Baltarusijoje - maršas prieš naujos atominės elektrinės statybą
aktyvizmas

     Balandžio 26 d., šeštadienį, Baltarusijos aktyvistai paminės 22-ąsias Černobylio avarijos metines ir protestuos prieš planuojamą naujos atominės elektrinės statybą Baltarusijoje. Bus surengtas tradicinis maršas Černobylio katastrofai paminėti - Чарнобыльскі Шлях, tačiau šiais metais jis bus nukreiptas prieš Baltarusijos vyriausybės planus savo šalies teritorijoje statyti naują AE. Maršas prasidės 14.00 val. prie Mokslų Akademijos pastato Minske. Paskelbti ir pagrindiniai maršo lozungai: „Ne - AE statybai!”, „Ne - Černobylio revizionizmui!”, „Už alternatyvią energetiką!”.


     Maršo organizatorių kreipimasis:

     MUMS NEREIKIA ANTRO ČERNOBYLIO!

     1986 m. balandžio 26 d. sprogo Černobylio AE reaktorius. Visi žinome šią tragediją, žinome, kiek žalos ji atnešė mūsų tautai ir visam pasauliui. Černobylio aukomis tapo 300 tūkstančių žmonių, 800 tūkstančių prisidėjo prie avarijos pasekmių likvidavimo, aukojo savo sveikatą, o daugelis - ir gyvybę, kad mus išgelbėtų. Milijonai žmonių iki šiol gyvena radiacija užkrėstoje teritorijoje ir miršta nuo Černobylio avarijos sukeltų ligų.

     Atrodo, kad po tokios katastrofos kiekvienam žmogui turėtų būti aišku, jog atomas negali būti taikus, jog mūsų žemėje neturėtų likti vietos atominei energetikai. Tačiau š. m. sausio 15 d. Baltarusijos Saugumo taryba priėmė galutinį sprendimą dėl atominės elektrinės statybos Baltarusijoje. Šis galutinis sprendimas buvo priimtas kaip įprasta - be mūsų ir jūsų žinios. Niekas nepaklausė žmonių, pergyvenusių Černobylį, ar jie nori atominės jėgainės savo teritorijoje. Saugumo taryba nepasidomėjo, ar baltarusiai nori „uždelsto veikimo bombos” savo pašonėje.

     Per televiziją diena iš dienos mums paakoja apie atominių elektrinių privalumus, kaip įmanydami giria „taikųjį” atomą. Tačiau niekas nė neužsimena apie minusus. Apie tai, kad pagal MAGATE taisykles branduolinės atliekos turi būti utilizuojamos mūsų šalyje. Apie tai, kad kiekvieną dieną atominėse elektrinėse visame pasaulyje vyksta avarijos. Apie tai, kad pasaulinių urano atsargų užteks tik 40 metų. Per televiziją nemėgsta kalbėti ir apie AE statybos kainą - daugiau kaip 4 milijardus dolerių. Jie bus paimti iš mūsų su jumis kišenių. Už mūsų pinigus mus nori priversti gyventi nesaugioje šalyje. Už mūsų pinigus savo šalyje saugosime branduolines atliekas, kurios yra radioaktyvios. Niekas iš vyriausybės nesiteikė šiuo klausimu surengti referendumo arba bent viešo svarstymo. Tokioje situacijoje mums belieka tik protestuoti. Visame pasaulyje veikia prieš atomines elektines nukreipti judėjimai, kovojantys prieš naujų AE statybą. 8-ąjame dešimtmetyje Vokietijoje jie išreikalavo, kad visos atominės jėgainės būtų uždarytos, valdžia jiems pažadėjo šalyje nebestatyti nė vienos atominės elektrinės.

     Balandžio 26-oji - tarptautinė veiksmų prieš atominę pramonę diena - „Černobylio diena”. Šią dieną Baltarusijoje vyksta tradicinis maršas Černobylio katastrofai atminti. Šiais metais jis turi tapti mūsų perspėjimu valdžiai, mūsų ultimatumu, draudžiančiu statyti AE Baltarusijos teritorijoje!  Ir tegul mus, susirinkusius į Чарнобыльскі Шлях, per televizorių ir laikraščiuose pavadins „opozicija” arba tiesiog „niekšais”, mes vis tiek dalyvausime protesto marše prieš elektrinės statybą, nes jaučiame atsakomybę už save, už savo artimuosius ir už savo šalį. Mes - ne opozicija, mes - liaudis! Prisijunk! Kartus mes pasieksime savo!

     BALANDŽIO 26 D., ŠEŠTADIENIS, 14.00 VAL., MOKSLŲ AKADEMIJA.

     Daugiau informacijos rasite:
     belarus.indymedia.org, belarus.avtonom.org, community.livejournal.com/antiatom

     Pagal belarus.avtonom.org parengė dp
     2008.04.24

                                                      JUNKIS PRIE JUODOJO BLOKO!

               

 

Komentarai  

 
0 # 3 AE Lietuvai ne per daug?S.P. Y-m-d H:i
Visi kas prieš - kad Lietuvoje ir prie jos sienų būtų 3 atominės elektrinės jungiasi į grupę čia: facebook.com/gr oup.php?gid=320 389204259&ref=m f