Iš archyvų. Pirmoji anarchistų eisena Vilniuje. Guy Debord'o knygos „Spektaklio visuomenė“ pristatymas Prancūzų kultūros centre, 2006 m. rugsėjo 28 d. (video)
aktyvizmas
       2006 m. rugsėjo 28 dieną leidykla „Kitos knygos” ir Prancūzų kultūros centras surengė Guy Debord'o knygos „Spektaklio visuomenė“ (La société du spectacle) pristatymą ir Guy Debord'o filmų peržiūrą. Į šį renginį Vilniaus anarchistai nusprendė eiti kolektyviai. Netoli Katedros susirinko keliolika žmonių, daugiausia kūrybinis jaunimas. Įdiržusiomis nuo plunksnakočio ir klaviatūros rankomis jie spaudė tviskančias juodas ir raudonos bei juodos spalvų anarchistų vėliavas. Kolona džiugiai patraukė pro Prezidentūrą, kur tuo metu vietiniai uniformuoti „klapčiukai“ leido Trispalvę. Pirmosiose gretose žygiavo bene radikaliausias tuo metu kairysis aktyvistas - a.a. Mantas Gimžauskas - Šamanas.

       Didžiosios g. pradžioje eisena sustojo ir jos dalyviai ėmė skanduoti antiglobalistinius šūkius: „Žmogus žmogui – vartotojas!“, „Mūsų rinkodara – jūsų sielovada!“, „Tuoj mes jums įvesim demokratiją!“ ir pan. Nei Prezidentūros apsauga, nei policija jokių veiksmų nesiėmė.  Vėliau aktyvistai suėjo į vidų ir stebėjo nykų prof. G.Mažeikio ir R.Juodeikos „kalbančių galvų” spektaklį. Šios eitynės - tai pirmasis viešas anarchistų pasirodymas Vilniuje.

       P. S. Analizuodami spektaklį iki tam tikro laipsnio mes kalbame pačia spektaklio kalba, kartu pereidami į spektaklyje pasireiškiančios visuomenės metodologinę aplinką (G. Debord’as, 11 tezė).

       anarchija.lt

                      Get Adobe Flash player


       Daugiau archyvinės video medžiagos rasite anarchija.lt rubrikoje video


 

Komentarai  

 
0 # Istorijaevaldas Y-m-d H:i
ko tai vėlai prasideda Jūsų istorija, o devyniolikto ir dvidešimto amžių nebuvo? :-)
Pati eisena smagi
 
 
0 # klausimasKlausimas Y-m-d H:i
O čia kažkokių protiškai atsilikusių žmonių eisena ? ar kaip nes nesuprantu
 
 
0 # Ar kaipBitininkas Y-m-d H:i
:-)
 
 
0 # viskas buvo tepvaflis Y-m-d H:i
ten ta gaydi vezimelyj veze priduot i mesos kombinata
 
 
0 # kas ciaNormalus Y-m-d H:i
Neturit ką veikt žmonės kad bastotės sau po miestą ir šiurpinate normalius žmones ir dar su tokiais ženklais, kuriuos ant sienų mažvaikiai paišo. Iki šiol maniau, kad anarchizmą gali palaikyti tik neveiksnūs ir tai kad tokie nesireiškia Lietuvoj.
 
 
0 # anarchistai ?romelis Y-m-d H:i
apgailetina :-)
 
 
0 # Vaiku zaidimaiMalcolm X Y-m-d H:i
Tai cia vadinamieji Lietuvos anarchistai? Na tikrai kad apgailetina, suauge vyrai ir keletas is rusio istrauktu mergsiu uzsiimineja vaiku zaidimais: uzsikabine ant kotu kazkokius skudurus, garsiai rekauja kazkokius sukius, kurie niekam (isskyrus juos) neidomus, ir kurie nieko nekeicia. Durneliai uzsiimkit rimtesne veikla, arba bukit radikalesni ir ne kvailais sukavimais, o veiksmais irodinekit anarchistines idejas. Matomai, kad ju neturit, todel juokingai ir apgailetinai atrodot, kaip beja ir jusu internetinis puslapis. Beje uz ji tikriausiai mokat menesini mokesti. Debiliukai, o ne anarchistai.
 
 
0 # >MalcolmXRB Y-m-d H:i
O kuo tu užsiiminėji rimtuoli, gudruoli? Pasidalink savo prasminga ir radikalia patirtimi, pamokink įdomių šūkių, supažindink su savo idėjom. Ir nepamiršk dažniau čia apsilankyti. Žėk, po kiek laiko suprasi, kad dauguma anarchistų moka ne tik už hostą, bet ir už elektrą, duoną, alaus butelį, dažus ir knygas. Toks gyvenimas žmogau. Visko čia yra, visko ir reikia. Anarchizme irgi visko yra. Yra juodos spalvos, blizgančių akių ir staigių judesių, yra ir tylos, kasdienių trajektorijų ir kavos aromato.