Vasario 23 d. Graikijoje surengtas 11-asis visuotinis streikas (video)
aktyvizmas
atenai_-_padegtas_mentas       Trečiadienį, vasario 23 d., Graikijoje buvo surengtas pirmasis šiais metais visuotinis streikas prieš vyriausybės vykdomą diržų veržimo politiką. Tai vienuoliktasis visuotinis streikas Graikijoje nuo pirmųjų taupymo priemonių įvedimo prieš 13 mėnesių. Streikininkai protestuoja dėl griežtos ekonominės politikos, kurią Graikijos vyriausybė vykdo pernai paėmė 110 mlrd. eurų paskolą iš Europos Sąjungos (ES) ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF).

 

Streiką organizavo didžiausios Graikijos privataus ir viešojo sektoriaus profsąjungos GSEE ir ADEDY. Atskirą demonstraciją surengė Komunistų partijai artima profsąjunga „Pame”. ADEDY pasisako prieš naujus valstybinio sektoriaus darbuotojų atlyginimų karpymus, nors algos jau buvo sumažintos praeitais metais. Apie milijoną narių turinti GSEE nusistačiusi prieš vyriausybės siekius liberalizuoti ekonomiką, vadindama juos antisocialiniais, nukreiptais prieš darbininkus.

 

Tai vienas didžiausių streikų per pastaruosius metus. Dėl streiko nedirbo valdžios įstaigos, parduotuvės ir mokyklos, nekursavo nė vienas artimojo susisiekimo autobusas, nevažiavo traukiniai. Streikavo mokytojai ir žurnalistai. Radijas ir televizija netransliavo žinių. Vidudienį keturių valandų streiką paskelbė oro dispečeriai.

 

Vien tik Atėnuose į gatves išėjo apie 50 000 žmonių. Minia žmonių traukė Graikijos sostinės centru iki parlamento. Pirmieji susirėmimai su policija įsiplieskė netoli Finansų ministerijos pastato, policijai mėginant neleisti prie jo priartėti tūkstančiams protestuotojų. Policija panaudojo ašarines dujas, lazdas ir akinamąsias bei kurtinamąsias granatas.

 

Policijai pavyko išsklaidyti daugiatūkstantinę demonstraciją, tačiau žmonės nesitraukė iš miesto centro iki pat vakaro. Visame Atėnų centre virė mūšiai su riaušių policija. Masiškai buvo mėtomi „Molotovo kokteiliai“. Sudeginti keli policijos motociklai. Sužeistų ir suimtų žmonių nedaug – vos kelios dešimtys.

 

       Žr. Atėnų „Indymedia" parengtą fotoreportažą. Du policijos motociklininkai persekiojo protestuojančius anarchistus ir bandė juos partrenkti, tačiau buvo apmėtyti „Molotovo kokteiliais". http://athens.indymedia.org

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

a.lt info, 2011 02 23

 

Komentarai  

 
0 # !?!?!? Y-m-d H:i
policininkas is nuotraukos pavirto is paprasto i Ghost rider!