Protestų estafetę iš Alžyro ir Tuniso perėmė Egiptas (video)
aktyvizmas

protestai_egipteEgipto gyventojus įkvėpė maištas Tunise, ir sausio 25-ąją jie surengė „maišto dieną“. Raginimas surengti protestus visų pirma pasirodė internete. Įvykiai Kaire buvo koordinuojami per socialinį tinklą „Facebook“, kur dešimtys tūkstančių egiptiečių pareiškė dalyvausiantys protestuose.

 

Nepaisant to, kad Kaire buvo užblokuotas socialinis tinklas „Twitter“ bei ribojamas mobilusis ryšys, į Kairo ir kitų Egipto miestų gatves šiandien išėjo dešimtys tūkstančių žmonių, skanduojančių „Duonos ir laisvės!“.

 

Iš pradžių policija leido protestuotojams pasiekti parlamento rūmus, tačiau prie jų protestuotojus pasitiko apsiginklavusi riaušių policija, kuri prieš minią panaudojo ašarines dujas ir vandens patrankas. Protestuotojai policininkus apmėtė akmenimis. Kairo Tahriro aikštėje žmonės užpuolė policijos vandens patranką ir išvilko joje sėdėjusį pareigūną.

 

Egiptą kamuoja daugelis panašių socialinių bei politinių problemų, kurios sukėlė neramumus Tunise – kylančios maisto kainos, nedarbas, valdžios korupcija ir kankinimai. „Tai bus naujo Egipto istorijos puslapio pradžia – aktyvizmo ir teisių reikalavimo”, – sako organizatoriai.

 

Protestai Egipte labai reti. Nuo 1981 metų šalį valdantis prezidentas Hosnis Mubarakas  netoleruoja nuomonių skirtumų. H.Mubarakas Egiptą valdo perėmęs valdžią iš tuometinio prezidento Anwaro El-Sadato, kuris buvo nužudytas.

 


 


 


 

a.lt info

2011 01 25

 

Komentarai  

 
0 # uz rivaliucijaslavikas Y-m-d H:i
blet naxuj matau kad kyla i kuova uz kamunyzma i afrika - kaip toj dainoj - waka waka wa ee it's time for africa
 
 
0 # apibendrinimasraganius Y-m-d H:i
kokia sio puslapio dvasia,tokie ir komentatoriai