Protestuojantys Italijos studentai užėmė Pizos bokštą, Koliziejų ir kitas šalies garsenybes (video)
aktyvizmas

studentai uzeme pizos boksta       Kelias dienas tęsiasi Italijos studentų protestai prieš švietimo ministrės Mariastellos Gelmini inicijuotą švietimo sistemos komercializavimą bei finansavimo mažinimą. Lapkričio 25 d., ketvirtadienį, šie protestai pasiekė apogėjų, kada studentai okupavo visą virtinę žymių Italijos pastatų – Pizos bokštą, Koliziejų, šv. Antonio baziliką, Mole Antonelliana pastatą ir pan.

 

Tūkstančiai studentų iš pradžių buvo susėdę prie parlamento žemųjų rūmų, o vėliau nužygiavo per Romos centrą. Kelios dešimtys protestuojančių studentų užėmė Koliziejų, į kurį pateko peršokę per užtvaras. Netrukus iš Pizos atskriejo žinia, kad vietiniai studentai užėmė svyrantį Pizos bokštą, ant jo iškabinę plakatą su užrašu „Gelmini reformai – NE!“. Keliasdešimt jaunuolių įsikabarojo į bokštą, tuo tarpu kiti studentai gyva grandine apjuosė vieną garsiausių miesto įžymybių ir neprileido prie jo turistų.

 

Studentai protestavo beveik visuose Italijos miestuose – Romoje, Genujoje, Milane, Palerme, Padovoje ir t.t. Kelias valandas jie laikė užėmę pagrindinę Palermo geležinkelio stotį. Turine buvo užimtas šio miesto simbolis – Mole Antonelliana pastatas, kuriame yra įsikūręs visame pasaulyje garsus kino muziejus. Padovos mieste studentai okupavo šv. Antonio baziliką. Kituose mistuose protestuotojai savo taikiniu irgi pasirinko žymius pastatus.

 

Florencijoje kilo susirėmimas tarp policijos ir studentų, kurie mėgino sutrukdyti vyriausybės pareigūnui patekti į konferenciją, vykstančią pagrindiniame miesto universitete. Kai kurie studentai ir keli policininkai buvo lengvai sužeisti.

 

Silvio Berlusconi vyriausybė su švietimo ministre priešakyje ketina 9 mlrd. eurų sumažinti švietimo finansavimą ir atsisakyti 130 tūkstančių darbo vietų švietimo sistemoje. Studentai ir universitetų darbuotojai pasiryžę blokuoti šią švietimą žlugdančią valdžios iniciatyvą.

 

Studentai užėmė Pizos bokštą

 

Studentai užėmė Koliziejų

 

Užimtas Turino simbolis – Mole Antonelliana

 

Užimta Šv. Antonio bazilika Padovoje

 

Policijos smurtas prieš studentus Milano gatvėje

 
Parengė en arche
2010 11 26

 

 

Komentarai  

 
0 # kaikai Y-m-d H:i
kai gerai gyvena tai ir uzsiema nesamonem