Bus karšta: 2011 m. sausio 16-ąją rengiama masinė protesto akcija
aktyvizmas

robokopai saudo i minia       Gruodžio 10 d. įvykusiame Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) posėdyje nutarta 2011 m. sausio 16 d. surengti masinę protesto akciją. Profsąjungų nuomone, akcija turėtų būti surengta kaip tik sausio 16 d. (nepaisant to, kad ši diena – sekmadienis), kadangi 2009 m. sausio 16 d. įvykiai priskirtini prie labiausiai visuomenei įsimintinų.

 

Akcijos šūkiuose bei reikalavimuose valdžiai atsispindės labiausiai darbo žmonėms skaudžios dabartinės valdžios politikos pasekmės – nedarbas bei tautos „nutekėjimas“ į užsienį, pensininkų apiplėšimas, būtiniausių produktų bei būsto išlaikymo kainos, darbdavių piktnaudžiavimas „minimalių algų“ mokėjimu ir kt.

 

Už akciją sausio 16 d. pasisakė tarybos nariai Regina Dapšytė (žemės ūkio darbuotojų profesinė sąjunga), Laimutė Taleikienė (Utenos regioninė p.s.), Raimundas Tamošauskas (maistininkų p.s., Klaipėda), Ramūnas Narbutas (Kauno regioninė p.s.), Aldona Čiočienė (slaugytojų profesinis susivienijimas), Aleksandras Posochovas (Paslaugų sferos p.s.), Nijolė Latauskienė (miškininkų - "Vilniaus baldų" p.s.), Aleksandra Leparskienė (kultūros darbuotojų p.s.), Kleonikas Kolesnikovas (geležinkelininkų p.s.), Regina Vaičiulionytė (prekybos ir kooperacijos darbuotojų p.s.), Algimantas Bujanauskas (lengvosios pramonės p.s.), Juozas Adomaitis (LPSK jaunimas).

 

LPSK pirmininko pavaduotojas Algirdas Kvedaravičius atkreipė posėdžio dalyvių dėmesį, kad profesinių sąjungų galimais ketinimais rengti akciją Sausio 16-tosios antrųjų metinių proga jau domisi kai kurios partijos ir siūlo paslaugas. Polemizuodama su abejojančiais, ar verta į renginį „įsileisti“ partijas, tarybos narė A. Leparskienė patarė „nebijoti tų partijų“. Tarybos narys Juozas Neverauskas (energetikų p.s.), priešingai, išsakė baimių, kad, kaip ir prieš dvejus metus, šiuo profsąjungų renginiu gali vėl pasinaudoti tokie, jo nuomone, radikalai kaip „Frontas“... Pasiūlius apsispręsti balsuojant, visi (išskyrus vieną tarybos narį) pakėlė rankas „už“.

 

Lietuvos profsąjungų informacija

2010 12 11
 

 

 

Komentarai  

 
0 # ochochochoyra Y-m-d H:i
o kas surengs mitingą-tusovkę paminint "Legijos" fanų sukeltų riaušių jubiliejų?
 
 
0 # rimtas pasiūlymaskre Y-m-d H:i
Siūlau anarchistanms suorganizuoti nedidelę parodiją - vadinamąją klounų armiją (Insurgent Clown Army pavyzdžiu). Nedidelis būrelis robokopus imituojančių žmonių galėtų smarkiai trukdyti mentams. Žr. http://www.youtube.com/watch?v=3h1CH0Vchv8
 
 
0 # klounamstaip Y-m-d H:i
is viso musu akcijos apgailetinai kvailai ar niuriai atrodo
 
 
0 # count me inTraukinukas Y-m-d H:i
Ei, rimtai, jei anarchistai ką nors organizuos, ar su klounais ar šiaip ką nors, tada praneškit plačiau :-) Man kaip tik po sesijos atostogos bus, mielu noru lėkčiau į vilnių prisidėti :-) Manau, jums dar plius 1 ar pora žmonės tikrai nepamaišytų :-)
 
 
0 # ?Comandante Y-m-d H:i
Čia prie seimo bus ar kur?
 
 
0 # MamontovasMamontovas Y-m-d H:i
O pas juos reikia klausti kur mums susirinkti? Lai patys laikosi to ka palaiko
 
 
0 # Cirkas sudegęsflumen Y-m-d H:i
Na jei "Frontas", profsąjungiečių nuomone, radikalai, tada viskas aišku, kokios čia profsąjungos ir kas čia per šalis. Gi mūsų anarchistams klounais persirenginėt nepatarčiau, čia jums ne Paryžius, apsijuoksit ir tiek.

Tarp kitko, gal kas pasidomėjo, koks likimas teisiamųjų už sausio 16 d. įvykius?
 
 
0 # стоп тавтиникамс !Сергей Y-m-d H:i
-
 
 
0 # -Сергей Y-m-d H:i
keiksmai nepageidaujami
 
 
0 # долой мохно !Сергей Y-m-d H:i
Поздравляю всех антифашистов с 80 годовщиной победы над махновцами - агентами западной буржуазии !
 
 
0 # dar vienos riauses? geras!pilietis Y-m-d H:i
Davai, jus eikit, o as per youtube paziuresiu kas gavosi ir jus paliakysiu!
 
 
0 # nesusipratęsnesupratęs Y-m-d H:i
Nelabai suprantu kuo nusikalto robokopai ir tuo labiau policininkai paprasti, kad žmonės į juos akmenis mėtė? Jie gi irgi tik žmonės kurie bando savo šeimas išmaitint kaip moka
 
 
0 # citataofu Y-m-d H:i
"o koks tolkas apskritai mitingą rengti sausio 16 d., sekmadienį?? pasirodyt vieniems prieš kitus, prieš mentus, pamosuot savo vėliavom, kad delfi's kokią eilutę parašytų, išsiskirstyt ir iki kito sausio aptarinėt? kam reikalingas šis demokratijos spektaklis? ką pakeis jau nuspėjami veiksmai? nieko - tai tik parodomoji dalis. pačiai valdžiai naudingi tokie mitingai, norint parodyt, kad yra mūsuose demokratija: štai kokie skirtingi krūvon ateina paraudot (gegužės pirmąją net surikiavo: frontinykai, sarmatinykai, anarkystai...) seimūnai dulkinsis pirtyse su meilužėm, o gauja dundukų stovės po langais už kurių nieko nėra ir mosuos vėliavom. nū juokinga. įsikandama datos, tai svarbiau. manau, reikia rengti tik nesankcionuotus mitingus (aš apie anarchus), nes tik tokie veiksmai gali išmušti iš vėžių, bent trumpam sutrikdyti ir t. t. ir į tai reikia žiūrėti kaip į pokštavimą, pasilinksminimą , pasišaipymą, pasisiautėjimą ir pan. r e v o l i u z i j o s n e b u s. reikia rengti mitingą darbo dienom, darbo valandom, gal net ne žiemą, kad bijotų kurvos nosį iš savo tvarto iškišt... pramitinguot galima ir visą gyvenimą ir tūso nematyt, tuo ir kvepiam..." --vejopamusalas
 
 
0 # :))Mazute Y-m-d H:i
As tave myliu zuiki :-)
 
 
0 # .slavka Y-m-d H:i
dar viena provokacija.