Laisva erdvė – žmogui! Skvotų ir autonominių erdvių dienos Vilniuje
aktyvizmas

    Š. m. balandžio 11-12 dienomis visoje Europoje bus minimos „Skvotų ir autonominių erdvių dienos”. Europos aktyvistai rengs dviejų dienų demonstracijas, gatvės vakarėlius, tiesioginio veiksmo, viešąsias ar skvotavimo akcijas ir t.t. Numatyti įvairūs renginiai Londone, Kopenhagoje, Amsterdame, Prahoje ir kituose Europos miestuose. Plačiau apie akciją Europoje: http://april2008.squat.net

    Prie alternatyvių idėjų skleidimo ketina prisidėti ir Lietuvos aktyvistai. Mūsų patirtis nedaug skiriasi nuo bičiulių iš kitų šalių patyrimo. Agresyvi viešosios erdvės privatizacija, jos pajungimas privatiems interesams ir suburžuazėjimas, spekuliacija nekilnojamuoju turtu, nuo kurios kenčia vargingiausiai gyvenantys visuomenės sluoksniai, mūsų socialumo, be kurio neįsivaizduojama laisvė, aukojimas rinkos interesams, verčia mus jungtis prie akcijų ir renginių visoje Europoje ir garsiai ištarti: „Laisva erdvė – žmogui!".


    Balandžio 11-12 dienomis raginame rengti diskusijas apie skvotus ir autonomines erdves, dalintis skvotavimo patyrimu, organizuoti filmų peržiūras ir pokalbius, pristatyti aktyvistų zinus ir knygas, rodyti performansus, spektaklius, rengti koncertus ir pačias įvairiausias akcijas. Penktadienį 16 val. visus kviečiame į Sereikiškių parke vyksiantį diskusijų vakarą „Kas yra autonominės erdvės ir kodėl mums jų reikia”. O šeštadienį bus surengta akcija „Laisva erdvė – žmogui!", kuri vyks 15-18 val. prie verslo manipuliacijų auka tapusio kino teatro „Lietuva”. Ši vieta mums primena kapitalistiniam merkantilizmui nepasiduodantį žmogiškąjį išdidumą ir ryžtą kovoti dėl viešosios erdvės. Šiomis akcijomis norime atkreipti dėmesį į nykstančių viešųjų erdvių problemą, itin opią šiandieninei kapitalistinei Lietuvai. Tokiais renginiais skatinsime laisvų autonominių erdvių bei alternatyvų esančiai tvarkai paiešką.

    Kviečiame prisijungti visus draugus ir neabejingus laisvajai miesto kultūrai žmones. Tikimės, kad žmonės, atėję į akcijas, pajus judėjimo dvasią ir solidarumo jėgą, be kurios žmogus nėra laisvas.

    Numatomų renginių programa:

    04.11 (penktadienį) Sereikiškių parke.  Nuo 16 val. - fotografijų iš įvairių Europos skvotų paroda


 
  Nuo 17.30 val. – įvairių šalių skvoterių ir skvotų lankytojų pasisakymai, dalijimasis patirtimi, diskusijos, pokalbiai tema: „Kas yra autonominės erdvės ir kodėl mums jų reikia”, zino pristatymas, veganiški skanumynai, arbata. Pabaigoje – afterparty.


    04.12 (šeštadienį) 15.00-18.00 aikštėje prie Lietuvos kino teatro.  Dokumentinių filmų programa (Table bed chair, 5 and 1/2 roof, L34, Zapatista)
  Leidyklos „Kitos knygos” skaitykla
  Anarchistinių zinų krautuvėlė
  Food Not Bombs
akcijos 
Redo Diržio performansas
Beno Šarkos spektaklis „Už tuos, kurie už nieko nebesilaiko”
Grupės ENDICHE VIS.SAT koncertas (www.
zona.lt/endiche)Renginio organizatoriai: