Anarchofeministės remia „WikiLeaks“
aktyvizmas

laisve_wikileaksVieną dieną turėjau progos sudalyvauti „WikiLeaks“ palaikymo demonstracijoje. Tai buvo turbūt labiausiai įkvėpianti demonstracija, kurios liudininke man kada nors teko būti. Ji pakeitė mano gyvenimo sampratą.

 

Tarp demonstracijos dalyvių buvo maža grupelė žmonių, nemokamai dalinusių literatūrą. Solidarizuodamasi su savo naujais bendražygiais, noriu jums pateikti tekstą, kuris taip palietė mane.

 

„Mes esame anarchistės, taigi mes pasisakome už visišką laisvę ir esame pasiryžusios dėl jos kovoti konkrečiais veiksmais. Kadangi mes pasisakome prieš bet kokią nuosavybę (tame tarpe ir intelektualinę), prieš imperialistinius karus, prieš cenzūrą, prieš visus kalėjimus bei vyriausybes, mes norime išreikšti solidarumą su „WikiLeaks“ projektu ir visais tais, kurie patiria represijas bei suvaržymus dėl dalyvavimo jame.

 

„WikiLeaks“ veiksmai užsitarnavo mūsų pagarbą. Visų pirma, pasaulio elitui buvo sutrukdyta komunikuoti už visuomenės akių, buvo pakirstas pasitikėjimas valdžia net tarp tų, kurie jį vis dar puoselėjo. Kitaip tariant, kai kurie mūsų priešai dabar atsidūrė sunkesnėje padėtyje nei buvo iki šiol. Tai gera žinia, bet mus labiausiai domina naujos atsivėrusios galimybės.

 

Tūkstančiai žmonių pasaulyje nepabijojo paminti valdžios valią vienu ar kitu būdu palaikydami ir paremdami „WikiLeaks“. Visų šių žmonių dėka projektas tęsis toliau ir bus paviešinta dar daugiau slaptų dokumentų.

 

Pagalvokim, kas atsitiktų, jei toks internetinis pasipriešinimas valdžiai persikeltų į realų gyvenimą? Kas atsitiktų, jei valstybinės valdžios legatimumas būtų kvestionuojamas ne tik informacinėje terpėje, bet ir kiekvienoje realaus gyvenimo srityje?

 

Paviešintieji dokumentai tik patvirtino tai, kas buvo žinoma. Bet svarbiausia – pats veiksmas. „WikiLeaks“ veikia nereikalaudami jokio atlygio, jie neturi jokių leidimų ir nebendradarbiauja su policija. Tie, kurie palaiko „WikiLeaks“, turėtų būti tokie pat.

 

Pavyzdžiui, hakerių grupė „Anonymous“ („Anonimai“) atakavo kompanijas, prisidedančias prie represijų prieš „WikiLeaks“. Vadinasi, norint daryti apčiuopiamą įtaką, mums reikės praplėsti ribas to, ką valdžia laiko priimtinais veiksmais. Mes privalome būti girdimi ir matomi, konfrontuojantys ir nekontroliuojami. Tai tik mažas žingsnelis, žengtas nuo šaligatvio į gatvę. Gatvės turi būti mūsų.

 

Mes siekiame panaikinti visus kalėjimus ir teismus. Todėl protestuojame prieš juridines procedūras, dėl kurių Julianas Assange‘as gali būti įkalintas visam gyvenimui, o ekstradicijos į JAV atveju – net nubaustas mirties bausme.

 

Esame feministės, todėl pasisakome prieš moterų žaginimą. Baltaodis privilegijuotas žmogus kaip Assange‘as patriarchalinėje visuomenėje galėtų ganėtinai laisvai išsisukti išžaginęs moterį, net jei jis būtų radikalus kairysis. Tiesą sakant, šiuo atveju ne taip svarbu, kaltas jis dėl išžaginimo, ar ne. Svarbu, jog jo suėmimas yra politinio persekiojimo aktas. Mes visi žinome, kas šiandieninėje visuomenėje yra išprievartavimas, todėl suprantame, kad vienintelė priežastis, dėl ko Assange‘as susilaukė tiek dėmesio, yra ta, jog jo veiksmai pradėjo kelti pavojų tiems, kam priklauso valdžia.“

 

Solidarizuojamės su „Wikileaks“!

Laisvę Julianui Assange‘ui ir Bradley‘iui Manningui!

Už visišką laisvę, už anarchiją!

 

http://anarchistnews.org vertė Tomas Puidokas

2010 12 27

 

Komentarai  

 
0 # Geltona femineste.O.. PrimenaViktoras Butas Y-m-d H:i
Tai geriausio filmo geriausios dalys, geriausiame pasaulyje sukurtame filme. Dialogai ir gyvenimas draugai http://www.youtube.com/watch?v=m3SLovWRpvw O čia bus antras ir trečias episodas http://www.youtube.com/watch?v=acOqArvOABQ&NR=1 Očia nuo 9, 10 ir galo geriausi episodai. Išvis manau Kill Bill nežinau kiek šitas filmas pasakojamas pirmu asmeniu. bet tai galbut geriausias pasuli filmas.
 
 
0 # jopindzius Y-m-d H:i
nešvankybės trinamos
 
 
0 # lolnesvankybius Y-m-d H:i
+++