Akcijoje „Atsiimkime naktį” dalyvavo apie 20 drąsių žmonių
aktyvizmas

       altVisuomenė, reaguodama į smurtą prieš moteris, 1975 metų spalį JAV inicijavo akciją „Take Back the Night“, kuri vėliau išplito po įvairias pasaulio šalis. 2010 m. spalio 16 d. Feministinio fronto (FeF) organizuotos akcijos „Atsiimkime naktį“ dalyviai garsiai atsisakė būti smurtaujančios visuomenės dalimi ir susigrąžinti saugią aplinką.

 

 Akcija įvyko gana spontaniškai. Nors buvo suplanuota eiti viena nedidele stoties rajono gatvele, kurioje paprastai įvyksta daug nusikaltimų, dalyvių entuziazmas peraugo į visą žygi pagrindinėmis senamiesčio gatvėmis – raginimai nelikti abejingiems aplink mus kerojančiam smurtui aidėjo Gėlių, Sodų, Seinų gatvėse, mažoje Pylimo gatvės atkarpėlėje, Bazilijonų, Aušros Vartų, Didžiojoje, Pilies gatvėse, Katedros aikštėje, Gedimino prospekte, Vilniaus gatvėje ir baigėsi Vokiečių gatvėje.

 

 

Mūsų įprastose erdvėse skambėjo šūksniai „Ne – smurtui šeimoje, ne – smurtui gatvėje, smurtui – ne!“, „Muša – reiškia nemyli“ ir pan. Vienas iš akcijos tikslų buvo atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad smurtas gatvėje ir šeimoje yra vienas ir tas pats smurtas, vienas ir tas pats nusikaltimas, todėl labai neteisingas skirtingas šio nusikaltimo traktavimas. Asmenis, patyrusius smurtą viešojoje erdvėje, gina visa teisinė sistema – už šį nusikaltimą smurtautoją galima apkaltinti chuliganizmu, viešosios tvarkos pažeidimu, lengvu, sunkiu ir pan. kūno sužalojimu, tyrimą vykdo valstybiniai pareigūnai, todėl aukai nereikia pačiai ieškoti įkalčių. 

 

Asmenys, patyrę smurtą namų erdvėje, negali apkaltinti smurtautojo nei chuliganizmu, nei viešosios tvarkos pažeidimu, auka pati turi surinkti įkalčius, auka nesulaukia jokios paramos iš valstybinių pareigūnų. Statistiškai viešosiose erdvėse smurtą dažniausiai patiria vyrai, o privačioje erdvėje – moterys. Taigi iš esmės turime įteisinto smurto prieš moteris situaciją Lietuvoje, kuriai svarbu priešintis. Smurtas namuose ir smurtas gatvėje – tas pats smurtas! Taip pat netoleruotinas ir toks pats nenormalus reiškinys!

 

Akcijos pabaigoje (Vokiečių gatvėje) įvyko simbolinis smurto sutriuškinimo ritualas – smurtas buvo sutryptas, suplėšytas ir išmestas visiems laikams!

 

alt

 

alt

 

alt

 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
+37061617324

 

 

Komentarai  

 
0 # PatarimasPatarimas Y-m-d H:i
Tai jeigu prieš jus kas nors smurtavo (ar tėveliai, ar klasiokai, ar dar kas nors), tai kriepkitės į policiją vietoje valkiojimosi ir rėkavimo gatvėse. Tai p paprastai žmonės daro... :-)
 
 
0 # PatarimasPatarimas Y-m-d H:i
Turbūt nesupratote manęs... Jeigu Jus kas nors nuskriaudė, tai praneškite tėveliams arba klasės auklėtojai, blogiausiu atveju - policijai, o ne po gatves vaikščiokite. :-)
 
 
0 # bijomliaudis Y-m-d H:i
jusu akcija mane itikino. issigandau tokios mases narsiu didvyriu su skambiais lozungais. niekada daugiau zmonos nebemusiu. jus super! atveret man akis!
 
 
0 # smurtu pries smurtaNida Dudajevas Y-m-d H:i
...didesnio palaikymo masese eilini karta sulaukta nebuvo....
 
 
0 # linksma: Y-m-d H:i
komentarai rodo, kad ne kurie smurto šalininkai, nežiūrint į ironijos, ar net pašaipų šarvus ko tai sunerimo.
 
 
0 # aaaaaaaaaa Y-m-d H:i
sunerimau. Labai baisi 20 nevykeliu minia :sad:
 
 
0 # neorganizuotos "akcijos"fth Y-m-d H:i
Kas organizuoja šias akcijas? Jūs apskritai tuo užsiimate, ar tik sukontaktuojat su draugais ir einat?
Nes panašu, kad jūs nesugebate suorganizuoti nė akcijos su 100 žmonių.

Kažkas turėtų užsiimti žinių skleidimu, nes kol to nebus, niekas nei į feministinį frontą, nei į jokią kitą panašią organizaciją rimtai nežiūrės.

Ir aš čia ne piktai, tik norėčiau, kad rimčiau organizuotumėtė s.