Reikalaukime, kad mus išbrauktų iš rinkėjų sąrašų!
aktyvizmas

isbraukti_is_rinkeju_sarasuSavivalda (save valdyti) reiškia, kad visus reikalus turime spręsti mes patys ir mums pažįstami žmonės, kurie gyvena kartu su mumis ir žino vietines realijas. Ar 2011 m. vasario 27 d. savivaldybių tarybų rinkimai turi ką nors bendra su savivalda? Ne, nes šiuose rinkimuose iškelti kandidatai yra politinių partijų ir šviežiai iškeptų „visuomeninių judėjimų“ lyderiai, kurių mes nepažįstame ir net nesame matę.

 

Vasario 27-osios rinkimai – dar viena savivaldos parodija. Šiandieninės savivaldybės yra centrinės valdžios padaliniai, atliekantys gausybę funkcijų, kurių esmė – leisti arba neleisti savivaldybės gyventojams užsiimti kokia nors veikla. Dalyvaudami savivaldos (vietinės valdžios) rinkimuose, mes renkame vietinius biurokratus, kurių funkcija – ką nors leisti arba ką nors uždrausti.

 

Dalyvauti tokiuose rinkimuose nepilietiška ir gėdinga. Būtų galima į juos neiti, balsuoti prieš visus arba tiesiog sugadinti biuletenį. Tačiau neatėję į rinkimus ar sugadinę biuletenį, mes neparodome priešiškumo rinkimų spektakliui. Paversti balsuotojais, mes sutinkame atiduoti savo balsą kitiems, nusišaliname nuo bendrų reikalų tvarkymo ir nebedalyvaujame savo bendruomenės, kaimo ar miesto gyvenime.

 

Ką daryti? Ogi pareikšti protestą prieš pačią rinkimų sistemą, paverčiančią mus pasyviais statistais. Efektyviausias protestas prieš rinkimų farsą – pareikalauti, kad mus išbrauktų iš rinkėjų sąrašų!

 

Priėję prie rinkimų administratoriaus ir parodę dokumentą, paprašykime biuletenio, taip simboliškai atsiimdami savo balsą, kad juo nebūtų pasinaudota. Tada pareikalaukime, kad mus išbrauktų iš rinkėjų sąrašų. Geriausia tą padaryti raštu (su savimi geriau turėti popieriaus lapą, jei administratoriai neduotų popieriaus). Parašykime trumpą pareiškimą, kuriuo savo valia atsisakome dalyvauti šiuose „savivaldos“ rinkimuose. Pareiškimas galėtų atrodyti taip:

 

Savo valia atsisakau dalyvauti 2011 m. vasario 27 d. savivaldybių tarybų rinkimuose. todėl prašau mane išbraukti iš rinkėjų sąrašų. Nepasitikiu šiais rinkimais, nes tarp kandidatų nėra žmonių, kurie gyvena šalia, žino mūsų problemas ir gali tiesiogiai atstovauti mūsų bendruomenei. Negaliu patikėti savo balso žmonėms, kurių nepažįstu.


Gali būti ir kitų priežasčių, kodėl reikalaujate išbraukti savo pavardę iš rinkėjų sąrašų. Nurodykite jas. Pareiškimo galima ir nepasirašyti, nes ant rinkimų biuletenių nėra rinkėjo pavardės. Parašę savo nuomonę apie šiuos rinkimus, įmeskime pareiškimą į urną. Biuletenį galima pasiimti su savimi kaip niekam neatiduoto balso simbolį.

 

Pareikšti kritinę nuomonę apie rinkimus ir juose nedalyvauti – mūsų pilietinė teisė. Nesirinkti nė vieno iš tų, kuriais nepatikime, – mūsų pilietinė laisvė. Pasinaudokime Konstitucijoje užtikrinta nuomonės laisve ir demokratine teise ją pareikšti. Tegu tai būna pirmieji mūsų solidarumo žingsniai.

 

Gyventojų susivienijimas „Blokuokime rinkimus!“


2011- 02-22

 

VRK

 

Komentarai  

 
0 # napažįsti - susipažinkcha cha Y-m-d H:i
kas trukdo susipažinti su kandidatais per rinkiminę kampaniją? viešus susitikimus? vyriausios rinkimų komisijos pateikiamą informacija apie kandidatą? kas trukdo tau pačiam kelti kandidatūrą ar įkalbėti draugą, kaimyną, giminaitį, kuriuo pasitiki?

tokios agitacijos ir atsišaukimai negali būti vertinami kaip nors kitaip kaip tik pokštas ir kvailiojimas.

linkiu kažką naudingo nuveikti savo, savo bendruomenės, giminės ar draugų rato labui užuot kėlus triukšmą vien dėl triukšmo ir maištą vien dėl maišto. tai nebrandu, banalu, kvaila. ir tuo labiau, kad iš to triukšmelio ar maišto tesigauna pabezdėjimas.
bet organizatoriams to turbūt ir užtenka? pabezdėti, pauostyti savo bezdalus ir taip "pasisėmus įkvėpimo" toliau gyventi???

žodžiu - beprasmiška.
 
 
0 # hmmmIlythiiri Y-m-d H:i
Ir kodel biuletenio gadinimas nera priesiskumas "rinkimams"?
 
 
0 # radikaliauradukaliau Y-m-d H:i
siulau issibraukti ne tik is rinkeju sarasu, bet ir panaikinti savo pilietybe. Issilaivinkit mankurtai!
 
 
0 # joMuamaras Y-m-d H:i
tai atsisakykite pilietybes , bedarbio bei socialiniu pasalpu , nevykeliai ! parazituojate visuomenei ant sprando , nieko nedirbdami visa gyvenima ir isivazduojate esa " kovotojai". Visuomenes atmatos jus , o ne " kovotojai".
 
 
0 # ...une Y-m-d H:i
juokinga, kaip stipriai erzinasi praradę žmogiškumą ir sustabarėję piliečiai. kiekvienas turim teisę laisvai pasirinkti, būti milžiniškos mašinos mažyčiu sraigteliu ar žmogumi.
 
 
0 # nebūi bydlopulkininkas Kadaffis Y-m-d H:i
pilieti , nebūk bydlo , eik balsuoti. Nesipasiduok homo erectusų demagogijai . Pažiūrėk į jų nykumą ir infantilumą . Išspjauk iš burnos anarchistų bybį ir ateik balsuoti.
 
 
0 # Limoncitrus Y-m-d H:i
limonov-eduard. livejournal.com /112111.html
 
 
0 # nevykėliai,nu ka, tamsi liaudie Y-m-d H:i
esat, gerbiamieji išsibraukinėtoj ai, ir ką tikitės pakeisti išsibraukę? Asmenybėmis pasirodysit, "laisvais žmonėmis" ? bybį blet. sėdit tai pačiai valstybei ant sprando, iš jos socialinių pašalpų misdami. Kas trukdė patiem išsikelt į tarybą? niekas. tingumas nebent, nes mokat tik protą papist - "valdžia bloga". O iš jūsų argumentėlių "žmogiškumą praradę, sustabarėję piliečiai" juokas ima
 
 
0 # nevykėliai,nu ka, tamsi liaudie Y-m-d H:i
Manot man gaila, kad kas išsibrauks? Gailestį nebent patiem išsibraukinėtoj am jaučiu, ne dėl pačio išsibraukimo fakto, o dėl to, kad jūs, kišdami visur tą savo "laisvą teisę pasirinkti", ir besijausdami "milžiniškos mašinos mažyčiu sraigteliu" niekur nedingstat iš pačios "sistemos", tik esat kaip parazitai, kurie prikibę prie jos, vis tiek esat jos dalimi, bet ne kad kąnors gero nuveiktumėt, tik griaunat ją.
 
 
0 # valdavalda Y-m-d H:i
Ordnung muss sein!