Protestai prieš NATO Makedonijoje
aktyvizmas
       Makedonijos sostinėje Skopjėje pirmą sykį įvyko renginiai, nukreipti prieš NATO. Ši šalis su kariniu aljansu puoselėja gerus santykius ir Bukarešto susitikimo metu gali būti pakviesta būti pilnateise NATO nare.


       Viešųjų apklausų agentūros teigia, kad 90 procentų šalies gyventojų pasisako už stojimą NATO. Nė vienas parlamento narys nėra balsavęs prieš kokį nors NATO veiksmą, niekas nekvestionavo Makedonijos dalyvavimo karinėse misijose Irake, Afganistane ar Libijoje. Vienintelė kliūtis „integracijai į NATO“ – ginčas dėl šalies pavadinimo su Graikija, kurį išpūtė nacionalistai. Žmonės tikisi, kad NATO palaikys saugumą ir stabilumą, užbaigs etninius konfliktus, nuramins separatistinius judėjimus ir atvers rinką užsienio investicijoms – o tai laikoma pačiu geriausiu dalyku, kuris tik gali nutikti Makedonijos ekonomikai. Šis iškreiptas įvaizdis formuojamas politinių partijų, institucijų ir oficiozinės žiniasklaidos propagandos.


        Kai realybė tokia, protestai prieš NATO laikomi erezija, masės juos labai smerkia.

        Įkvėptas renginių prieš NATO, kuriuos Skopjėje surengė Europos aktyvistai, susibūrė nedidelis savanorių tinklas – pacifistai ir anarchistai. Tūkstančių egzempliorių tiražu išplatinta brošiūra „ANTOnatoDONIA“ ir paskelbta protesto diena.

        Kovo 29 d. miesto centre vyko nedidelis protestas, jame aktyvistai dalino pamfletus ir pakvietė žmones į didįjį protestą balandžio 2 d.

        Balandžio 2 d. daug Makedonijos politikų jau buvo išvykę į Bukareštą, ir visų žmonių žvilgsniai jau krypo ten. Kai pasirodė aktyvistai ir pradėjo kalbėti, kad NATO yra anachronistinė ir žalinga organizacija, kad ji negarantuos šalies saugumo, kad kai kurioms NATO šalims nepavyko sustabdyti konfliktų šalies viduje, kad didžioji dalis šalies biudžeto atiteks kariniam reikalams, o ne sveikatos apsaugai, dauguma buvo nustebę. Jaunimas protestavo prie vyriausybės ir parlamento, dalino žmonėms pamfletus.

        Aktyvistai vieninteliai pasipriešino visuotinei nuomonei, pasisakiusiai už NATO. Jų buvo 50, bet žiniasklaida juos pastebėjo ir beveik tinkamai aprašė.

        Jei Makedonijai bus pasiūlyta stoti į NATO, žadama reikalauti referendumo. Jei tam pasipriešins Graikija – jie nusiųs baltą balandį jų užsienio reikalų ministerijai ir padėkos už tą didžiulę paslaugą.

Anarchija.lt
2008.04.03

 

Komentarai  

 
0 # sux NATON.A.T.O.sux Y-m-d H:i
negrazu taip sakyti,bet negerai zmones masto,noredami stoti i NATO :D