Prancūzijos dirbantieji: "Mes proletarai, mes negalime tiesiog švaistyti laiko”
aktyvizmas

00262536_1        Nepaisant šaltuko ir didėjančio degalų stygiaus, socialinis judėjimas kaista, jį kaitina gera nuotaika, vidinė ugnelė ir įniršis. Operacija “Sraigės tempu", streikai, mažos riaušės, mokyklų blokados, visuotinės asamblėjos ir ketvirtasis 24 valandų "Visuotinis" streikas nuo rugsėjo 7-osios ... kur tai veda?

 

       Sunkvežimių vairuotojai vakar prisijungė prie judėjimo vedini tikslo “blokuoti ekonomiką”. Jie vykdo operaciją “Sraigės tempu" (lėtai važiuoja didžiaisiais keliais ir greitkeliais) aplink Lilį, Tulūzą, Lioną, Bordo, pietinį Paryžių, Tūrą, Frontinjaną, Arasą, važinėja po Normandiją ir įvairias kitas Prancūzijos vietas – pagal oficialius šaltinius  užvakar 15-oje miestų ši akcija buvo kartojama 30 kartų, kai kur užsitęsė tik 20 minučių, kai kur – keletą valandų. Paprasti automobiliai lėtina tempą greitojoje juostoje, nes sunkvežimiams neleidžiama į ją važiuoti.

 

       Blokuojamos degalinės. Vyriausybė sėkmadienį tvirtino, kad užsidarė tik 200 degalinių, bet už degalinių statistiką atsakinga organizacija pranešė, kad užsidarė jau 1500 degalinių, o dar daugiau kolonėlių neteko 95 ir 98 bešvinio benzino. Benzino stoką sukėlė streikai naftos perdirbimo gamyklose ir uosto darbininkų streikas.

 

      

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

       Blokuojami ir licėjai (Švietimo ministerija, vadinama “Netinkamo švietimo” (Miseducation) ministerija, oficialiai teigia, kad tokių licėjų yra 260, tuo tarpu Nacionalinė licėjų profsąjunga kalba apie 600 neveikiančių licėjų). Bent penkiuose miestuose – šalia Paryžiaus esančiame Nantere, Lione, Lilyje, Mulūze ir Boržė vyko nedidelės riaušės ir išpuoliai. Visoje šalyje nesiliovė vadinamųjų "casseurs", arba laužytojų, išpuoliai – kartais jie buvo pamatuoti, kartais neatsakingi, kartais kvaili, o kartais išties bjaurūs.

 

       Marselyje jau savaitę streikuoja su uosto ir naftos gamyklų darbininkais solidarūs šiukšlių išvežėjai. Šiukšlės erzina turistus, kurie nerimauja lankydamiesi “gentrifikuotose” – kapitalo privatizuotose ir suprekintose erdvėse  Nusiminęs ir meras – miestas ruošiasi tapti 2013 Europos kultūros sostine. Miesto blizginimą, nuvalant visą praeitį ir paverčiant ją suvenyrine nuotrauka, streikas gali apversti aukštyn kojom. Vienas šiukšlių išvežėjas sako, "Mes proletarai, mes negalime tiesiog švaistyti laiko”. Nors šį seno sukirpimo žmogų galbūt įtakojo Komunistų partijos ideologija, tačiau šiandieninėje atmosferoje, kai kiekvienas yra drąsinamas vadintis “piliečiu”, toks posakis atskleidžia esminę tiesą apie socialinius prieštaravimus. Šešiolikametė iš Marselio Sarah Jlassi pridėjo: "Visa tai – dėl svarbesnių dalykų nei pensijos, tai dėl mūsų neteisingos, suskaldytos visuomenės). Bet kokios kilmės paaugliai žiniasklaidoje ir gatvėse nuolat pasakoja, kad jų tėvus po darbo kankina stresas, kad su jais neįmanoma bendrauti. Spalio 15-ąją maždaug 60 jaunuolių atakavo blokuojamą licėjų Monpeljė. Šiek tiek anksčiau prie šios mokyklos buvo pastebėti BAC (policijos brigados) ir RG (specialiųjų pajėgų) automobiliai. Minėti jaunuoliai užpuolė 12 - 15  metų amžiaus koležo studentus, o kitoje mokykloje plėšikavo mokinių miegamuosiuose. Vienas radijo žurnalistas teigė, kad jaunolius pasamdžiusi policija (nors jis niekad to nepranešė per radiją – matyt bijojo prarasti darbą. Degraduoti verčiantis gyvenimas ir gaujų mentalitetas kartais lemia tai, kad kai kuriais paaugliais nereikia net manipuliuoti – jie viską suvokia kaip visų karą prieš visus. Turės praeiti šiek tiek laiko, kol dialogas tarp tų, kurie dalyvauja socialiniame judėjime ir tų nihilistiškai nusiteikusių paauglių taps vaisingu. Žinoma, moralizuoti nereikia – jie yra iš dalies teisūs, jausdami neapykantą tvarkai, bet nenori kovoti ir ieškoti kelio iš susidariusios situacijos.

 

       Vietinė spauda įnirtingai smerkė licėjus blokuojančių jaunuolių veiksmus, bet kai Žofrė licėjaus direktorius stumdydamas mokyklos vartus tyčia sulaužė mokinio riešą, tai buvo pavadinta “nelaimingu atsitikimu”. Kitas blokadai priešiškas mokytojas ardydamas barikadą sužeidė keletą paauglių, o atėjusiam pasiskųsti vieno mokinio tėvui skėlė antausį.

 

       Licėjų jaunimas šią savaitę dainuoja: "Parlamento nariai visą dieną masturbuojasi”.

 

       Pagal libcom.org parengė KP

       Anarchija.lt

       2010.10.20.

 

 

Komentarai  

 
0 # Išgerkim iš siauboTautininkas Visgėra Y-m-d H:i
Tai lietuvių genocidas! Kur tai matyta, kad mongoloidinių proletarų ordos trukdytų lietuviams išgauti profitą! Ar už tai mūsų partizanai samanę bunkeriuose gėrė? Kur žiūri Kubilius ir Juknevičienė?
 
 
0 # .flumen Y-m-d H:i
Французы вышли на баррикады
http://www.ntv.ru/novosti/208273/