Skvotų ir autonominių erdvių dienos Europoje
aktyvizmas

       2008 metų balandžio 11-12 dienomis (penktadienį ir šeštadienį), ginant laisvąsias erdves ir antikapitalistinę kultūrą, visi Europos aktyvistai yra kviečiami rengti dviejų dienų demonstracijas, tiesioginio veiksmo ar viešąsias akcijas, gatvės vakarėlius, skvotavimo akcijas, ir taip paminėti Skvotų ir autonominių erdvių dienas.

       Anarchija.lt pasidomėjo, ką ta proga yra numatę bičiuliai iš užsienio. Štai Londone balandžio 11 – 12 dienomis ketinama surengti akciją „Space Is The Place“ (Vieta – erdvė). Pati akcija vyks galerijoje, kur bus surengta paroda, DIY idėjų pristatymai, diskusijos, rodomi filmai, vyks koncertai ir veiks kavinė. Akcijos tema - socialiniai centrai, skvotai & laisvos erdvės, prasta žemėvalda ir turtingųjų elito nuosavybės klausimai, aprūpinimo būstu krizė, nuo kurios kenčia žemiausi socialiniai sluoksniai, viešoji erdvė, kurią privatizuodami ir spekuliuodami pasisavina didžiojo verslo rykliai ir t.t.


       Amsterdamo centre balandžio 5-ąją aktyvistai rengia demonstraciją, jos metu jie žada priminti visuomenei savo idėjas bei tikslus. Balandžio 11 – 12 taip pat ruošiamasi daugybei akcijų, kino filmų, koncertų, dirbtuvių ir t.t. Kitame Olandijos mieste Roterdame vyks crustpunk koncertas. Demonstracijos bei gatvių koncertai taip pat vyks Mančesteryje, Prahoje, Hamburge, Kopenhagoje.

       Visur keliami panašūs klausimai ir idėjos, kurios vis dažniau tampa ir mūsų gyvenimo realybe. Tai, kad valdžia ir stambusis kapitalas Lietuvoje mezga kilpą viešosioms erdvėms, socialiniam gyvenimui ir bendruomeniniam veiksmui, o tuo pačiu naikina vertingus objektus, verčia ir įpareigoja imtis rimtesnių veiksmų ir taip solidarizuotis su visos Europos žmonėmis.

       Suvokime savo troškimus kaip realybę!

       Anarchija.lt
       2008.03.26.

 

Komentarai  

 
0 # troškimus paleidžiu į realybęh.b. Y-m-d H:i
Atsiprašau, kad keliu pageidavimą(mal onės, supratimo ir taupumo dėlei), jog Vilniuje išreikštume savo norą į autonomines bendruomenės vietas.Norėtųsi daugiau sužinoti apie esamus skvotus Lietuvoje ir skatinti bei vykdyti jų plėtrą.
 
 
0 # following h.b.Andrukas Y-m-d H:i
jo, būtų gerai sužinot apie lietuvišką padėtį plačiau (besidžiaugiant Šiaulų amfiteatru ir tt.)