2008 m. Gegužės 1-osios šventė Vilniuje - anarchistų akcijos (video, foto)
aktyvizmas
     Šiais metais Gegužės 1-ąją anarchistai šventė kartu su „Naujaja kaire” ir profsąjungomis.

     10 val. ryto grupelė „Naujosios kairės” ir „anarchijos.lt” aktyvistų susirinko prie Franko Zappos paminklo Vilniuje (šioje vietoje lygiai prieš metus NK95 paskelbė „Naujosios kairės manifestą”). NK95 atstovė J. Bielskienė pasakė kalbą, kurioje priminė „Naujosios kairės” indėlį į visuotinio socialinio diskurso Lietuvoje kaitą ir „Judėjimo prieš prakaito krautuves” iniciatyvą steigti naujas profsąjungas didžiuosiuose Lietuvos prekybos tinkluose. Vėliau kalbėjęs anarchistas K. Pocius (priklausantis ir NK95 judėjimui) ragino rinktis alternatyvias socialinio gyvenimo formas: „užteks vergauti valstybei ir laisvajai rinkai”.

     11 val. aktyvistai rinkosi į aikštę prie Seimo rūmų, kurioje vyko Lietuvos darbo federacijos ir profesinės sąjungos „Solidarumas” suorganizuotas Gegužės 1-osios minėjimas. Grojo liaudiškos muzikos ansamblis „Jonis”, iš provincijos suvažiavę profsąjungų nariai linksmai mojavo ryškiaspalvėmis vėliavėlėmis, todėl niūrūs ir agresyvūs anarchistų lozungai - „Reikalauju ilgesnės grandinės!”, „Erdvesnės būdos!”, „Sultingesnio kaulo!”, „Darbo! Au-au!” - iškart  patraukė dėmesį. (Deja, neįvyko planuota performanso akcija „Šungaudys kapitalistas ir darbininkas šuns vietoje”, kurios metu po aikštę turėjo vaikščioti kostiumuotas verslininkas, besivedžiojantis grandine pririštą darbininką-šunį. Vilniuje tiesiog neatsirado radikalaus menininko, sutikusio suvaidinti darbininko vaidmenį ir nors trumpam pabūti „šunimi”...)

     Alternatyvi anarchistų demonstracija su juodomis vėliavomis ir šokiruojančiais transparantais visuotinio džiugesio fone (tarsi būtų dėl ko džiaugtis!) patraukė ne tik susirinkusių žmonių, bet ir policijos dėmesį. Priešais manifestuotojų grupę iškart išsirikiavo 4 policininkų vora, vienas jų nuolat filmavo kiekvieną anarchistų judesį. Netrukus jie ėmėsi konkrečių veiksmų: liepė patraukti dviračius (aikštėje draudžiama stovėti su dviračiu!) ir parodyti asmens dokumentus (draudžiama švęsti be paso!). Šį provokacinį konfliktą išsprendė tik „anarchistų globėjas” frontininkas A. Paleckis, laidavęs už anarchistų veiksmų legalumą ir gerus ketinimus.

     Šventei įsibėgėjus, anarchistų ir NK95 atstovai sugalvojo pasinaudoti profesinių sąjungų turima tribūna ir organizatorių paprašė suteikti galimybę pasisakyti. NK95 atstovė leidimą kalbėti gavo iš karto, sunkiau sekėsi anarchistams. Tik po ilgų prašymų ir įkalbinėjimų, Darbo federacijos pirmininko V. Puskepalio dėka, anarchistui D. Pocevičiui buvo suteikta galimybė perskaityti „Gegužės 1-osios manifesto” dalį ir pakviesti Lietuvos darbininkus visuotiniam streikui nuo 2009 m. sausio 1 d.

     Apie 12:30 minėjimas aikštėje baigėsi, tačiau akcijos tęsėsi. Nuo 14 val. po Vilniaus prekybos centrus pasklido „Judėjimo prieš prakaito krautuves” ir anarchistų „agitacinis desantas”. Simbolinio agitacinio reido po prekybos centrus metu samdomi darbuotojai buvo sveikinami su šventėmis, raginami nesitaikstyti su žiauriomis darbo sąlygomis bei išnaudojimu, primenama galimybė nedirbti šventės dieną. Akcijos devizu pasirinkti E. Zapatos žodžiai „Geriau mirti stovint nei gyventi parklupus”. Ypatingesnių konfliktų su prekybos centrų valdžia neįvyko, neskaitant nuolat persekiojančio draudimo filmuoti ir fotografuoti.

     Dėkui visiems akcijų dalyviams ir organizatoriams.
     Ačiū Dovilei, Marijai ir Gediminui už foto ir vaizdo medžiagą.
     anarchija.lt
     2008.05.04

                        Get Adobe Flash player


                      
                       Prie F.Zappos paminklo


                                             
                                              Dviračius - dviratininkams

                                             
                                              Alternatyvi anarchistų demonstracija

                                             
                                              Angelai sargai


                      
                       „Norim išsiaiškinti, kokia čia organizacija...”


                      
                       NK95 atstovė J. Bielskienė


                      
                       Naujasis prekariatas


                                                                                          
                                              D. Pocevičius pakvietė visuotiniam streikui

                      
                       „Geriau mirti stovint nei gyventi parklupus” (E. Zapata)


 

Komentarai  

 
0 # durneliamsKasparėliui Y-m-d H:i
kaip gaideliai pagiedojot pastovėjot su dviratukais ir plakatukais, ir kaip jūs streikuosit? kaspariukas invalidumo iš pašto neimt? ar baltus bilietus į pečių įmesit?
 
 
0 # pirmam komentaruiatjauta Y-m-d H:i
labas, sveikuoli, paukščių garsus išmanantysai - pagarba. kitąsyk komentuodamas pasistenk labiau,
atsispausdink ir papasuok gydytojui, žiūrėk ir tu gautum invalidumą, pvz protinį, su mentally disabled štampeliu.
 
 
0 # .Rimi Y-m-d H:i
Nebutu manes maciute i kaima iskvietus, pabuciau shuva.
O va mane papiktino, kad ziniasklaidoje apie raginima visuotiniam streikui ne zodziu neuzsiminta. Tarsi sovietmeciu.
 
 
0 # nu va :)Antram ir trečiam komentatoriui Y-m-d H:i
argi gali apie tokius kaip jūs kasnors rašyt? kam jūs įdomūs išvis?
 
 
0 # Gali ir rašo.Bitininkas Y-m-d H:i
Darbo žmonių šventėje – priekaištai valdžiai
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/article.php?id=16881211

Darbo dieną profesinės sąjungos paminėjo mitingu
http://www.balsas.lt/naujiena/194318

Andrius Bielskis: persidirbame spaudžiami kapitalistinės visuomenės
http://www.alfa.lt/straipsnis/181401

Profsąjungų mitinge anarchistai ragino rengtis visuotiniam streikui
http://www.alfa.lt/straipsnis/181665
 
 
0 # Senas pankas anarchistasMuuuu Y-m-d H:i
O as vat noriu dalyvauti tokiose akcijose, ale kad negaliu..vis kas nors koja pakisa ir neatvykstu..na nieko, gal kaip nors kada nors, bet as jus visus ziauriai palaikau.
 
 
0 # na ir vardasKarolis Jachimavičius Y-m-d H:i
na ir vardas Pociaus - K.

Žiūrėjau MTV laidą "Oops", kurioje jis dalyvavo. Ten jis šnekėjo, kad jam reklama ir supermarketas kažką liepia. Ar ne baisu? Nueina žmogus į parduotuvę, o ta atsikrenkštus pradeda aiškint, grasint, įžeidinėt.

Tai dar ne pabaiga! Per gegužės 1-osios pasivaikščiojim us po parduotuves dalyvius persekiojo draudimai. Spėju, buvo apsirengę civiliais drabužiais.
 
 
0 # Draudimai ir tt.Bitininkas Y-m-d H:i
Prekybos centruose draudžiama filmuoti. Su Kasparo Pociaus žodžiais apie reklamos "valdymą" sutinku tik iš dalies, nes iš tikrųjų ji daug kam praplauna smegenis ir apgauna. Nematau jokio reikalo nei drausti reklamos, nei jos bijoti, ar nežiūrėti, protingas žmogus pats gali atsirinkti ką pirkti, o ką - ne.
 
 
0 # reklamaKarolis Jachimavičius Y-m-d H:i
Kaip reklama apgauna? Su manim lankstinukai ir plakatai ir vaizdo klipai nešneka, aš to nesuprantu.
 
 
0 # :)Bitininkas Y-m-d H:i
Reklama gali teigti, kad išgydo nuo vėžio medumi, tai bus melas. Sakoma reklama, nes dažniausiai prie jos ir produkto dirba daug individų ir identifikuoti visus žmones neįmanoma pačiam.
 
 
0 # reklamaKarolis Jachimavičius Y-m-d H:i
Reklama nieko neteigia, jeigu ta reklama pranešama, kad gydoma nuo vėžio medumi, meluoja prekybininkas. Jeigu aš nueinu į policiją ir parašau melagingą pareiškimą, kad mano kaimynas nukando mano automobilio išmetamąjį vamzdį, ne pareiškimas meluoja, o aš meluoju.

Tai kas meluoja?
 
 
0 # anarchizacija lygu debilizacija ?romelis Y-m-d H:i
jusu tokisu cirkus galima suvokti, nebent kaip subtilu nora pasisaipyti is saves. nes jei jus taip galvojat RIMTAI, tai reiktu rimtai susimastyti apie "mentaly disabled"... beje Naujakairininka i, apsiziurekit gimines medzius, kiek giminej komunistu buvo. istorijos spirale vel suka savo rata, laimei si karta visuomene tam atsparesne
 
 
0 # akuratevaldas Y-m-d H:i
kai tik prdejau žiūrėt Adomas - komuniaga, Ieva kokia tai anarchistė Dievo obolius vogė, koks siaubas ...
 
 
0 # :)Bitininkas Y-m-d H:i
"Tai kas meluoja?"

Reklama gali būti melaginga, o ne būtinai atskiras individas.