyje. Tik pademonstravę pasaulinio masto solidarumą mes galime išlaisvinti savo draugus iš kalėjimo.

 

Labai prašome kuo plačiau skleisti šią žinią. Apie solidarumo akcijas rašykite į Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai . Sekite įvykius http://belarus.indymedia.org/blog/minsksolidarity

 

Siųskite palaikymo laiškus į įkalinimo įstaigas:

г. Минск, 220050, ул. Володарского 2,СИЗО-1, к.42, Дедку Николаю

г. Минск, 220050, ул. Володарского 2,СИЗО-1, к.46, Александру Францкевичу

 

Sulaikytųjų draugai ir giminės

2010 10 08
 
solidarumas su baltarusijos aktyvistais