Sukilęs Egiptas: moterys pirmosiose gatvės protestuotojų gretose (foto)
aktyvizmas

Egipto_moterys_0Vakarų imperijos propagandistai mėgsta nuolat pabrėžti nelygiateisę moterų padėtį Rytuose. Tą daro ir konservatyvūs tradicionalistai, siekiantys išaukštinti savo „tautinę kultūrą“, ir liberalai, neva kovojantys už „žmogaus teises“, tačiau iš tikrųjų tik prisidedantys prie imperijos plėtros per vakarietiškos demokratijos ir „vakarietiškų vertybių“ eksportą.

 

Apie Šiaurės Afrikoje šiandien vykstančias revoliucijas samprotaujama daug ir įvairiai. Stebint įvykius uždaroje, vyrų ir islamo valdomoje Rytų visuomenėje, džiugina tai, kad moterys, kad ir ką teigtų imperinė propaganda, vis dėlto nesėdi užguitos namuose. Jos kartu su vyrais eina į gatves ir netgi vadovauja demonstracijoms.

 

Rytų moterys šiandien kelia anaiptol ne veidą dengiančių skraisčių klausimą. Žiūrint į drąsias moteris Egipto gatvėse, norisi tikėti, kad jos neša teigiamas permainas.

 

Egipto_moterys_1

 

Egipto_moterys_2

 

Egipto_moterys_3

 

Egipto_moterys_4

 

Egipto_moterys_5

 

Egipto_moterys_6

 

Egipto_moterys_7

 

Egipto_moterys_8

 

Egipto_moterys_9

 

Egipto_moterys_10

 

Egipto_moterys_11

 

Egipto_moterys_12

 

Egipto_moterys_13

 

Parengė N.K.

2011 01 30

 

Komentarai  

 
0 # Neuzilgo.Walius Y-m-d H:i
Neuzilgo ju pariegos bus sukonkretintos, o apranga reglamentuota.
 
 
+1 # taigiPaaiškinsiu Y-m-d H:i
kadangi anarchija.lt daugiausia spausdina labai ribotus tekstus, kurie atitinka ribotą " anarchistų" intelektą , turiu paaiškinti : islamo pasaulyje moterys turi kur kas daugiau teisių ir galių , negu mums bando vaizduoti tolerastiniai nevykėliai. Maža to , islamo pasaulyje YRA ĮPRASTA , kad moterys saugodomos savo vyrs ( jų vaikų maitintojus ) eina į pirmąsias eiles , į pačią ungį . Islamas griežtai reglamentuoja svetimų vyrų bet kokį kontaktą su svetimom moterimis - t. y bet koks prisilietimas prie svetimos moters užtraukia atsakomybę ir prisilietusiam, bet to islame " pakėlęs ranką prieš svetimą moterį " užsitraukia " murtad" ( atsiklėlio nuo islamo _ vardą.
Ateityje prašau šio pop-saito rašinėtojus rašyti tik tai, ką jie išmano.
 
 
0 # Moterų padėtis visame musulmonų pasaulyje yra vienodai gera?Walius Y-m-d H:i
Jūs labai malonus, kad stengiatės kalbėtis su "tolerastiniais nevykėliais". Pabandykite paneigti faktą, kad moterų padėtis visame musulmonų pasaulyje yra vienodai gera. :-)
 
 
0 # egipto ivykiaidiogenas Y-m-d H:i
Egypt riots updates and discussion:
http://libcom.org/forums/news/egypt-january-25th-protest-23012011
 
 
0 # MelagiaiWalius Y-m-d H:i
Kuo Jūs šiomis naujienimis norite įtikinti tinklapio skaitytojus? O gal parodyti Egipto moterų grožį? Saitas, tam, nelabai tinkamas...

Vienintelis Jūsų tikslas pasakyti, kad Egipto moterys TO NORĖJO! Veidmainiaujate , skleidžiate melą ir tuo patenkinti?

Egipto moterys išėjo į gatves ginti savo socialinių teisių, o gaus musulmonišką fundamentalizma (savotišką fašizmą) ir džiaugtis, bent jau jūsų tinklalapui, dėl to nėra reikalo. Jums Kasparas turėtų paaiškinti, kad kitokios alternatyvos šis pasaulio kampelis, deja, neturi.
 
 
+1 # Нам нового начальника назначили - мы с этим по домам и разошлисьNeTiesa.lt Y-m-d H:i
Gerbiamas Anarchija.lt kolektyvas bet kokias riaušes pateikia tokioje rožinėje spalvoje, kad net keista - juk tarp jūsų yra ir protingų žmonių, negi nesuprantate, kad kai „engiama liaudis“ nuvers savo dabartinius „nekenčiamus diktatorius“ vietoj jų jai ant galvos užsisės dar žiauresni ir labiau nekenčiami vakarykščiai opozicionieriai ir disidentai.

Nes iš principo absoliučiai niekas nepasikeis - sistema liks identiška (minia menkai išsilavinusių „paprastų“ žmonių, kurią valdo į mafijinę struktūrą susiorganizavęs verslas ir politnis šūdelitis).

Tiesiog kiekvienos revoliucijos (tame tarpe ir visų rožinių-apelsin inių-jazmininių -bananinių) esminis rezultatas - kad vietoj egzistuojančio šūdeličio prie valdžios lovio per svetimą kraują ateina naujas šūdelitis.

Taip kad labai keista jūsų simpatija stebint aklos minios siautėjimą, kuris bet kuriuo atveju neatneš jai naudos.

Vienintelis realus variantas - keidti visuomenę kiekvienam jos individui persiauklėjant asmeniškai - ir vienijantis ne tik tam, kad išdaužyti langus ir pakarti prezidentą, bet visųs pirma tam, kad patiems prisiimti atsakomybę ir patiems pradėti organizuoti savo gyvenimo sistemą.

O dabar, toks įspūdis, kad jūs laukit nesulaukiat, kol lietuviai su šakėmis susirinks prie kokio sušikto seimo ir gaus atitinkamą dozę švino.
 
 
0 # netiesaiteisa Y-m-d H:i
'Taip kad labai keista jūsų simpatija stebint aklos minios siautėjimą, kuris bet kuriuo atveju neatneš jai naudos.' - durniau, pirma pasiskaityk, kas ten vyksta.
 
 
+1 # LOLAnarchistas Y-m-d H:i
Absoliučiai krikščioniškai naivus teiginys apie islame "egzistuojančia s moterų teisės" lyg žmogaus teisių padėtis imtų ir pasikeistų per naktį (pvz pamirštant tokius nesenus atvejus kaip dukrų žudimas dėl šeimos garbės). Eilinį kartą (po daugybės tūkstančių kartų pasaulio istorijoje) lipama ant grėblio apeliuojant į skriaudžiamų žmonių prigimtinį gerumą.

Ir tik nereikia kaltinimų atstovavimu JAV interesams. Tiesiog elementarus dalykas, kad tie egiptiečiai sugebėjo trisdešimt metų pakęsti tą Mubaraką ir jiems pyktis kilo tik dėl to, kad nėra maisto, o ne "demokratijos".
 
 
-2 # --railgunner kid Y-m-d H:i
iš tikrųjų, tos "vargšės musulmonų moterys" yra tik emocinis užtaisas naiviems vakariečiams, kad remtų savo šalių karinius veiksmus, atseit "nešam joms laisvę" :sad:
 
 
0 # moterysfrao Y-m-d H:i
analizė, kaip visada tiesiai į dešimtuką! daugiau moterų nuotraukų ir visiems viskas paaiškės! 'mes užsiimam labiau šviečiamaja veikla':-)
 
 
0 # aaaaaaaaaaaa Y-m-d H:i
pasirodo, teisės yra vienintelė vertybė
 
 
0 # ...+ Y-m-d H:i
Vos užeina kalba apie islamo pasaulį, tiesiog nebegaliu atsistebėti, kiek daug Lietuvoje esama feministų. Ir negaliu suprasti, kur jie visi išgaruoja, vos kalba pasisuka kur nors kitur.

"pamirštant tokius nesenus atvejus kaip dukrų žudimas dėl šeimos garbės"
Kažkada skaičiau kažkokiam angliškam laikrašty, kad vien Pakistane tūkstančiai žmonių kasmet miršta nusinuodiję blogai išvalyta (nuo metilo alkoholio) namine. Tačiau net ir žinodamas, kad apie 97 procentus Pakistano gyventojų yra musulmonai, nesiryžčiau tvirtinti, jog naminės varymas ir vartojimas yra vienas iš islamo priesakų. Kita vertus, ko iš manęs norėti - aš juk ne "Anarchistas" koks.
 
 
0 # Deja vis taip bunaViktoras BUtas Y-m-d H:i
Dažniausiai sukilimas tik pagimdo nauja vaduka V.B o toliau jis tesia reikalus.