Vasario 7-osios mitingas: lyg avys garde (foto)
aktyvizmas

mitingas_turginiai_0Šlykštus jausmas. Lyg būčiau buvęs ne mitinge, o avių garde. Tvoromis aptvertu siauru praėjimu mus suvarė į specialų gardą, leido pamekenti, o paskui tuo pačiu būdu išginė lauk. Teisė pamekenti aklinai užtvertoje ir akylai prižiūrimoje teritorijoje – pats didžiausias avių demokratijos iškovojimas.

 

Visas seimas aptvertas tarpusavyje sujungtais metaliniais užtvarais, už jų kas keli metrai išrikiuoti valdžios sargybiniai žaliomis uniformomis. Kelias į mitingo vietą nužymėtas metaliniais strypais ir tarp jų ištemptomis įspėjamosiomis juostomis „STOP. POLICIJA“.

 

Į mitingą atėjusiam žmogui reikia praeiti du patikrinimo postus. Vienas – Gedimino pr. ir Gynėjų g. sankryžoje, kitas – prie galinio Respublikinės bibliotekos pastato kampo. Pagyvenusių žmonių netikrina, tik jaunesnius. Rausiasi kuprinėse, tikrina kišenes, atsuka termosų dangtelius.

 

Protestuotojų dumblyną nuo seimo skiria metalinė tvora, gatvėje išrikiuota mikroautobusų kolona su juose sėdinčiais robokopais ir trys apsauginės juostos, pažymėtos tais pačiais metaliniais strypais ir juostomis su įspėjamaisiais užrašais.

 

Apsidrausta dvigubai – iki seimo ne 75, o 150 metrų. Mikroautobusų – apie 20, kiekviename jų sėdi 3-4 robokopai, pravėrę dureles į protestuotojų pusę. Robokopų rezervas sutelktas autobusuose, sustatytuose gatvėje tarp seimo ir upės. Kiek jų – sunku pasakyti: prieiti griežtai draudžiama.

 

Protestuotojų dumblynas irgi aptvertas įspėjamosiomis juostomis bei policininkų postais. Žalieji tradiciškai sugrupuoti poromis, nemažai tokių porelių įsimaišė ir tarp protestuotojų.

 

Protestuotojų labai daug, bet žadėtų 10 tūkstančių nėra. Iš karto matyti, kad nemažai žmonių atvyko iš provincijos. Šnekučiuojasi tarmiškai, būriuojasi tik su „savais“, išdidžiai laiko plakatus su gimtųjų miestų bei miestelių pavadinimais.

 

Labai simboliška, kad pirmasis mitingo kalbėtojas buvo... mentas. Apmaudu, bet taip yra – mitingo organizatoriai neslėpė savo pataikavimo valdžiai. Mentas rėžė ilgą įspėjimų, perspėjimų bei grasinimų kalbą, kurią liaudis sutiko mirtina tyla. Nė vieno šūksnio ar aplodismentų. Vangiai paplota tik pakartotinai paprašius nuo scenos.

 

Kalbėtojai keitė vienas kitą, liejosi emocingi ir net tūžmingi žodžiai, bet ryšys tarp scenos ir publikos neužsimezgė. Kaip blogame spektaklyje: aktoriai sau, o žiūrovai sau. Aiškiai trūko kolektyvinės dvasios jausmo, bendro mitingo auros ir užsidegusių akių.

 

Stebino ir keistas oratorių pasirinkimas. Šustauskas tegul kalba – vis „ubagų karalius“, bet ką šiame mitinge veikė Gražulis ir kiti populistiniai rėksniai iš seimo?  Sužavėjo tik drūtas kalbėtojas, pasiryžęs bado streikui ir paraginęs žmones „mesti svorį“. Bado streikas, jei tinkamai organizuojamas, – bene pats radikaliausias veiksmas, galintis sukelti grandininę reakciją. Būtų nuostabu, jei prie seimo atsirastų badautojų palapinė, veikianti kaip informacinis ir agitacinis centras.

 

Vis dėlto mitingo pabaigos nesulaukiau. Stovėti purve, kada tave budriai seka mentai ir tramdo organizatoriai, – menkas malonumas. Patraukiau tiesiai Žvėryno link – palei upę, pro seimą. Kur tau! Neries pakrantėje – irgi mentų postas. Nepraleidžia. Į klausimą „kokiu įstatymu vadovaujatės manęs nepraleisdami?“ atsakymo ilgai neišgirdau. Tik po geros minutės vienas mentas sumurmėjo: „Pasipriešinimas policijai“.

 

Arvydas Turginis

2011 02 08

 

mitingas_turginiai_3

 

mitingas_turginiai_4

 

mitingas_turginiai_1

 

mitingas_turginiai_7

 

mitingas_turginiai_5

 

mitingas_turginiai_6

 

mitingas_turginiai_2

 

Komentarai  

 
0 # .Satanyzmas Y-m-d H:i
Chahaha!
"nepaviko padariti rewšiū, mentai kalti, arganyzatorej debilaj".
 
 
0 # Ispudziai trumpaiVB Y-m-d H:i
Galima drasiai teigti, kad organizatoriams pristigo arba patirties arba tarpusavio susitarimo. Ilgos kalbos tikrai priverte ziovauti daugeli. Kai is scenos RADIOSHOW Albino tipazas prastenejo apie "Vilties prezidenta Stasi Lozoraiti" bent pasijuokiau. Aciu jam uz toki smaikstu poksta. Akivaizdu nebuvo sudelioti veiksmai kurios pavadinciau "planas B" t.y. is karto uzsibriezta ateities taktika Vyriausybei atsisakius patenkinti reikalavimus (kas ko gero turejo buti is anksto aisku). Kas del Seimo "opozicionieriu " psirodymo tai man irgi sukele nuostaba suteikta galimybe kalbeti vieniems is pirmuju. Trumpiau tariant isvada tokia - sukvietus 5000 zmoniu galima buvo padaryti kur kas daugiau.
 
 
0 # !?!?!? Y-m-d H:i
toks valdzios apsidraudimas tik parodo, kad visgi liaudies bijoma, ir snekos apie "negirdejo", "nekreipe" demesio neturi pagrindo, toks mentu skaicius puikiausiai irodo valdininku baime ir atotruki nuo visuomenes ir burzuaziniu interesu gynima
 
 
0 # nei sis nei tasKosmos Y-m-d H:i
O jau Sustauskas ne populistas :-))

"Stovėti purve, kada tave budriai seka mentai ir tramdo organizatoriai, – menkas malonumas."

Tai ką jau norėjai daryti, kad taip trukdė organiatoriai ir kad mentai stebėjo? Gal neveltui ir tramdė.
 
 
0 # aaaaaaaaaa Y-m-d H:i
buvau atėjęs, nu turiu padėkoti organizatoriams , taip gerai prasižvengęs seniai nebuvau. po paleckio, senukas su armonika užmušė galutinai, o turginiai per durni perisikaityt 10 lapų. dažniau ateisiu į tokius renginius, linksma būna :D

ūra, bičiuliai
 
 
0 # žiūrausardanapalas Y-m-d H:i
nemažai turginių buvo susirinkę. Kubilius dar prieš mitingą pareiškė "dėjau ant tų žmonių, bus taip, kaip sumanyta", ir pasiunytė savo šunis, kad parodyti kieno pusėje jėga. Parodė, žmonės suprato. Tikiuosi, kad jie suprato, kad ne tik Kubilius dėjo, bet ir pati valstybė dėjo ant jų ir ant visų kitų. Kad ne Kubilius jų priešas, o bet kuri valdžia ir bet kuri valstybė. Jei nesuprato, o panašu, kad taip ir yra, tai revoliucijos nebus. Bus kita valdžia ir ta pati chujnia.
Mitingo organizatoriai apgailėtini. Leist mentui ir dar pirmam kalbėt yra gėdingas nusižeminimas. Siūlau kitą kart dar pasikviest kokį prokurorą, kuris paaiškintų baudžiamasias pasekmes, ar robokopų vadą, kuris atskleistų savo turimo arsenalo kovines galimybes. Na ir dar gydytoją, kuris papasakotų apie galimų sužalojimų pasekmes sveikatai.
 
 
0 # >sardanapalasofu www.lastvote.org Y-m-d H:i
Šaunuolis
(...“tuščias avių bandos burnojimas(bei neburnojimas) ant sistemos, priveda prie mąsinių neramumų... kuriuos su malonumu pasitinka karo pramonės magnatai“)