Rusijos menininkų protesto orgija „Kruškis už meškiuką!”
aktyvizmas

      Menininkų  grupės „Karas“ aktyvistai, pagarsėję Rusijoje kaip originalių performansų autoriai ir V. Putino režimo priešininkai, neseniai surengė akciją „Jabis za medvežonka!” (liet. „Kruškis už meškiuką!”).

      Prieš tai „sudalyvavę” proputiniško jaunimo mitinge su plakatais „Ja jabu medvežonka!” ir  „Jabys za naslednika medvežonka!", po kelių dienų akciją  „pratęsė”  Maskvos biologijos muziejuje. Muziejaus ekspozicijų salėje prie stendo „Skysčių apsikeitimas” apie 20 šios menininkų grupės narių susiskirstė poromis ir ėmė viešai  užsiiminėti seksu, skanduodami šūkius: „Padidinkime meškučių populiaciją!“, „Meškos nyksta! “, „Mes turime palaikyti meškučius!“, Mes perduosim jiems savo kūno energiją!, Meška -senovės slavų gyvūnas!, „Mes irgi meškinai!, „Sveikas Meškine!”…


      Pagyvenusios muziejaus prižiūrėtojos bandė akciją nutraukti ir iškvietė miliciją, tačiau kol ji atvažiavo, poros akciją baigė, apsirengė ir išėjo...

      Šia radikalia akcija buvo išjuokta totalinė smegenų plovimo (arba krušimo) kampanija, kuri tęsėsi visą priešrinkiminį laikotarpį, kartu pašieptas ir naujai išrinktas Rusijos prezidentas Medvedevas, kurio pavardė skamba panašiai kaip žodis „meškinas“ (rus. медведь - meškinas). Akcijos organizatorius jau pasmerkė Rusijos pravoslavų bendrijos „Liaudies Soboras” atstovai, o Rusijos prokuratūra dėl jų veiklos pradėjo tyrimą.

      Menininkų  grupės „Karas“ veikloje dalyvauja dailininkai, poetai ir studentai. Pagrindiniai lyderiai - P.Verzilovas, O.Vorotnikovas , Ž. Chačiaturovas - yra ir aktyvūs „Gatvės menininkų sąjungos" nariai.

    
Ankstesnioji šios grupės įvykdyta akcija, gal ne tokia radikali, bet ne mažiau originali. Ji buvo skirta poeto Dmitrijaus Prigovo mirties sukakties paminėjimui. Grupės menininkai viename iš metro traukinių pasistatė stalus ir važinėjo po Maskvą puotaudami bei vaišindamiesi iš vietinių „supermarketų” pavogtais maisto produktais.

      Parengė Fiokla


               

             
       
              

 

 

Komentarai  

 
0 # laukiuevaldas Y-m-d H:i
laukiu meškiukų populiacijos pagausėjimo :-). Šiaip bičiulis buvo atsiuntęs nuorodą, lygtai kažiką ruošias už tą meilės proveržį išmest iš aukštosios :sad:
 
 
0 # :)Vilma Y-m-d H:i
Jo, tą neščią paną, kuri po tos akcijos ir pagimdė...
Ji Lomonosovo univerkej filosofija studijuoja.
Rusai yra rusai, protu nesuvoksi:-)Kol vakarieciai skveruose palergonijas sodina, tie va kuom užsiima vardan protesto:-)
 
 
0 # .:E Y-m-d H:i
paaukok peni- paserk meskiuka
 
 
0 # vfg Y-m-d H:i
kazhkokia bibiene =)