Pasidaryk pats: namas žemėje už 12 tūkst. litų
pasidaryk pats

 

namas zemeje 1„Žiedų valdovo“ trilogijoje parodytus hobitų namus primenantį būstą susikūręs britas statyboms sugaišo keturis mėnesius ir išleido vos 3 tūkst. svarų (12 tūkst. litų) – sutaupyti padėjo tai, kad jis naudojosi beveik išimtinai vietinėmis medžiagomis – akmenimis, moliu, šiaudais ąžuolo medienos likučiais.

 

Į pasakų namelį primenantį būstą Velse su šeima įsikraustęs Simonas Dale'as pasakoja, kad pirmiausia nukasė kalvelės šoną. Kasant surinkti akmenys, molis, žemė vėliau buvo panaudoti pamatams ir grindims, sienoms stiprinti, papildomai jie apšiltinti šiaudų ryšuliais. Stogo struktūros uždengtos žemės ir žolės sluoksniu, nors joms taip pat prireikė ir plastiko lakšto. Sienos papildomai taip pat užteptos kalkėmis, kurioms pagaminti reikia mažiau išteklių nei cementui. Grindų apdailai ir kitoms namo struktūroms panaudotos medienos atliekos. „Viskas, ko galite norėti, yra kažkur šiukšlių kupetoje - langai, krosnelė, vamzdžiai...“ – aiškina S. Dale'as.

 

Namelis šildomas mediena kūrenama krosnimi, dūmtraukis sukonstruotas taip, kad šiluma laikytųsi ilgiau. Šaldytuvas vėsinamas oru, kylančiu iš apačios pro pamatus. Stoge palikti plotai saulės šviesai patekti, o papildomam apšvietimui, muzikos įrangai ir kompiuteriams energiją kaupia saulės elementai. Vanduo - iš gretimo šaltinio, tualetas - kompostuojantis, vanduo nuo stogo – renkamas.

 

S. Dale'as skaičiuoja, kad su uošvio, o kartais – draugų pagalba, namui pastatyti prireikė iš viso apie 1-1,5 tūkst. darbo valandų, pagrindiniai įrankiai – pjūklas, plaktukas ir kaltelis. „Ir aš nesu statybininkas ar dailidė, mano patirtis yra tik su panašiu namu susiję bandymai prieš dvejus metus ir dar šiokie tokie pabandymai. Tokios statybos yra prieinamos kiekvienam. Mano naudingi įgūdžiai buvo tik sveikata, tikėjimas, užsispyrimas ir pagalbininkas ar du nuotaikai pakelti“, – savo interneto tinklalapyje rašo S. Dale'as.

 

Pastaraisiais metais panašių namų randasi vis daugiau.

 

namas zemeje 1

 

namas zemeje 2

 

namas zemeje 3

 

namas zemeje 4

 

namas zemeje 5

 

namas zemeje 6

 

www.grynas.lt

2011 10 12

 

Komentarai  

 
0 # .Socialinis Pasyvistas Y-m-d H:i
Jėga! Daugiau tokių straipsnių.
 
 
+2 # ik,mhjngbiujhgbv Y-m-d H:i
Mažoka praktiškos info. Kam įdomu tokie namai, atsisiųskit šitas dvi knygas:

Knyga apie pigaus ir praktiško požeminio namo statybą- http://www.mediafire.com/download.php?n4tfjjti0zj

Dar didesnė knyga apie požeminių namų statybą- http://www.mediafire.com/download.php?mitjtlyz11m
 
 
0 # Gal galimJeremy Y-m-d H:i
Gal galima įdėti didesnę knygą dar kartą? Ačiū
 
 
+5 # kodėlasai Y-m-d H:i
įdomu kodėl Lietuvoje(kaip ir Rusijoje, Baltarusijoje ir Ukrainoje) įstatymiškai draudžiama statyti namą savo miške. esu susidomėjęs tokiu ar šiaudų+molio namo statyba šalia savo miško ar pačiame miške. esu dar gan jaunas tad manau dar metus neskubėsiu tačiau visuomeninio gyvenimo man nereikia manęs netenkina meste supančios vertybės ir gyvenimo būdas
 
 
+9 # todėlkrienas Y-m-d H:i
Todėl, kad prisistatys žmonės pigių namų ir taps visuotine mada nebeimt paskolų, nebereiks taip plėšytis dėl darbų, kiti išvis supras, kad dirbt nėra reikalo, smuks konkurencija, reiks algas normalias mokėt, o kiti gal ir sugalvos iš miestų trauktis į rajonus ar miškus, kas tada viršininkams pinigus uždirbinės, kas prekes iš blizgančių parduotuvių pirks, kam vadovaus valdžia iš dangoraižių ir apskritai ar ji kam nors dar bus reikalinga- negerai, netvarka, nes visi turi dirbti ir kaupti kapitalą darbdaviams, visiems turi trukti pinigų, kad tampytųsi dėl duonos kasnio, vaistų dėžutės, ar mokesčių už šildymą, pagaliau visiems geriausia grūstis miestuose, nes ten ir policijos daugiausia, ir maisto nori nenori reikia ponų parduotuvėse pirktis, ir kontrolė paprastesnė, ir vaikų apdorojimas lengvesnis, ir nacionalinės vertybės šventesnės, ir himnas skambesnis, vienu žodžiu- čia yra rojus.
 
 
0 # ČiaPatriotas Y-m-d H:i
Čia tokius partizanai statė?