Konservatyvus Belgijos arkivyskupas buvo „pavaišintas“ tortu į veidą (video)
aktyvizmas

andre leonard       Lapkričio 1-ąją, per mišias „visų šventųjų” dieną, Belgijos katalikų bažnyčios vadovas arkivyskupas André-Josephas Léonardas buvo „pavaišintas“ tortu į veidą. Juodai apsirengęs jaunuolis metė į arkivyskupą tortą ir skubiai pasišalino. Dvasininkas pažadėjo į policiją nesikreipti.

 

Arkivyskupas A.-J. Léonardas, 2010 m. sausio mėn. tapęs vyriausiuoju Belgijos kunigu, pastaruoju metu buvo itin kritikuojamas dėl savo konservatyvių pareiškimų. Jis aiškino, kad  AIDS ir ŽIV virusas yra „neišvengiamas teisingumo aktas už palaidą gyvenimo būdą“. Pats įsipainiojęs į pedofilijos nusikaltimų slėpimą, jis aršiai teisino pedofilus kunigus. Arkivyskupas viešai ragino neteisti tų kunigų, kurie įvykdė lytinės prievartos prieš vaikus nusikaltimus, tačiau jau nebeatlieka savo pareigų.

 

Po tokių A.-J. Léonardo pareiškimų nuo jo atsiribojo dalis Belgijos katalikų dvasininkų, arkivyskupą paliko ir jo atstovas spaudai Jürgenas Mettepenningenas.

 

Viešumon neseniai iškilęs Belgijos kunigų pedofilijos skandalas nustebino savo mastu.  Nepriklausoma komisija nustatė, kad vaikai buvo išnaudojami ištisus dešimtmečius beveik kiekvienoje Belgijos vyskupijoje. Komisija taip pat nustatė, kad kai kurie vaikai dar buvo mažamečiai, kai juos pradėjo išnaudoti kunigai. Iš viso užfiksuota apie 300 vaikų išnaudojimų bylų. Nustatytas mažiausiai vienas atvejis, kai prie vaikų išnaudojimo prisidėjo vyskupas.

 
 
a.lt info
2010 11 08

 

 

Komentarai  

 
0 # kaka2kaka2 Y-m-d H:i
Gražu, tikrasis KB veidas..