Pirmoji profesinė sąjunga prekybos tinkle „Rimi“
aktyvizmas

     Š.m. balandžio 10 d. profesinė sąjunga įkurta prekybos tinkle „Rimi“. Steigiamajame susirinkime dalyvavo apie 40 darbuotojų, kurie tapo profsąjungos nariais.

     Naujoji organizacija įsiliejo į Lietuvos paslaugų sferos darbuotojų profesinės sąjungos (LPSDPS) gretas. Jos pirmininkas Aleksandras Posochovas „Lietuvos profsąjungoms” sakė, jog steigimo procesas vyko gana sklandžiai, „Rimi“ darbuotojai drąsūs, nusiteikę ryžtingai. Anot A.Posochovo, apie profesinę sąjunga artimiausiu metu bus informuota prekybos centro vadovybė.


     Tai ne pirmasis prekybos tinklas Lietuvoje, kuriame darbuotojai susibūrė į profesinę sąjungą. Prieš kelias dienas, balandžio 8 d., profesinė sąjunga įkurta ir prekybos tinkle „Iki“. Ši įsiliejo į Lietuvos darbo federacijos (LDF) gretas. Jau kitą dieną žiniasklaida pranešė, jog iš darbo atleista viena iš profsąjungos įkūrėjų ir į jos valdybą išrinkta G.Proskurina. LDF pareiškė, jog toks prekybos tinklo vadovų elgesys nepagrįstas ir Federacija pasirengusi ginti atleistosios interesus.

     „Lietuvos profsąjungų” žiniomis profesinė sąjunga veikia ir prekybos tinkle „Maxima“. Klaipėdos valstybinių ir privačių įmonių profesinė sąjunga „Solidarumas“ jungia darbuotojus, dirbančius uostamiesčio „Maxima“ parduotuvėse.

     2008.04.11
     R.Motiejūnaitė-Pekkinen
     „Lietuvos profsąjungos”
     www.lprofsajungos.lt

 

Komentarai  

 
0 # ohoŽ. Y-m-d H:i
Sąjungų-profsąj ungų-konfederac ijų-solidarumo laikai grįžta? :-)
 
 
0 # .Raitelis Y-m-d H:i
Įdomus pastebėjimas
 
 
0 # P.S.Raitelis Y-m-d H:i
Jūs datą, atrodo, sumaišėt. Dabar 2008, o ne 2004 m. :-)
 
 
0 # Dėkui Raiteliui už pastabąen arche Y-m-d H:i
data pataisyta
 
 
0 # tai kaip tenMaima Y-m-d H:i
O tai kaip gaunasi, yra Maximoje profsajunga ar ne? Nes valdžia jau baigia vergovę įvesti.

O šiaip įdomumo vardan kaip maximoje atlyginimai "keliami":
- Panaikini kalėdinį atlyginimą ir pakeli atlyginima
- Sumažini premijas ir pakeli atlyginima
- Pajamos kaip nekyla taip nekyla :sad: