Per antrąsias A. Grigoropouloso žūties metines Atėnuose lijo „molotovais“ (video)
aktyvizmas

atenai riauses 2010       Prieš dvejus metus, 2008 m. gruodžio 6-ąją policininkams nužudžius 15-metį Alexį Grigoropoulosą, Graikijoje kilo didžiausi per kelis dešimtmečius neramumai. Antrosios paauglio mirties metinės Atėnuose buvo pažymėtos „Molotovo kokteilių“ lietumi.

 

Toje vietoje, kur buvo nužudytas paauglys, pirmadienį susirinko daug žmonių. Prie marmurinės lentos, ant kurios užrašyta „Jaunajam Aleksiui atminti, jam buvo tik penkiolika“, jie padėjo gėlių ir uždegė žvakutes.

 

Vėliau apie 5 tūkst. demonstrantų patraukė per Graikijos gatves. Prie prabangaus viešbučio netoli parlamento įvyko susirėmimai tarp policijos ir demonstrantų. Eismui buvo uždarytos centrinės gatvės ir aikštės.

 

Susidūrimai pasižymėjo ypatingu policijos žiaurumu. Sužeisti 96 demonstrantai, 42 – suimti. Policija kruopščiai ruošėsi galimoms gruodžio 6-osios riaušėms. Išvakarėse buvo „išvalyti“ keli Atėnų socialiniai centrai ir suimti keliasdešimt aktyvistų, minėjimo dieną policininkai blokavo metro stoteles, Politechnikos institutą ir Exarchijos rajoną..

 
 
 
Fotografijos: www.vancouversun.com
 
a.lt info
2010 12 07

 

 

Komentarai  

 
0 # ko norėtyra Y-m-d H:i
kokie didvyriai ir taikos balandžiai :/
 
 
0 # Kaip mato anarchisto akys?:D Y-m-d H:i
Taikiai ir geranoriskai nusiteike zmones bemetantis molotovo kokteilius i policininkus buvo pasitikti su gyvulisku anuju ziaurumu.
 
 
0 # Kaip mato policininko akys?:P Y-m-d H:i
Vykdydamas savo šventą pareigą vienas mūsiškių prieš metus sutraiškė tą utėlę, visuomenės atmatą, teroristą ir pavojingą visuomenei nusikaltėlį.Tąk art mes, policininkai, patyrėme skaudų pralaimėjimą, nes mūsų bendražygis buvo teisiamas šališko teismo ir buvo pripažintas kaltu. Po metų mes vėl išėjome į gatves, norėdami paminėti didvyrišką pareigūno poelgį. Artėdami prie vietos, kur planuojame pastatyti šį istorinį įvykį pažymintį paminklą, susidūrėme su apkvaišusia nuo alkoholio ir narkotikų, agresyvia ir nevaldoma minia. Gindamiesi stojome į nelygią kovą. Prieš įžeidinėjančius šūkius galėjome naudoti tik gumines lazdas, prieš nepaklusnumą galėjome naudoti tik ašarines dujas, į molotovo kokteilių lietų net negalėjome atsakyti automatų papliūpomis. Tai gėdinga. Visuomenė neturi pasiduoti kelių agresyvių individų terorui. Reikalaujame naujų kovinių ginklų, šarvuotos technikos ir sprogmenų. Reikalaujame modernių ryšio priemonių ir minios kontrolės priemonių, o taip pat reikalaujame ne mažiau kaip trigubai padidinti policininkų pajėgas, įvesti komendanto valandą ir pagaliau pradėti kontroliuoti ugnį kurstančią žiniasklaidą. Akivaizdu, kad mūsų Didžiojoje Graikijoje jau susiformavo visiškai savarankiškai mastantis ir veikiantis žmonių sluoksnis, kuriam nusispjaut ant mūsų tautos tūkstantmečių tradicijų ir protėvių palikimo. Jų jau nebepakeisime, turime susitaikyti su tuo ir ryžtingai žengti dar vieną žingsnį- fiziškai sunaikinti šią atskalūnų gaują. Mes, policininkai, esame tam visiškai pasiruošę. Tereikia, kad mūsų demokratiškai išrinkti šlovingosios tautos atstovai- vidaus reikalų ministras ir vyriausiasis policijos komisaras- duotų atitinkamus parėdymus. Mes laukiame permainų. Tagyvuoja Didžioji Graikija!
 
 
0 # to :Ppinčius Y-m-d H:i
Gal galėtuym nurodyti šaltinį, iš kur paimtas policininkų pareiškimas?