Mitinge prieš monopolijas nepageidaujami tik skustagalviai ir „violetiniai“
aktyvizmas

mitingas lapkricio 20       Lapkričio 20 d., šeštadienį, 13 val., prie Vyriausybės rūmų, V. Kudirkos aikštėje, Vilniuje, organizuojamas visuotinis mitingas prieš grobuoniškas šilumos kainas ir monopolijų diktatą. Mitinge dalyvaus stambiausių profesinių sąjungų ir politinių partijų atstovai, taip pat visi norintys nepolitiniai judėjimai, pensininkų organizacijos, jaunimo subkultūros, Ukmergės, Prienų bendruomenės bei visuomeninės organizacijos.

 

„Mitingo metu numatoma pateikti labai konkrečius reikalavimus Vyriausybei, tarp kurių – nutraukti centrinės valdžios spaudimą Ukmergės ir visoms kitoms savivaldybėms, kurios imasi sutarčių su monopolistais peržiūros, pakeisti Šilumos ūkio įstatymą didesnio savivaldybių savarankiškumo naudai, decentralizuoti šilumos tiekimą, suteikti daugiau įgaliojimų savivaldybėms kainų nustatyme, uždrausti šilumos ūkyje sandorius tarp susijusių įmonių, skatinti apsirūpinimą vietiniu pigesniu kuru ir t.t. Mitingas turi labai konkretų tikslą, todėl jame netoleruotinas dėmesio blaškymas „violetinėmis“ temomis ir visiems nusibodusiais lozungais.“, – teigia vienas iš mitingo organizatorių Tomas Tomilinas.

 

Mitinge ketinanti dalyvauti Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Irina Judina sakė, kad profesinių sąjungų narius prisidėti prie renginio paskatino sąskaitos už centrinį šildymą, kurios Lietuvoje siekia 80-90 proc. minimalios algos dydžio. „Kiek dar turėsime kentėti dėl absoliutaus valdžios abejingumo stambių korporacijų diktatui?“, – klausia I. Judina.

 

Jai antrina politologė Jolanta Bielskienė: „690 tūkst. šalies gyventojų gyvena žemiau skurdo rizikos ribos. Pusė milijono žmonių gauna pašalpas maistu. Kiek dar mes visi tylėsime? Energetikos monopolijų savivalė yra viena aktualiausių Lietuvos ūkio problemų“.

.

Pasak žaliųjų atstovo Lino Kranausko, šildymo kainos – tai ta sprogstama bomba, kuri gali išjudinti mūsų šalies užmigusius žmones pakeisti tvarką iš esmės nesmurtiniu būdu. Jo nuomone, gyventojai savo aktyviais veiksmais turi priversti valdžią nutraukti monopolijų diktatą ir kurti alternatyvią žaliąją ekonomiką, kurioje nebus dominuojančių energetikos įmonių, o šalies valdžia ir savivaldybės rūpinsis kaip paskatinti alternatyvios energetikos plėtrą. Anot žaliųjų atstovo, vienas žingsnis jau žengtas Ukmergėje, kur neapsikentus išnaudojimui buvo nutraukta sutartis su šilumos tiekėju.

 

„Dabar Ukmergėje savivaldybės kontroliuojama įmonė šilumą tiekia apie 20 proc. pigiau nei kad šiuo metu tai darytų privatus šilumos operatorius. Savivaldybė nuo jos priklausančias pastoviąsias sąnaudas sumažino nuo 7 iki 38 proc., kitaip tariant – savivaldybė žmonėms atidavė beveik pusę iki tol privatininkams atitekdavusio pelno. Gindama viešąjį interesą, sutarties nutraukimo link žingsnį žengia ir Prienų rajono savivaldybė, kur vartotojai už šilumą moka daugiausiai Lietuvoje“, – pasakoja mitinge dalyvausiantis Ukmergės m. bendruomenės pirmininkas Mindaugas Tamošiūnas.

 

Mitinge kviečiami dalyvauti ir pasisakyti visi, nepriklausomai nuo politinių pažiūrų. „Tai pilietinė akcija, kurioje nepageidaujame matyti neapykantą kurstančių skustagalvių ir violetinės spalvos aktyvistų, kurie tik blaško visuomenės dėmesį šalutinėmis problemomis. Ne Kedžio, Sacharuko ir Karaliaus temos yra svarbiausios šioje šalyje“, – sako mitingo organizatorius T. Tomilinas.

 

Anot publicisto Vitalijaus Balkaus, mitingo metu žadama surengti butaforines kartuves šilumos monopoliui. Taip norima atkreipti dėmesį į valstybės neveiklumą kovojant su nevaržoma privatininkų savivale, šiame sektoriuje išsikerojusia korupcija ir aukščiausių politikų abejingumu.

 

Mitingo organizatorių tel.: 8 634 21034, 8 686 27 469

 
a.lt info
2010 11 18
 
Kubilius astuonkijis