Kodėl reikia vienytis neparlamentinei opozicijai?
aktyvizmas

neparlamentine_opozicija_vienykimesTaigi, komradai, ką mes šiandien turime? Lietuvoje mes turime drąsių aktyvistų, principingų publicistų, talentingų juristų, kritiškų visuomenė veikėjų. Neturime tik vieno – realios galios, leidžiančios pasipriešinti valdžiai ir kapitalui.

 

Aktyvistai rengia mitingus ir piketus, publicistai rašo valdžią demaskuojančius straipsniu, juristai kelia bylas valstybei ir jas laimi, visuomenės veikėjai agituoja visuomenę ir lavina kritinį mąstymą. Ir ką? Ogi nieko! Sistema lieka nepajudinta. Visų šitų aktyvistų, publicistų ir juristų ji netgi nelaiko rimtais priešininkais. Kas jie tokie? Demagogai! Marginalai! Nevykėliai! Jų niekas nežino! Jų netgi per „Panoramą“ nerodo!

 

Taip, reikia pripažinti, kad plačiai visuomenei nežinomi nei šių opozicionierių vardai, nei jų idėjos. Apie juos mūsų visuomenė turi susidariusi gana miglotą įvaizdį. Geriausiu atveju jie laikomi keistuoliais, blogiausiu – teroristais, seksualinių iškrypėlių gynėjais, Kremliaus politikos arba žydų ir masonų sąmokslo vykdytojais.

 

Tokį neigiamą opozicionierių įvaizdį per ilgus metus sukūrė propagandinė sistemos mašina, veikianti per valstybinę ir korporacinę žiniasklaidą. Užtenka prisiminti naujausią tokios žiniasklaidos „šedevrą“ – delfi.lt straipsnį apie sausio 16-osios akcijas, pavadintą „Prie Seimo prieš valdžią piketavo politikos marginalai“.

 

Taigi padėtis nėra gera. Visi šie aktyvistai, publicistai ir visuomenės veikėjai yra susiskaldę ir negali perrėkti propagandos ruporo. Žinoma, galima ir toliau rengti nedideles protesto akcijas, į kurias susirenka keliasdešimt žmonių. Iki pamėlynavimo rėkti apie nešvarius valdžios darbelius nedidukuose portaluose. Raginti sukilti oriam gyvenimui. Tačiau sistema dėl to nė nesirengia kapituliuoti, ji tampa vis stipresnė ir stipresnė.

 

Argi mes nenorime, kad padėtis pasikeistų? Manau, kaip tik to mes ir trokštame. O ko gi tam reikia? Reikia visiškai nedaug. Reikia, kad atskiri opozicijos veikėjai susivienytų į neparlamentinę opoziciją.

 

Kas yra ta neparlamentinė opozicija? Tai politinis darinys, jungiantis žmones, kurie nenori patys užimti valdžios ar pakeisti vieną valdžią kita, o yra kritiškai nusiteikę visos sistemos atžvilgiu. Kitaip tariant, jie nori pakeisti sistemą, o ne valdžią.

 

Sistema gali lengvai sunaikinti vieną žmogų. Susidoroti su grupe žmonių jai bus kur kas sunkiau. O didelės grupės ji jau nesugebės įveikti. Taigi rimtai pasipriešinti gali tik didelė žmonių grupė, sudaranti neparlamentinės opozicijos koaliciją, nukreiptą prieš visą sistemą.

 

Veikdama vieningai, tokia koalicija galės žengti realius žingsnius didelių permainų link. Rengti streikus, kaip anksčiau juos rengė Lenkijos „Solidarumas“. Kviesti į masinius mitingus kaip Ukrainos Maidane. Organizuoti festivalius, panašius į Vudstoką. Sukelti revoliuciją kaip 1968-ųjų Prancūzijoje.

 

Visa tai bus, jei sugebėsime susivienyti. Jei sugebėsime tapti realia politine jėga. Jei sugebėsime būti, o ne atrodyti.

 

Čipolinas

2011 01 17

 

neparlamentine_opozicija

 

Komentarai  

 
0 # :)fiokla kiure Y-m-d H:i
Labai gera ideja
 
 
0 # šiaipdagtis Y-m-d H:i
Gal ir pritarčiau. Bet kažkaip abejoju dėl "didelės grupės". Labai dažnai išaiškėja, kad tie aktyvistai, publicistai, etc tik nori arba patys atsidurti valdžioje tam, kad realizuotų savo vizijas, arba nori, kad kiti, jų nuomone- geresni, atsidūrę valdžioje tai darytų. Ar nebus taip, kad vėl liks tik saujelė anarchistų? Sistemos keitimas iš esmės rūpi tikrai ne tiek jau ir daug žmonių, nes sistema beveik kiekvienam duoda cukruotą čiulpinuką ir kuo tu geriau įsimontuoji į tą sistemą, tuo daugiau čiulpinukų gauni. Didesnė dalis žmonių kažkaip prisiderino prie tos sistemos ir už tai gauna saldžiųjų dovanų, kurias būtų gaila prarasti. Daugelis žmonių dėl tų čiulpinukų ir stumdosi. Kiek žmonių atšoks, kai sužinos, kad griūnant sistemai jie be jokios abejonės neteks ir savo visos (ar dalies) pensijos, savo titulų ir pozicijų hierarchijose? Kiek žmonių suabejos, kai išaiškės, kad jų "privati" žemė iš tikro yra ne visai tokia?

Net pačių anarchistų šūkis "bubilius kybys" panašu, kad taikosi į konkretų žmogų, kuris, žinoma, yra blogas. O ką, kitas jau bus geras? Kodėl ne "kiekvienas premjeras- bybys", arba "Mums nereikia jokio premjerbybio!"?

Žmonės žiauriai supriešinti, susvetimėję. Pažiūrėk, čia irgi putojamasi, kad anarchistai STOVĖJO netoli frontininkų. Gerai dar, kad nepriekaištauja ma, kad anarchistai kvėpavo kartu su frontininkais. O kur dar tikrieji Lt anarchistai, kiekviena proga lojantys ant knyginių anarchistų? Nežinau, nežinau... Idėja gera ir būtų puiku ją įgyvendinus, bet Lietuvoje...
 
 
0 # ką jau padarysineo Y-m-d H:i
Kai nėra galimybių jungtis prie kauno anarchistų, jungiesi prie slf kauno skyriaus.
 
 
0 # Teoriskai...VB Y-m-d H:i
Teoriskai viskas imanoma. Praktiskai - aibe klaus. O juos spresti galima tik vienu budu - dalinti i problemu grupes ir derinti pozicijas nes visi bandymai kalbetis "urmu" baigsis ir vel traciniu apsizodzivimu.
 
 
0 # Faktiškai...flumen Y-m-d H:i
Galiu lažintis iš savo dviračio, kad nieko jums neišeis. Jums bile straipsnį parašyt. Tarp kitko, kur Sausio 16-tą buvo jūsų jaunasis genijus V.N.?
 
 
0 # !?!?!? Y-m-d H:i
man labiau idomu ar a.lt susirado dar viena anarchista Cipolina, ar cia pradejo vienas is red.nariu rasyti?
 
 
0 # nūūū taiiivejopamusalas Y-m-d H:i
V. N. jau ir nežinotų prie ko čia jam stotis reiktų: prie frontavikų ar anarkystų, o gal likti savajam rojaus laisvės garde, kurio mes, siaurapročiai, nė įžiūrėt nepajėgūs...
 
 
0 # ....$.......ofu Y-m-d H:i
...“tuščias avių bandos burnojimas(bei neburnojimas) ant sistemos, priveda prie mąsinių neramumų... kuriuos su malonumu pasitinka karo pramonės magnatai“ –www.lastvote.o rg