Vasario 7 ir 19 d. prie Seimo planuojami du dideli mitingai
aktyvizmas

nafikŠių metų vasaris gali tapti pačiu aktyviausiu protestų mėnesiu per pastaruosius du metus. Valdžios ilgai blokuotas žmonių pasipiktinimas gali prasiveržti vasario 7 ar 19 dieną. Tomis dienomis didelius mitingus prie Seimo ketina rengti smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacija bei Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija.

 

Vilniaus miesto savivaldybė leido Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijai vasario 7 d., pirmadienį, 12:00 val., surengti mitingą prie Seimo esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje. Valdžia, išdavusi leidimą mitingui, vis dėlto neleido rengti eitynių nuo vyriausybės iki Seimo.

 

Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos garbės pirmininkas Eduardas Šablinskas sakė, kad į mitingą turėtų susirinkti 10-12 tūkst. žmonių. Smulkieji prekybininkai protestuos prieš valdžios planus turguose įvesti kasos aparatus ir panaikinti verslo liudijimų sistemą.

 

„LR vyriausybė savo politiniu sprendimu ir noru iš šešėlinės ekonomikos ištraukti milijardą litų pradėjo suplanuotą smulkaus verslo naikinimą Lietuvoje. Vyriausybė, priėmusi nutarimą įvesti kasos aparatus turgavietėse prekiaujantiems verslo liudijimų turėtojams, nesustojo. Priešingai, konservatyvių Seimo narių pagalba ji jau atvirai deklaruoja ketinimą visai panaikinti verslo liudijimus. Konservatorių partijos pataikavimas stambaus verslo atstovams, maisto perdirbimo grupuotėms pastaruoju metu peržengė visas žmogiškumo ribas.“ – sakoma asociacijos išplatintame kvietime.

 

Vasario 19 d., šeštadienį, protesto akciją prie Seimo ketina rengti ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK), negavusi leidimo mitinguoti sausio 16-ąją. LPSK valdyba pranešė, kad Vilniaus miesto savivaldybei prašymas surengti mitingą jau pateiktas, tačiau oficialaus atsakymo dar negauta.

 

Profsąjungų atstovai baiminasi, kad nepasikartotų sausio 16 d. leidimo vilkinimo procedūra. Pasirodo, sausio 16-osios mitingui valdžia leidimą vis dėlto išdavė, tačiau tą padarė tik sausio 17 d., t.y. dieną po to, kai jau mitingas turėjo būti įvykęs. O oficialus pranešimas LPSK pasiekė sausio 19 dieną. Rengti mitingą savivaldybė neleido dėl to, kad sausio 16 d. esą prie Seimo vyks Sausio 13-osios dienos minėjimo renginiai, o prie Vyriausybės neva neleidžiama rinktis todėl, kad ten esančioje aikštėje telpa tik 2250 (skaičiuojant po 2 kv.m. žmogui), tuo tarpu prašyme buvo įrašyti 3000 žmonių.

 

Prie LPSK mitingo organizavimo prisidės ir kitos organizacijos. Prisidėti prie akcijos bus siūloma tada, kai bus gautas oficialus leidimas mitingui. Vasario 19 d. bus šeštadienis, tačiau ši diena paskelbta darbo diena, kurią dirbs tie, kurie turėjo laisvą Kūčių dieną.

 

a.lt info

2011 01 26

 

Mitingas_prie_seimo

 

Komentarai  

 
0 # aaaaaaaaaa Y-m-d H:i
kelia buduliams proletarams!
 
 
0 # Chasumo Y-m-d H:i
Šeštadienis bus ta diena, kurią dirbs tie, kurie manė, kad Kūčių proga gavo laisvą dieną. Kažin, kada chebra nustos prašinėt tų valdžios leidimų bet kokiam už darbo nepakeliant galvos ribų atsidūrusiam veiksmui?
 
 
0 # revaliucijaslavikas Y-m-d H:i
pirmyn darbenenkai!!! uz kamunizma!!! revoliutcion!!!
 
 
0 # mes ateinamAngis Y-m-d H:i
Mes nebijom! Mes nebijom! Mes nebijom valdžiažmogių ir jų samdinių!
Mes ateinam! Mes ateinam! Mes ateinam su sąskaita už sužlugdytus sąžiningus žmones, už išvarytas užsienin šeimas, už sugriautą valstybę, už pensininkus, už tėvus ir motinas, už vaikus, už studentus, už visus nuskriaustus ir nuskurdintus!
Mes neklausom propagandos! Mes neklausom propagandos! Mes neklausom ką valdžiažmogiai mums suokia, norėdami supriešinti mus. Mums nusišvilpt į kairę ir į dešinę, mus nusispjaut nt centro, liberalų ir kitų šmikių, nes mes žinom - JIE VIENO MEDŽIO VAISIAI!!!!
 
 
0 # mitingas įvyksLPSK Y-m-d H:i
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija gavo Vilniaus miesto savivaldybės leidimą surengti mitingą 2011m. vasario 19 dieną.

Mitingo planas – žmonės kviečiami 12 valandą rinktis Nepriklausomybė s aikštėje prie Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, šalia LR Seimo (Gedimino pr. 53), paskui Gedimino prospektu eisena pajudės LR Vyriausybės (Gedimino pr. 11) rūmų link.

REIKALAVIMAI:
Didinti minimalųjį darbo užmokestį (MMA).
Išlaikyti esamas ir kurti naujas darbo vietas.
Reguliuoti kainų nustatymo mechanizmus, kad žmonių pajamos atitiktų poreikius. Skurdą mažinti mažinant kainas ir didinant pajamas. Skatinat vartojimą.
Atstatyti pensijų dydžius.

Šįsyk LPSK leidimo prašė ne 3 tūkst. žmonių susibūrimui, o lygiai 2249 žmonėms. Mat tik tiek, savivaldybės skaičiavimais, telpa priešais LR Vyriausybės rūmus esančioje V.Kudirkos aikštėje. Valdininkai paskaičiavo, kad vienam žmogui reikia bent dviejų kvadratinių metrų ploto.
 
 
0 # Pastovekit uz savealfa Y-m-d H:i
Nebukit abejingi ir ateikit i mitingus.Susisk alde mes silpni,vieningi mes galingi!
 
 
0 # mitingasnebutinas Y-m-d H:i
nebukit geri valdziai .ziurekit i savo planus ir gyvenimo tekme patys.jai patys to nepadaryusit Kubilius uz jus tuo labiau nepadarys.pirmy n i mitingus uz savo gyvenima be skurdo!!!!