Jei esi laisvas nuo bažnytinių dogmų – surašymo lape pažymėk „Nė vienai“!
aktyvizmas
       nepriklausau_jokiai_religinei_bendruomenei_0Šiais metais Lietuvoje vyks visuotinis gyventojų surašymas. Statistikos departamentas skelbia, kad šis surašymas „patikslins gyventojų skaičių, atskleis realų Lietuvos gyventojų emigracijos per pastaruosius dešimt metų mastą“.

 

Pirmą kartą gyventojai bus surašomi ir elektroniniu būdu. Elektroninis surašymas tęsis dvi savaites, kovo 1–14 d. Gyventojams suteikta galimybė atsakyti į surašymo lapo klausimus jiems patogiu metu. Surašymo lapai turi būti užpildyti už visus būsto gyventojus. Duomenis bus galima papildyti arba patikslinti viso elektroninio surašymo metu. Po elektroninio surašymo, nuo balandžio 5 iki gegužės 9 d., vyks gyventojų apklausa. Surašinėtojai lankys būstus ir apklaus elektroniniu būdu nesusirašiusius gyventojus.

 

Vienas iš surašymo metu pateikiamų klausimų: „Kuriai religinei bendruomenei Jūs save priskirtumėte?“

 

Gyventojų surašymo metu surinkti duomenys apie gyventojų priklausomybę religinėms bendruomenėms praktiškai nieko nepasako apie gyventojų religinę praktiką ir  įsitikinimus. Tačiau valdžios institucijos šių duomenų pagrindu priims sprendimus dėl (tradicinių) religinių organizacijų finansavimo iš mokesčių mokėtojų pinigų, išskirtinių lengvatų ir privilegijų joms suteikimo. Taip pat šiuos duomenis gali naudoti religinės bendruomenės, siekdamos pateisinti tam tikrų teisių, privilegijų suteikimą ar išlaikymą. Galimai išpūstas religinėms bendruomenėms priklausančiųjų skaičius suteiks joms daugiau svorio viešajame diskurse.

 

Tad jei save laikai humanistu, laisvamaniu, agnostiku, ateistu, skeptiku ar šiaip netapatini savęs su jokia religine bendruomene, taip ir pažymėk anketoje. Į klausimą „Kuriai religinei bendruomenei priklausote?“ atsakyk – NĖ VIENAI! Tai svarbu!

 

Daugiau apie surašymą: http://www.stat.gov.lt/lt/pages/view/?id=2630

Pavyzdinė surašymo forma: http://www.stat.gov.lt/uploads/docs/Sur_lapo_pvz.pdf

„Facebook" grupė „Jei esi laisvas, tai pasakyk per gyventojų surašymą“: http://www.facebook.com/pages/Jei-esi-laisvas-tai-pasakyk-per-gyventoj%C5%B3-sura%C5%A1ym%C4%85

 

a.lt info, 2011 02 16

 

nepriklausau_jokiai_religinei_bendruomenei

 

Komentarai  

 
0 # Pasiūlymaseugenijus Y-m-d H:i
Jeigu pagaminus tokių plakatų - "NĖ VIENAI" ir papuošus Vilnių prieš gyventojų surašymą. Pabandyt surinkt lėšų (kiek kainuotų vieno plakato gamyba? - tikrai skirčiau) kokių nors renginių metu ar specialiai tam tikslui skirto koncerto metu?
 
 
0 # !?!?!? Y-m-d H:i
o kodel ne vienai?
manau rinksiuos is situ variantu:
Vahabitu
Budistu
Zoroastrianistu
Pastafarianistu
Rastamanas
zydas ortodoksas
kol kas tiek.
 
 
0 # plakataivaldas Y-m-d H:i
Prisijungčiau finansiškai prie Eugenijaus. Kas nors imtųsi?
http://www.apostaze.blogspot.com/
 
 
0 # BOIKOTASAngis Y-m-d H:i
reikia ne figniom užsiiminėt ir dalyvaut valdžiažmogių rengiamam žmonių katalogizavimui o apskritai boikotuot gyventojų surašymą.
aš asmeniškai nei elektroniniu nei kitokiu būdu tame gėdingame surašyme nedalyvausiu, aš ne gyvulys kurį reikia SURAŠYTI
surašinėtojus varyt lauk kaip ir bet kurį kitą valdžiažmogių tarną.
jei Lietuvos vyrams trūksta kiaušių prisijungt prie to, tai bent jau kviečiu visas moteris ir merginas prisijungt prie manęs bent jau tokiam nedideliam maište prieš valdžiažmogius.