Tinklo „Iki“ vadovybė ėmėsi represijų
aktyvizmas

       Vakar įsteigtos prekybos tinklo „Iki“ darbuotojų profesinės sąjungos valdybos narė, Vilniaus Kalvarijų g. įsikūrusios parduotuvės „Ikiukas“ direktorė Galina pranešė sulaukusi prekybos tinklo „Iki“ vadovų pareiškimo, kad jie atleidžią ją iš darbo.

       Pagal LR Darbo kodeksą, profesinės sąjungos valdybos nario atleidimas turi būti suderintas su profesine sąjunga. Darbdaviai nepateikė Galinai
įsakymo dėl atleidimo kopijos, kurį ji galėtų apskųsti darbo inspekcijai ar teismui.


       Balandžio 8 d. Vilniuje įvyko steigiamasis prekybos tinklo „Iki“ (UAB  „Palink“) dirbančiųjų prekybininkų profesinės sąjungos susirinkimas. Drauge su eiliniais darbuotojais į profesinės sąjungos gretas įstojo ir kai kurių tinklo parduotuvių direktoriai.

       Profesinę sąjungą įsteigti padėjusio Judėjimo prieš prakaito krautuves žiniomis, iniciatyvinė grupė ketina artimiausiu metu pradėti derybas su tinklo „Iki“ savininkais dėl kolektyvinės sutarties.

       Po pernai įvykusio neorganizuoto „Iki“ kasininkių streiko Judėjimas prieš prakaito krautuves atkreipė visuomenės dėmesį į tai, kad didžiųjų prekybos centrų darbuotojų interesams iki šiol niekaip neatstovaujama.

       Šio tinklo darbuotojų kantrybės taurę perpildė naujas darbdavių reikalavimas visiems darbuotojams pasirašyti „visiškos materialinės atsakomybės“ sutartį, kuri įpareigoja iš savo algos atlyginti bet kokią įmonės patirtą žalą.

       Judėjimas prieš prakaito krautuves ragina politikus ir valstybinių institucijų atstovus kuo skubiau atkreipti dėmesį į 256-ą Darbo kodekso straipsnį, kuris dviprasmiškai reglamentuoja visiškos materialinės atsakomybės sutarties sudarymo tvarką. Mūsų žiniomis, didžiosios įmonės verčia savo darbuotojus pasirašyti tokias sutartis nesant kolektyvinių sutarčių, o tai prieštarauja minėtam kodekso straipsniui.

       UAB “Palink” dirbančiųjų prekybininkų profesinės sąjungos pirmininkas Valdas Vidugiris pasiekiamas telefonu +370.620.869.69.

       Judėjimas prieš prakaito krautuves
       2008.04.10
      
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

      Taip pat žr. 2004.04.09
Judėjimo prieš prakaito krautuves pranešimą spaudai

 

Komentarai  

 
0 # represijosŽ. Y-m-d H:i
Žinoma, kaip gi be jų. Profit over people - banali ir nuvalkiota, bet teisinga frazė. Esu dirbęs prekybos centre, žinau, ką tai reiškia. Moka kapeikas, užkrauna kalbą atsakomybės, varinėja pirmyn-atgal, patys nežino ko nori ir t.t.
 
 
0 # sėkmėsevaldas Y-m-d H:i
Profsąjunga susikūrė ant konflikto, teks kariauti dviem frontais, už sąjungos pripažinimą ir bandyt atstovėt savo teises konflikte. Atsilaikyt tikimybė nedidelė, bet kovot verta...