Atminkime Sausio 16-ąją!
aktyvizmas

atminkime_2009_sausio_16_jbŠ. m. sausio 16-ąją sukanka du metai, kai Lietuvos gyventojai, smaugiami valdžios ir kapitalo sukeltos krizės, pareiškė, kad nesitaikstys su skurdinimo ir žeminimo politika. 2009-aisiais prieš susirinkusius prie Seimo valdžia panaudojo smurtą – specialiosios pajėgos nuodijo žmones ašarinėmis dujomis ir šaudė į juos guminėmis kulkomis. 38 mitingo dalyviai buvo sužeisti, 151 žmogus suimtas.

 

Tarp žmonių, 2009 m. sausio 16-ąją susirinkusiųjų prie parlamento, buvo ne vienas, kuris toje pačioje vietoje stovėjo 1991-ųjų sausio 13-osios naktį. Kulką į koją gavo ir fotomenininkas Alfredas Girdziušas, 1991 m. apdovanotas Sausio 13-osios medaliu.

 

Iškart po sausio 16-osios įvykių valdžia ėmė teisiškai persekioti prie Seimo buvusius žmones. Jiems buvo pateikiami išgalvoti kaltinimai, fabrikuojamos bylos. „Riaušių organizavimu“ buvo apkaltinti 32 žmonės, šiuo metu po teismus tampomi 29 įtariamieji. Jiems gresia 6 metai nelaisvės.

 

Valdžia taip suįžūlėjo, kad ėmė persekioti net nepilnamečius. 2010 m. gruodį Lietuvos prokuratūra Didžiojoje Britanijoje susekė patį jauniausią įvykių dalyvį – 19-metį Skomantą Pakalką, kuris dalyvavo mitinge, kai jam buvo vos 17 metų. Skomantas bus deportuotas į Lietuvą, jam irgi gresia 6 metai kalėjimo.

 

Nuo atmintinų sausio 16-osios įvykių praėjo du metai, tačiau niekas nepasikeitė. Valdžia ir toliau smaugia didžiuliais mokesčiais, karpo socialines garantijas, varžo susirinkimų laisvę. Dėl valdžios ir kapitalo siautėjimo Lietuvoje greitai nebeliks energingų ir protingų žmonių, kurie emigruodami savo kojomis balsuoja prieš neteisybę, skurdinimą ir žeminimą Lietuvoje.

 

Bjauriausia, kad didžiosios profsąjungos ne tik negynė mitingo dalyvių, bet netgi juos pasmerkė. Jos atsiribojo nuo sausio 16-osios įvykių ir sėdo prie vieno stalo su valdžia. Parsidavę ir korumpuoti profsąjungų lyderiai, nuolankiai klausydami valdančiųjų, atsisakė bet kokių veiksmų, kuriais būtų minimi 2009 m. sausio 16-osios įvykiai.

 

Taigi pasipriešinti savo žeminimui ir skurdinimui galime tik mes patys. Lietuvos anarchistinis judėjimas kviečia imtis tiesioginio veiksmo. Junkimės į socialinius judėjimus, renkime nesankcionuotus streikus, boikotus, pasipriešinkime darbdavių bauginimams užimdami jų būstines, kovokime prieš valdžios ginamas šilumos monopolijas. Tik aktyviai priešindamiesi valdžiai ir kapitalui mes galėsime išsikovoti sau orų gyvenimą.

 

PRIEŠINKIMĖS VALDŽIAI IR KAPITALUI!

ATMINKIME 2009 M. SAUSIO 16-ĄJĄ!

 

Lietuvos anarchistinis judėjimas

2011 01 15

 

atminkime_2009_sausio_16

 

Komentarai  

 
0 # MitingasTadas Y-m-d H:i
Girdejau kad ir siais metais vyks. Kada? Kur?
 
 
0 # kaka2kaka2 Y-m-d H:i
Visi einantis ryt pro seimą pastato žvakutę prie seimo vartų! Kad atmintis išliktų!
 
 
0 # Nėra prasmės minėti tokios dienos.Lietuvis Y-m-d H:i
Nematau kokią datą čia reikia minėti. Tuomet policija tramdė chuliganus kurie priešinosi teisėtiems pareigūnų reikalavimams, kurie daužė langus.
 
 
0 # uz laisve reikia kovotiSigitas Y-m-d H:i
Kaip kam iseina, bet uz laisve reikia kovoti,nes tylius avinelius netruks ispjauti lobistai ir vergvaldziai, lietuviai tokie santurus, kad geriau i uzsienius issilaksto nei streikuoja...re ikia kelti reikalavimus ir neleisti ramiai mumis manipuliuoti...
 
 
0 # kaipgitaigi Y-m-d H:i
1991 m. sausio 8 d. jedinstvininkų išpuolio pratęsimas?
 
 
0 # gera fotoooo Y-m-d H:i
robokopai primena nacių kareivius su šalmais:-)
 
 
0 # kaka2kaka2 Y-m-d H:i
Propoganda valdo visais laikais. Kodėl žmonės pasidalina į dvi stoviklas? :-) O todėl kad vieni negali kesti o kitiems tai atrodo dar vienas išbandymas link šviesios ateities! :P
 
 
0 # aaaaaaaaaa Y-m-d H:i
na va, pastovėjo 20 žmonių, vėliavytėm pamojavo. jau sugriuvo kapitalizmas? Važiuosit "beltarusiojos tvarkos" pažiūrėt? :DDDDDD
 
 
0 # wdeal Y-m-d H:i
pac ten buwau'
asariniu duju sowinius;
atgal jiems meciau'
kai koja meslngis sutrauke.
tai itampa galwojau,
bet kai namie melyne lauke,,
tai suzeistas buwau taip supratau.
 
 
0 # salyn fasyzma !Sergei Y-m-d H:i
troliai nepageidaujami.
 
 
0 # BailiamsValera Y-m-d H:i
oho, tau reik įteikt medalį už sužeidimą mūšio metu. Tik neužmiršk nusifotkint mėlynės, kad galėtum anūkams rodyt, kokiose žiauriose kovose dalyvavai.