Profsąjungų mitinge anarchistai ragino rengtis visuotiniam streikui
aktyvizmas

    „Lietuviams – europietiškų algų!“, „Nepriklausomai Lietuvai – nepriklausomybę nuo oligarchų“, „Laisvę žmonėms, arkliams ir vaizduotei“, „Noriu erdvesnės būdos“, „Sultingesnio kaulo“. Su šiais ir kitais šūkiais ketvirtadienį Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo, paminėti gegužės 1-osios, Darbo žmonių šventės, susirinko nedidelis – apie 300 – žmonių būrys.


    Smagiai grojantis ansamblis iš Šiaulių „Jonis“ ir šiltas pavasariškas oras nepriviliojo net atsitiktinių praeivių. Profesinių sąjungų rengtame mitingame dalyvavo daugiausia šių organizacijų atstovai. Mitingą ignoravo ir anksčiau gegužines rengdavę bei artumą su profsąjungomis deklaruojantys Socialdemokratų partijos vadovai, parlamentarai. Nepriklausomybės aikštėje tebuvo pastebėtas krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, bet jis dingo iš renginio šiam net dorai neprasidėjus.

    Tarp akcijos dalyvių sukiojosi tik buvęs socdemas, dabar kuriantis savo partiją „Frontas“ – Algirdas Paleckis, su iniciatyvine grupe parašus dėl referendumo surengimo prieš „Leo LT' ir Seimo paleidimą rinko Socialdemokratų sąjungos lyderis Arvydas Akstinavičius.

    Vienu ryškiausių darbininkų šventės akcentu tapo saujelė anarchistų. Jų juoda vėliava ir šokiruojantys plakatai veikiai sudomino policijos pareigūnus. Jie teigė turį visų mitingą rengiančių organizacijų sąrašą, o anarchistų jame esą nebuvo.

    „Tai kairiųjų intelektualų grupė. Organizatoriai į mitingą kvietė visus darbo žmones“, – rodydamas lankstinuką anarchistus gynė A. Paleckis. Pareigūnai, išsiaiškinę, kad anarchistai neslepia savo organizacijos pavadinimo, netrukus paliko juos ramybėje.

    Vėliau jiems net suteiktas žodis kalbėti ant scenos. Jaunųjų anarchistų atstovu prisistatęs Darius Pocevičius teigė, kad geriausias būdas valdžiai priminti apie savo reikalavimus yra streikas. Jis kvietė visus rengtis visuotiniam įspėjamajam streikui rugsėjį. „O jeigu padėtis nepasikeis, nuo 2009 m. sausio 1 d. reikia Lietuvoje pradėti visuotinį neterminuotą streiką. Nedelsdami kurkime streikų komitetus“, – ragino kalbėtojas.

    Profesinių sąjungų atstovų kalbos nebuvo tokios radikalios. „Šiandien atėjome valdžiai pasakyti, kad gana savivaliauti“, – teigė Vydas Puskepalis. Daugelis kalbėtojų gyrė už save sugebėjusius pakovoti mokytojus ir grasino Seimui, kad po rinkimų visus iš ten iššluos. Tačiau parlamentarai tų kalbų negirdėjo. Seimas ketvirtadienį nedirbo.

    Jūratė Skėrytė
    2008.05.01 alfa.lt 

 

Komentarai  

 
0 # -pangasija Y-m-d H:i
kodėl kai per tv parodo piketą, būtinai į kadrą įtraukia kokius tai nupezusius, pavargusius žmogelius?
 
 
0 # pangasijaAlgis777 Y-m-d H:i
Vakar žiūrėjau beveik visų lietuviškų kanalų žinias ir kažkaip tai nepastebėjau NK95 ar anarchistų tarpe nei vieno labai pavargusio :-)
Na,apie "nupezimo" lygį spręsti tik iš žmogaus išvaizdos nesiimčiau. Nesu dar ant tiek nupezes...
 
 
0 # geguzes 1leon Y-m-d H:i
geguzes pirmosios lnk reportaza galima pamatyti: http://lnk.zinios.geguzes.1.vaizdelis.lt/ , apie mitinga kalbama nuo 01:14