Kas ir kaip Panevėžyje anarchistus vadino psichiniais ligoniais
aktyvizmas

      „Tarptautinės ekonomikos krizės akivaizdoje kyla radikalūs judėjimai, kurių priešakyje –psichiniai ligoniai – anarchistai!” Su tokiais ir panašiais šūkiais į naftalininę auditoriją kreipėsi „garbūs“ tarptautinės  konferencijos „Kultūra po Aukštaitijos dangumi“, skirtos Kultūros dienai,  Panevėžyje pranešėjai: tarptautinės Europos asociacijos „Taika per kultūrą“ prezidentas, etinės bendrijos „Welt-Spirale“ prezidentas Willy Augustatas (Austrija) (pranešimą perskaitė jo žmona Guntė Augustat), „Welt-Spirale“ delegatas Erichas Fankhauseris (Šveicarija), nepriklausomas konsultantas etikos ir socialinių struktūrų versle klausimais Ernstas Klatte (Vokietija).


      Dinamiški neoliberalistinės ES politikos apologetai truputį nusivylė auditorija, kuri neturėjo nuovokos, apie ką kalbama, nusivylė jie ir vos tribūną atrandančiais (dėl garbaus amžiaus) kolegomis bei pranešėjais iš Lietuvos, tačiau išliko ugningi.

      Konferencija, kurią organizavo daugelį metų konservatorių valdoma Panevėžio savivaldybė, Lietuvos kultūros fondas ir Vydūno draugija, turėjo sutelkti „kultūrininkus“ bendram dešiniosios kultūros tikslui – „atkreipti ypatingą kultūros svarbą žmogui, tautai ir valstybės gyvenimui“, bet Vilhelmo Augustato pranešimo „Šiuolaikinis dvasinis kultūros vystimosi kelias – visos planetos kelias“ tezė „Pasaulyje turi būti vykdoma tokia kultūros politika, kad būtų sukurta Viena Valstybė, Viena Religija ir Vienas Karalius” privertė žagtelėti net ir pačius organizatorius. Oho, kaip sugalvota! (Kyla klausimas, kas čia psichinis ligonis.)

      Užsieniečių raginimai „atkreipti dėmesį į kultūrą, kad nebūtų pavojaus demokratijai ir ekonomikai“ greičiausiai adresato nepasiekė, nes be senjorų ir kultūros veteranų niekas į konferenciją nesusirinko, na, išskyrus mus, smalsius, pakankamai jaunus ir „psichiškai nesveikus“ Panevėžio anarchistus.

      Taigi išvada tokia: globalinės finansų krizės ir ekonomikos problemų sukeltas krizes ES bus stengiamasi slopinti mechaniškai, „piaro” pagalba, pasitelkus kultūrinę nomenklatūrą, senjorus ir kultūrinės inteligentijos veteranus. O „psichiškai nesveikus“ menininkus su anarchistiniais polinkiais sistema tramdys gerai finansuojamais „meno“ projektais apie visuotinį džiugesį, sukeltą Vieno Dievo, Vieno Karaliaus, Vienos Valdžios ir vieno... Antikristo.

      Stebint VšĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė” (VEKS) veiklą, jau matosi, kad projektas vykdomas visu tempu... „Piaras” – ateities menas:)

      Tas pats VEKS’as šių metų pradžioje paskelbė konkursą „Lietuvos kultūros sostinė 2008“, skirtą Lietuvos provincijoms. Skirta 100 000 litų regioninės kultūros projektams, tiksliau 1-am laimėtojui, o  konkurso „piaras” – milijonai... Stendai visoje Lietuvoje, reklama per nacionalinę TV, auksu tviskantys kvietimai į „Kultūros dienos“ mišias Arkikatedroje ir inauguracijų teikimus  bei minėjimus kitose bažnyčiose... Net pats laimėtojas 30% skirto biudžeto turi išleisti vešiesiems ryšiams, o ne pačiam menui ar kūrybai...

      Struktūriška, vieninga. Sistema saugo savo pinigus.
 

      Nijolė Veksaitė

 

Komentarai  

 
0 # world governmentŽ. Y-m-d H:i
Va čia tai super, ploju atsistojęs! :-)) Kai tokie dalykai vyksta, kartais lieka tik cinizmas ir sarkazmas, jei nenori, kad stogas nučiuožtų.
 
 
0 # ecmokis Y-m-d H:i
tylek psichinis ligoni :E
 
 
0 # cmokuixxl Y-m-d H:i
patriotuose vietos mazoka?
 
 
0 # nucmokis Y-m-d H:i
o tu irgi psichas? :S