Interviu su SOLOMON: „Pagauk, jei gali“
aktyvizmas

  00dsc_0016_2       Algio Ramanausko-Greitai socialiniame tinklalapyje „Facebook“ paskelbta grafičių meistro, pasivadinusio „Solomon“, medžioklė sulaukė milžiniško visuomenės susidomėjimo. Solomon dabar žino visi – ne tik policija.

      

       Jį žino, bet retas kuris pažįsta. Ar bent jau žino, kad pažįsta. Solomon – kaip koks Banksy iš filmo „Išėjimas per suvenyrų krautuvę“, surasti jį sunku, bet yra kam pavyksta! Pavyko ir man, nes Lietuva labai maža! Tad jau kitos dienos vakarą sėdėjome kartu viename Vilniaus kabakų.

 

       - Tai gal pradėkime nuo to, kodėl sutikai duoti interviu man? Juk iki tol tavęs niekas nerodė ir nekalbino. Nebijai rizikuoti, kad tave pagaus?

 

       - Rizikuoti nebijau, nes rizikuoju visą gyvenimą. Rizikuoju piešdamas grafičius, rizikuoju eidamas per gatvę, rizikuoju gyvendamas. Be rizikos nėra įdomaus gyvenimo. Tačiau ne dėl stiprių pojūčių čia atėjau. Tiesiog atsibodo skaityti ir klausyti jau kuris laikas po Lietuvą sklindančių gandų apie save. O labiausiai atėjau norėdamas padėkoti mūsų gerbiamam Algiui Greitai, kuris sukėlė tokį didelį skandalą, o jo epicentre atsidūriau aš. Ačiū, Algi, už tai, kad lietuviai pagaliau atkreipė didesnį dėmesį į grafičius ir į jaunimą, kuris laikomas nusikaltėliais, nors nieko blogo nedaro.

 

       – Kaip manai, kodėl Algis Greitai nori tave surasti?

 

       – A.Greitai tiesiog sukilo asmeninės ambicijos. Juk atsimeni, kaip Algis spaudoje teigė, kad jam kantrybė trūko, kai pamatė savo bičiulio mikroautobusiuką, ištepliotą solomonais. O kadangi ponas Greitai yra garsus žmogus, sugalvojo savo asmenines ambicijas ir poreikius spręsti viešai ir su kitų žmonių pagalba. Ar tai ne savanaudiškas žingsnis – tegu sprendžia kiekvienas pagal savo galvą. Tačiau jei ateityje kokia Zvonkė sugalvos, kad jos buto langus žaloja kieme esantys skalbiniai ir paskelbs jų naikinimo akciją – ar prisijungsime? Tad gal svarbu nepasiduoti masės jausmui? Ir šiaip, man juokinga, kad Algis Greitai pats seniau buvo didelis skandalistas ir anarchistas. Gal suaugo? O gal tai buvo jo kaukė?

 

       – Kalbi apie masines psichozes. Turi galvoje „kediadą“?

 

       – Ir apie ją ir apie daugelį kitų akcijų. Viename mane palaikančiame „Facebook“ puslapyje netgi mačiau Algio Greitai torsą, papuoštą kediškai violetiniu megztiniu. Bet gal nereikia kovoti dėl pačios kovos? Ar tikrai grafičiai taip visiems trukdo, ar tiesiog, mielieji, norite prisidėti prie bandos?

 

       – Gal pereikime prie tavęs. Kiek laiko pieši grafičius ir kodėl?

 

       – Grafičius piešiu jau dešimt metų, pradėjau dar mokykloje. Tačiau jei klausite, kiek man metų – neatsakysiu. Tačiau man tikrai ne -niolika (paslaptingai šypsosi). O piešiu grafičius (kiti tai vadina tagais), nes man jie patinka. Juk tai atskira kultūra, kuri vienija milijonus žmonių visame pasaulyje. O grafičiai beveik be jokių išimčių atspindi tai, prieš ką visuomenė nėra gerai nusiteikusi. Jei visuomenė nepripažįsta tokios žmonių saviraiškos formos – čia jos bėda, nes kūryba negali būti stabdoma ar draudžiama. Kuo labiau drausi, tuo smarkiau ji vešės.

 

       – Tai grafičių menininkų negalima vadinti vandalais?

 

       – Tegu vadina, kaip kas nori. Tačiau tiesos nepakeisi. Ir pamažu žmonės tai suvoks. Kita vertus, gal ir nereikia, kad nustotų grafičių piešėjų gaudyti, nes tada grafiti praras tą žavesį, kuris atsiranda slapčia piešiant ir bėgant. Tai jaudina ir suteikia be proto daug adrenalino. Juk menas be nusižengimų primena seksą be orgazmo.

 

       – O kaip policija? Be nuosavybės savininko sutikimo tokie piešiniai ant sienų yra vandalizmo aktas, už kuriuos gresia baudžiamoji atsakomybė.

 

       – Hm, ar tikrai piešiniai žaloja pastatus? Juk mes jų negriauname, nepadegame ir pan. Tai tik piešiniai. Ar gali spalvos kažką žaloti? Grafičiai – tai dabartinės visuomenės atspindys, tad pastatų savininkai turi tai suvokti. Jei ant baltos biuro sienos yra grafitis – tai ne pasaulio pabaiga, o tiesiog modernios visuomenės atspindys. Ar ne? O policija, matyt, neturi ką veikti, jei mus gaudo.

 

       –  Ar dar ilgai slėpsiesi nuo visuomenės?

 

       – Aš nesislepiu. Pagaukit mane, jei galit.

 

       – Tačiau pasirodęs visuomenėje taptum žvaigžde...

 

       – Na, gal nereikia man tų žvaigdžių (pertraukia klausimą). Ir ką tada – į „Žmonių“ viršelį? Baikit juokus.

 

       – O kodėl visur rašai Solomon?

 

       – Pseudonimai ant sienų yra vadinami tagais ir jie atsirado drauge su hiphopo kultūra. Tagai niekada nebūna legalūs, purškiami naktimis, skubotai, padaromi vienu kartu. O kodėl Solomon – kiekvienas gali pateikti savo variantus, nenoriu visko išduoti.

 

       – O tai tie tagai gali būti laikomi grafičiais?

 

       – Na, iki šiol ginčijamasi, ar tagus galima priskirti grafičiams, nes daugelis sako, kad tagai neturi jokios meninės vertės ir jų vienintelis tikslas būna pranešti žinutę, kad aš čia buvau ir pasižymėjau. Aš su niekuo nesiginčiju, ir tai vadinu grafičiais. O kas nori, tegu vadina tagais. Kas nori – tegu vadina mane vandalu. Mes esame laisvi pasirinkti ir daryti, ką norime.

 

       –  Socialiniame portale „Facebook“ jau atsirado daugybė tave palaikančių ir gaudančių grupių. Štai viena iš jų, pasivadinusi Solomon, turi beveik 2600 gerbėjų. O garsioji Algio Greitai įkurta grupė „Pagauti Solomoną“ turi beveik 4600 gerbėjų, kurie renka pinigus atlygiui už pagautą Solomon. Ką manai apie tokias grupes?

 

       – (tyla)... Atvirai pasakius, man visiškai vienodai.

 

       – Dėkui, kad atėjai pasikalbėti.

 

       P.S. Solomono kalba, paties prašymu, nebuvo redaguojama.

 

       Kristupas Š.

       Laikas

       2010.10.25.

 

Komentarai  

 
+1 # eilinisComandante Y-m-d H:i
Eilinis vandalas ir tiek. Jei bent paišytų ant robokopinių, šikvalstybės pastatų ir panašiai, tai būtų kitas reikalas, o dabar kur papuola.
 
 
+2 # -Grafičiūs Y-m-d H:i
"– Hm, ar tikrai piešiniai žaloja pastatus? Juk mes jų negriauname, nepadegame ir pan. Tai tik piešiniai. "

Tai kad darko piešiniai pastatų eksterjerą ir architektūrą.

O šiaip vienas dalykas jei žmogelis būtų tikslingai paišęs ant parduotuvių ar pan. bet dabar bile kur papuola, ant gyvenamųjų namų ir ne tik. Ir dar ne kažkokį tai gražų paveikslą ar ką, o monotonišką užrašą visur. Jei čia kažkas originalaus ir super meniško tai aš varlė.
 
 
0 # yx Y-m-d H:i
apgailėtina, kad anarchija.lt palaiko šitą sienų terliotoją.
 
 
0 # NebrendylaKarolis Y-m-d H:i
Toli gražu iki grafičio čia... Visiškai jokios meninės vertės ir jokio grožio (šiuos du turi tikrieji grafičiai), paprasčiausias pastatų išdergimas. Hiphop kultūrai priskiriami grafičiai, ne tagai, tad nenušnekėk.
 
 
0 # hahabu_s Y-m-d H:i
:-)
 
 
0 # !! Y-m-d H:i
Tavo, Solomonai, gana stereotipinis suvokimas
 
 
0 # kas nemoka pieštiCUPU LUPU Y-m-d H:i
tas bjauroja.
 
 
0 # ....... Y-m-d H:i
"Jei ant baltos biuro sienos yra grafitis – tai ne pasaulio pabaiga, o tiesiog modernios visuomenės atspindys. "
- Ne visuomenės o mažvaikio kuriam trūksta dėmesiio.

"Tačiau man tikrai ne -niolika "
- Tai dar mažiau nebent.

Jei tai būtu kas nors panašaus į meną dar būtų galima suprasti o dabar taspats kas šūdu siena ištepliot. Koks žmogus toks ir menas.
 
 
0 # sdgsdgddg Y-m-d H:i
Pamačiau pavadinimą, kad interviu su tuo daiktu. Galvojau, o gal pasirodys, kad jis protingas žmogus, paaiškins kokio velnio jis čia taip daro, kokiu tikslu ir pan. Bet, pasirodo, kad vis dėl to, jis tėra mažvaikiško proto, neturintis ką veikti žmogus ir tiek. Tiesiog pats tiksliai nesuvokdamas ką daro, daro ir patenkintas dėl to. Apgailėtina.
 
 
-1 # aaaaaa Y-m-d H:i
algis greitai ir yr solomonas gal?
 
 
0 # sdfgseip jau Y-m-d H:i
graffiti ner vien tik hiphop kulturos dalis, ir tai prasidejo tikrai ne nuo hiphopo
 
 
0 # gerbiamiesiems ponamsjzzzz Y-m-d H:i
ojojoj, eksterjerą gadina. nigga, please. o kas nors atsiklausė miesto gyventojų ar jie išvis nori matyti vieną ar kitą pastatą savo mieste? ar kas nors jų atsiklausė ar jie nori ant kiekvieno kampo matyti supistus reklaminius stendus?

"they say no one asked for my graffiti. but no one asked for your goddamn wall."

tik verkšlent ir temokat.

belieka sulaukt feisbuko grupės „pilietinė iniciatyva už nesubjaurotas biurų sienas ir mentų skaičiaus padvigubinimą!“.

nėr ko stebėtis, kad visi kaip žiurkės tik ir bėga iš šitos supistos šalies.
 
 
+1 # visi tokie durni?Saliamonas Y-m-d H:i
jūs ką, patikėjot, kad kažkoks Kristupas Š. kalbėjosi su solomonu????? nu ne, kokie jūs anarchistai, jeigu kiekviena proklomacija tikit? :D
 
 
0 # -.. Y-m-d H:i
KARLAS MARKSAS

BARUCHUI LEVIUI, LAIŠKAS CITUOTAS "REVIEW DE PARIS", 1928 BIRŽELIO 1, 574 PUSLAPYJE.

"Žydų tauta kaip visuma taps savo pačios Mesiju. Ji įgys pasaulinį viešpatavimą per kitų rasių žlugimą, per pasienių panaikinimą, per monrachijos pašalinimą ir per pasaulinės respublikos, kurioje žydai visur džiaugsis pilietybės privilegija, sukūrimą. Šioje Naujoje Pasaulio Tvarkoje Izraelio vaikai aprūpins visus vadovus nesusidurdami su jokia opozicija. Skirtingų pasaulinę respubliką sudarančių tautų valdžios nesunkiai paklius į žydų rankas. Tada žydiškiesiems valdovams bus paprasta visur pašalinti privačią nuosavybę, kad pasinaudoti valstybės resursais. Taip bus išpildytas Talmudo pažadas, kuriame yra sakoma, kad kai ateis Mesijo laikas, žydai savo rankose turės viso pasaulio turtą."
 
 
0 # nusivyliausadam Y-m-d H:i
o kur konceptas ideja???
 
 
-1 # ponui kzdza Y-m-d H:i
kalbi kaip mentas. kas tu toks, kad spręstum, ką žmonės gali ir ko negali paišyti? jau geriau negrabūs tagai, bylojantys, kad šiame mieste kažkas vis dar Gyvas...
 
 
0 # -.. Y-m-d H:i
ADOLFAS HITLERIS

JOZEFUI GEBELSUI, LAIŠKAS CITUOTAS "REVIEW OF LONDON", 1944 BIRŽELIO 1, 574 PUSLAPYJE.

"Vokiečių tauta kaip visuma taps savo pačios Mesiju. Ji įgys pasaulinį viešpatavimą per kitų rasių žlugimą, per pasienių panaikinimą, per socialistinių ir demokratinių partijų likvidavimą ir per pasaulinio Reicho, kuriame vokiečiai visur džiaugsis pilietybės privilegija, sukūrimą. Šioje Naujoje Pasaulio Tvarkoje ir Naujoje Europoje Vokietijos sūnus aprūpins visus vadovus nesusidurdami su jokia opozicija. Skirtingų pasaulinį Reichą sudarančių tautų valdžios nesunkiai paklius po vokiečių padu. Tada vokiškiesiems valdovams bus paprasta visur pašalinti nevokiečių nuosavybę, kad pasinaudoti valstybės resursais. Taip bus išpildytas Nyčės pažadas, kuriame yra sakoma, kad kai ateis antžmogių Reicho laikas, vokiečiai savo rankose turės viso pasaulio turtą."
 
 
0 # proletarasproletaras Y-m-d H:i
Cituoju: "(...)paskelbta grafičių meistro, pasivadinusio „Solomon“, medžioklė (...)"

-Uau... neblogai pasakyta - "grafičių meistras". :-)
Jo.. jo... tikras meistras. BRAVO !
Ir kurgi nors vienas šito "meistro" darbas ?
Sugebėjimas prikeverzoti savo niką bet kur ir bet kaip - traktuojamas kaip "meistro darbas" ? :D
Neblogas būdas tapti Grafiti meistru - keverzok bet ką ir bet kaip - ir būsi meistras.
Super bukumas :-)
 
 
+1 # ai nuJustelis Y-m-d H:i
geriausia vieta intervo:
" – Socialiniame portale „Facebook“ jau atsirado daugybė tave palaikančių ir gaudančių grupių. Štai viena iš jų, pasivadinusi Solomon, turi beveik 2600 gerbėjų. O garsioji Algio Greitai įkurta grupė „Pagauti Solomoną“ turi beveik 4600 gerbėjų, kurie renka pinigus atlygiui už pagautą Solomon. Ką manai apie tokias grupes?

– (tyla)... Atvirai pasakius, man visiškai vienodai."

Tai būtent, kad eilinis keverzotojas, nori adrenalino ir tiek.
O čia daro politiką suskiai iš jo ar "meistrą".
Šiknon visą šitą reikalą.
 
 
0 # blalbadnt Y-m-d H:i
Kolegos, aš sekiau šiek tiek šį solomoną reikalą, skaičiau vienų pasisakymus, kitų, straipsnių dar keletą. Interviu autorius, panašu, kad darė tą patį, kadangi solomono atsakymai yra tiesiog apibendrinimas iš įvairių raštų internete, juolab, kad kai kurios mintys labai jau skaitytos. Ar deja vu? ;]
 
 
0 # nepyragai tuoj bus tam solomonuimozė Y-m-d H:i
Interviu autorius turėtų turėti omenyje, kad jis greitu metu bus apklaustas policijos, nes pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal BK 187 straipsnį, pagal kurį "Solomonas" greičiausiai bus patupdytas už grotų bei sulauks neįsivaizduojam ai didelių baudų. Vilniaus savivaldybė taip pat remia paieškas ir skaičiuoja miestui padarytą žalą. Algio Greitai pradėta iš pradžių žmonių naiviai vertinta akcija atrodo dabar virto rimta grėsme šitam vaikiško būdo žmogeliui ir gali kainuoti net laisvę. Nėra nepagaunamų žmonių, jeigu kas tik iš tikro pradeda gaudyti.
 
 
+1 # fake fake fakewhahaha Y-m-d H:i
nu fotkėj tai 100% tikrai ne solomonas;-) ir kalbėjimo maniera į solomoną nepanaši;-)DD duodu 80%, kad Kristupas pats save pakalbino.
 
 
0 # kaka2kaka2 Y-m-d H:i
Šeip tikrai vaikiški tekstai, bjauroti svetimą turtą yra nusikaltimas, tie performencai kurie atneša žalą tretiems asmenism yra chuliganizmas ir joks ne menas, įdomu kaip Salamonas reaguotų į tai kad jo snukutį nudažyčiau melynai?!? Taigi čia mano saviraiškos forma, menas.. Bet ir logika, sorry..
 
 
-1 # Salomonas - meno nuopisaTado Pozhar Y-m-d H:i
Asile tu kreivanagi, pirma piešti išmok, vangoge tu nedadarytas, koks tu nachui grafiti piešėjas ir ką tas 'solomon' reiškia? Kurva debilas, ble pamatyčiau kur "bepiešiantį" tai pats uždaužyčiau tokį asilą.
 
 
0 # .flumen Y-m-d H:i
O žinote,kuo skiriasi Solomonas nuo mūsų visų ? Skirtingai nei mes,Solomonas turi tikrą minties polėkį.
 
 
+1 # assss Y-m-d H:i
man slykstu ir graudu skaityti toki interviu, o dar labiau kai ji publikuoja anarchija.lt.

Gerbiamiei redaktoriai, juk tarp Jusu yra tikru Vilnieciu ?
Nezinau kaip Jums, bet man Vilnius - pasakiskas miestas. Ypac senoji Vilniaus dalis,kuri simbolizuoja toliarantisko miesto, visuomenes, bendruomenes buvi...Tiek istoriskai, tiek dabar Vilnius pakankamai atviras. Gali buti panku - niekas taves neuzmus uz skaiutere, gali buti marozu, gali buti anarchistu ir t.t.
BET.
B E T !
kai pamatai istepliotas miesto sienas, naikinama senamiesti, atleiskite,man kylas noras tam Solomonui duoti i snuki, nors esu totalus pacifistas. Jei myli Vilniu - kaip gali ji nokioti, aa?

Solomonas kaip tik atnesa daugiau zalos, nei Ramanausko show...
tik gaila, kad Jus, kuriuos dar kazkiek gerbiau uz nesusitaikyma ir sukavima pries plauka, glostote Solomon galvele darydami is jo sistemos aukos figura, nors priesinagi, sistema eina su visuomene, kuri tampa auka, bo uz Solomono tepliones KENCIA MIESTIECIAI...
Tai vandalas, ir tiek. toks pats kriminalas kaip peiliais apsiginklave otmorozai.
 
 
0 # >aguga Y-m-d H:i
Na, aš irgi esu miestietis, bet visai nekenčiu nuo jo teplionių. Tiesą sakant, aš jų net nepastebėdavau, kol vaikai neparodė. Su vandalu tu čia užlenkei kiek, vandalai naikina, o paišytojai tik keičia spalvas ir ornamentus. Papildomas dažo sluoksnis dar geriau apsaugo pastatų sienas nuo atmosferos poveikio. Taip kad gal nereikia apie tas žalas kalbėti. Žala atsiranda tada, kai norima sviestą užtepti sviestu. Čia greičiau skonio reikalas. Tau nepatinka jo linijų raizgalynės- tavo problema. Manęs irgi nežavi, bet neimu į galvą. Pasakyk kuo geresnė yra kokio supisto omnitelio 100 kartų didesnė ir įkyresnė reklama? Tuo, kad už ją omnitelis kažkam sumokėjo babkes (prieš tai gautas iš mūsų kišenių)?! Kur dingo magistralės vilnius-kaunas kraštovaizdis? Jį sudergliojo supisti reklaminiai stendai, erzinantys mane kiekvieną kartą pravažiuojant. Va kur yra tikrieji vandalai, bet ko tai nieks už jų autorių sugavimą prizų neduoda, nes jie ir yra tie nustatinėjantis kas yra teisėta, o kas- vandalizmas. O solomonas ką, užaugs gal kada nors, ištobulins techniką. O šiaip linkiu jam sėkmės užpurškiant savo tagą ant A. G. automobilio kapoto.
 
 
0 # =Julius Y-m-d H:i
Iš vystikluų anksčiau ar vėliau , visi išlipa!!!
 
 
+1 # Patarimas Solomonui .Hi. Y-m-d H:i
Jai kartais susimautum -ir ikliutum . Pradek rasyt skundus i prokuratura kad tipo algis propoguoja smurta ir grasina susidorot . Beja gali tai padaryt ant kiekvieno parasiusiojo tau grasinimais .
Turesi proga is kiekvieno prisiteist po keliokika stukiu lt ( nors tai uztruks gerus metus) bet apsimoka Turesi neblogas neapmokestintas pajemas dazams pirkinet .
 
 
+1 # SoEma Y-m-d H:i
Neuzmetykit manes akmenimis, bet as noreciau ji susitikt :D
 
 
0 # ...tragikomedija Y-m-d H:i
kazkas rase , kad butu galima solomon paremt jei jis su mintim paisytu.

1.nemanau , kad jam is konors isvis reikia paramos.

2.Jis yra vienas is tu kurie parodo , kad mieste dar yra tu kurie neina kartu su sistema.

Kai nebeliks apipaisytu sienu ir purvo gatvese bus aisku , kad jau nebetoli iki "tobulo pasaulio".
 
 
0 # kiekvienam savoairija Y-m-d H:i
Vieni žymi prezidetūrą šlapindamiesi ant jos, kiti žymisi 'tag'ais.
 
 
-1 # ?????? Y-m-d H:i
Tai jei "ponas" solomonas laisve laiko paisyti, terlioti gyvenamuju namu sienas, tuomet sutikus ji galima galima tarkim sulauzyti jam rankas, kad zinoti kaip tinkamai su jomis elgtis,juk turi LAISVE elgtis kaip nori...
O siaip matos, kad pas zmogeli primityvus mastymas, intelekto nesuzalotas. Aisku jeigu sitas interviu tikras...
 
 
0 # anarchija.lt sudas !@!!!Julius Y-m-d H:i
sitas straipsis yra isgalvotas,
pasiskaitykit http://www.jonka.lt/2010/11/14/interviu-su-solomon-su-jokiais-anarchija-lt-zurnalistais-nesikalbejau
 
 
0 # Fail.Radvila Y-m-d H:i
Fail. Ir už fake-intervą, ir už tago "Solomon" priskyrimą grafičiams.
 
 
+1 # Ats: Interviu su SOLOMON: „Pagauk, jei gali“BUKOWSKIO DRAUGAS Y-m-d H:i
A.Greitai tiesiog sukilo asmeninės ambicijos. Juk atsimeni, kaip Algis spaudoje teigė, kad jam kantrybė trūko, kai pamatė savo bičiulio mikroautobusiuk ą, ištepliotą solomonais" - shitas nuzude:)))