Paskutinis Primorės partizanų interviu: antausis ultradešiniesiems (video)
aktyvizmas

primores partizanai       Spalio 8 d. internete netikėtai pasirodė beveik 13 min. trukmės filmuota medžiaga, pavadinta „Paskutiniuoju Primorės partizanų interviu“. Keturi Primorės krašto (Rusija) jaunuoliai su ginklais rankose aiškina, kodėl jie ėmėsi ginkluotų veiksmų prieš valstybines jėgos struktūras. Įrašas greičiausiai buvo padarytas šių metų birželio pradžioje, kada prieš jaunuolius buvo mestos didžiulės milicijos ir kariuomenės pajėgos.

 

Filmuotoje medžiagoje pasisako keturi iš šešių jaunuolių, šių metų pavasarį pasitraukusių į miškus ir ėmusių rengti išpuolius prieš milicininkus bei prokuratūros darbuotojus. Netrukus po šio įrašo jaunuolius atakavo OMON‘o būriai. Keturi jaunuoliai buvo suimti, du nusižudė nenorėdami patekti į nelaisvę.

 

Nuo birželio vidurio Primorės vaikinų mitas atsiskyrė nuo jų pačių ir ėmė gyventi savo gyvenimą. Primorės partizanus aktyviai savinosi ultradešinieji – nacionalistinės juodašimtininkų organizacijos ir Limonovo nacionalbolševikai. Per kelis mėnesius ultradešinieji išliejo ištisą melo jūrą bandydami įrodyti, kad Primorės partizanai yra nacionalistai, pakilę į kovą prieš žydus ir kitataučius, palaikomus Rusijos valdžios. Šiandien, pasirodžius šiam interviu, ultradešinieji jau nusivylusiai spjaudosi ir niekina „saviškius“ iš Primorės.

 

Peržiūrėjus vaizdo medžiagą darosi aišku, kodėl nacionalistai pakeitė savo poziciją. „Rusų tautinio pasipriešinimo didvyriai“ iš Primorės pasirodė esą ne nacionalistai, o paprasti vaikinukai, stoję į kovą prieš valstybės prievartą. Jų pažiūros greičiau proanarchistinės (bekompromisė kova prieš valdžią), labiau kairiosios nei dešiniosios.

 

Pastaba: ši vaizdo medžiaga iš „Youtube“ nuolat šalinama

 

Štai keletas citatų iš jų pasisakymo: „Jūs galite tik terorizuoti savo liaudį – beginklę ir nuolankią, pripratusią prie pažeminimų. Jūsų vadinamoji „galinga imperija“ – Rusijos Federacija – laikosi tik dėl liaudies alkoholizmo, baimės ir drebėjimo. Vieną kartą ji sugrius, ir jūs kartu su ją. Nugarmėsite į prarają! [...] Mes nepripažįstame įstatymų – nei federalinių, nei vietinių. Neigiame visą Rusijos federacijos valdžią. Ir perduodame linkėjimus visiems besipriešinantiems – Šiaurės Kaukazui ir ir kitiems pagarbos vertiems žmonėms. [...] Išbandome savo automatus šaudydami į jūsų konstituciją. Ši šalis rieda į bedugnę. Mes padėsime jai riedėti savo žudynėmis bei chaosu.“

 

Manoma, kad filmuotą vaizdo medžiagą paviešino kuris nors iš milicininkų. Taip mano ir vieno Primorės partizano Romano Savčenkos tėvas Vladimiras. „Žinau, kad vaikinai turėjo skaitmeninį fotoaparatą. Sulaikant jį atėmė. Netrukus turėtų pasirodyti ir kiti įrašai. Girdėjau, kad vaikinai filmavo besitraukdami į sopkas, kaip apačioje degtinę gerią OMON‘as“.

 

Primorės partizanai – tai šeši Primorės Kirovo rajono gyventojai nuo 18 iki 23 metų. Keturi iš jų – Romanas Savčenka, Maksimas Kirilovas, Vladimiras Iliutikovas ir Aleksandras Kovtunas – šiandien yra suimti. Andrejus Suchorada ir Aleksandras Sladkichas birželio 11 d. nusižudė nenorėdami patekti į nelaisvę. Suimtieji kaltinami dėl keturių išpuolių prieš teisėsaugos struktūras. Per šiuos išpuolius du milicininkai buvo nužudyti, keturi – sužeisti. Dar du OMON‘o pareigūnai buvo sužeisti suimant jaunuolius.

 

Pagal www.pravo.ru parengė en arche

2010 10 11

 

 

Komentarai  

 
0 # russia is...frao Y-m-d H:i
...very very weird.
 
 
0 # 123sadamas Y-m-d H:i
ex romantika
 
 
0 # darkaifascio Y-m-d H:i
Žiek,o šita citata "„Rusų tautinio pasipriešinimo didvyriai“ iš Primorės pasirodė esą ne nacionalistai" gali būt pakomentuota ? Ypač žodelis "pasirodė" ? Čia, pasirodė, nes tu video pamatei ? :-) Ar yra kažkokių kitų įrodymų, kurių mes nežinome ?

p.s. Nebesislėpk, ir atsakyk man į klausimą, nors kartą...

pys
 
 
0 # fašiuipinčius Y-m-d H:i
Išklausyk jų kalbas, tada suprasi. Jose nėra nė užuominos į naci(onalist)ų idealus.
 
 
0 # votgudass Y-m-d H:i
piderai, is youtubes jau istryne video...
 
 
0 # ParsiustiLaurynas Y-m-d H:i
zodziu zmones imam visi ir parsiunciam sita video http://keepvid.com/?url=http://www.youtube.com/watch%3Fv%3DpQqnhZiBzL8 jei kas idesim per nauja, nes turi buti gyva siu zmoniu ideja
 
 
0 # dariuifascio Y-m-d H:i
Na taip taip :-) Kas ne "neonacis", tas - mūsiškis... gaila, Kedį pražioplinot, dabar jį "pasisavino fašistai" :D
 
 
0 # "didvyriai"fvk Y-m-d H:i
Neklijuokit prie anarchijos visokiu "didvyriu" kurie nieko bendro su ja neturi. Tokie nevykeliai kurie filmuoja savo mordas ir tiesiogiai puola ant visiskai puikiai ginkluotos valstybes aparato nera kazkokie proanarchistini ai nei seip protingi individai. Sitoks ju pasakymas "Mes padėsime jai riedėti savo žudynėmis bei chaosu.“ parodo, kad jie nieko bendro su anarchizmu neturi. Kelti chaosa cia labiau begalviu naciu sritis.
 
 
0 # darkaifascio Y-m-d H:i
"Kelti chaosa cia labiau begalviu naciu sritis."

Aš nesuprantu, ar jūs apsimetate aklais ir kurčiais, ar išties tokie esat ? Gal "įvesk į jutubą" anarchist riots ir nationalist riots, ir lygink, kur daugiau bukagalvių ? :D
 
 
0 # Iš serijosflumen Y-m-d H:i
"Velniškai noriu būti partizanu"
 
 
0 # čia tokia sveika reakcijaip Y-m-d H:i
kai mokykoj prikemša į vaikiškas galvas patriotinio idealistinio šūdo, o susidūrus staiga su realybe samonėj įvyksta trumpas jungimas. O prievartą naudoja nes valstybė juos to išmokė ir parodė kaip tai yra efektyvu.
 
 
0 # tykiuosi, kad atsides ilgaiDima, Fizikas Y-m-d H:i
linkiu jiems gero pasisedejimo.
 
 
0 # wat is dis?Če Koladas Y-m-d H:i
Taip ir nesuprantu lyg šios dienos kame čia esme buvo?