Salonikai, lapkričio 17-oji: iškalbingas susidūrimas tarp anarchistų ir socialistų (video)
aktyvizmas

graiku socialistai      Šie video parodo Graikijos studentų anarchistų požiūrį į valdančiosios partijos, pasivadinusios „socialistine“, rėmėjus. Anarchistų požiūris į socialistinę „Pasok“ partiją, kuri į valdžią atėjo 2009 m. rugsėjį, yra itin neigiamas, nepaisant to, kad ši partija neva skelbia socializmo idealus.

 

Š.m. lapkričio 17 d. Salonikuose, Aristotelio universitete, kaip ir visoje Graikijoje, buvo minimos 1973 m. Graikijos studentų sukilimo numalšinimo metines. Universiteto sodelyje susirinkę kairieji studentai, daugiausia anarchistai, dėjo gėles prie paminklo žuvusiems per 1973-ųjų sukilimą.

 

Tuo metu į universiteto teritoriją mėgino prasibrauti apie 100 lazdomis ir akmenimis ginkluotų jaunųjų „socialistų“, slepiančių veidus po motociklininkų šalmais. Jie siekė sutrukdyti minėjimą, nes jų manymu, tokie renginiai yra nukreipti prieš valdančiąją partiją.

 

„Pasok“ šalininkų išpuolis buvo deramai sutiktas vėliavų kotais ir petardomis. Netrukus „socialistai“ buvo priversti gėdingai sprukti.   

 

Panašūs incidentai tarp anarchistų ir „socialistų“  buvo pastebėti trijuose didžiausiuose Graikijos miestuose: Atėnuose, Salonikuose ir Patruose.

 
 
 
Atsiuntė Pinčius
2010 11 27

 

 

Komentarai  

 
0 # GangSin Y-m-d H:i
Atrodo kaip nesubrendusių 'gangų' ar futbolo fanų kova. Apgailėtinai ir destruktiškai.
 
 
0 # tsakantIsmincius Y-m-d H:i
Skaldyk ir vasldyk.
 
 
0 # ahaoho Y-m-d H:i
tikri pacifistai ;P
 
 
0 # stop fasyzmui LetuvojeСергей Y-m-d H:i
virai, a kure is ju fasystai ? Skaitceu , kad fasystai vartojo ir joda yr raudona veleva . Virai, fasyzma reike stabditi ir jus vysus kveciu i antYfasystyny kamyteta su drag. Palecku presakyje !!!
 
 
0 # ispudisx Y-m-d H:i
O cia jau baisu.