Tauta ir jos sūnus Vilniaus knygų mugėje
ivykis

puritonas marius kundrotas        Lietuvos nacionalistai tik per plauką neprarado iškilaus tautos sūnaus Mariaus Kundroto. Mat Marius vos nenusibaigė berašydamas 636 puslapių monografiją „Tauta amžių kelyje“. Apie šitokias Mariaus kančias ir pasiaukojimą klojant tautinės savotyros pamatus pasakojo akademikas Romualdas Grigas, dalyvavęs Mariaus Kundroto veikalo pristatyme šiųmetėje knygų mugėje.

 

Akademikas ne tik atvirai nerimavo dėl Mariaus sveikatos, bet ir išvadino jį tautos apaštalu bei gelbėtoju. Ir nors norinčių tapti tautiškai išgelbėtais susirinko tik koks 30, o renginio programoje žadėti veikėjai ir personažai – R. Ozolas ir V. Bražėnas – net nepasirodė, tačiau nusivilti neteko. Tokia impozantiška asmenybė kaip VPU prof. O. Voverienė sugebėjo renginį paversti pompastiška vaduko pagarbinimo ceremonija ir gan efektingu reginiu. Profesorė, smarkiai pralenkdama akademiką, Marių Kundrotą vadino didvyriu, o knygos išleidimą – pasiaukojamu žygdarbiu.

 

Anot O. Voverienės, M. Kundroto knyga „Tauta amžių kelyje“ – kelrodis ateinančioms kartoms, pamatas naujoms tautotyros mokykloms. Tai knyga, kuri turi būti kiekvieno tikro lietuvio namuose. Profesorė apgailestavo, kad Marius, rašydamas monografiją, pasirinko poleminę leksiką, o ne etnocentristinę poziciją.

 

Pats autorius nuolankiai priėmė panegirikas ir išsamiai paaiškino, kas yra žmogus tautoje ir tauta pasaulyje. O M. Kundrotui išsakius filosofinę mintį, kad fundamentaliausia ir geriausia žmonių bendruomenė yra tautinė, aš stipriai suabejojau O. Voverienės pareiškimais apie Mariaus radikalų demokratėjimą ir pliuralistinį požiūrį į istoriją, kuris esą per stipriai pasireiškė monografijoje.

 

Nacionalistų fronte nieko naujo, tačiau kai kurie faktai, išaiškėję per knygos pristatymą, tiesiog pribloškė. Pavyzdžiui, kad atvirai nacionalistinės ir propagandinės M. Kundroto knygos recenzentai, leidėjai ir rėmėjai darbuojasi Vilniaus Pedagoginio universiteto istorijos katedroje. Taip išeina, kad įvairios voverienės, grigai ir kundrotai intensyviai darbuojasi skalbdami smegenis būsimiems istorijos mokytojams, kurie savo ruožtu tą patį darys savo mokinukams.

 

Tautinis ir religinis ugdymas šių dienų mokykloje pagal prof. O. Voverienę tampa kūnu ir gyvena tarp mūsų. Ei, gerb. akademine visuomene, ką nors darykit su nacionalizmu, kuris plinta ne tik gatvėse, bet ir universitetuose!

 
Nijolė Veksaitė
2010 02 23

 

Komentarai  

 
0 # apie VPUpinčius Y-m-d H:i
"Pedagoškė" buvo pati raudoniausia sovietmečiu ir yra pati rudžiausia tautmečiu.
 
 
0 # anarchistas=ped ofilas (pagal NL mokslininku tyrinejimus)vava Y-m-d H:i
Kur butu galima Kundroto knyga e-formatu gauti?
 
 
0 # Apie M.Kundrotą (rašo jis pats)pinčius Y-m-d H:i
2001 metų rudenį LTJS „Jaunalietuviai “ ir Jaunųjų nacionaldemokra tų judėjimo vadovų susitarimu pradėtas kurti bendras tautinio jaunimo stogas, turėjęs sudaryti pagrindą ir šių organizacijų atstovaujamų partijų suartėjimui. 2001 11 17 įkurta bendra Lietuvių tautinio jaunimo lyga – jos vadovu išrinktas Marius Kundrotas.

2008 m. atsinaujina Lietuvių tautinio jaunimo lyga. Septynerių metų kelyje darbų jai nepristigo. Sukurta Birželio 23-osios maršo tradicija, organizuojami jaunimo susitikimai su tautinės rezistencijos dalyviais, labdara lietuviškai mokyklai Vilniaus krašte, daugybė įvairių akcijų, aktyviai įsijungta į Sąšauką „Už dorą ir tautą“.

2008 04 19 LTJL, įsijungus tautinio internetinio laikraščio Patriotai.lt, tautinių subkultūrų atstovams, atskiriems jaunimo aktyvistams, išauga į Lietuvių tautinio jaunimo sąjungą – LTJS. Iškeltos trys kandidatūros į sąjungos vadovo pareigas – Marius Kundrotas, Laura Gaigalaitė, Julius Panka. M.Kundrotui ir L.Gaigalaitei atsiėmus savo kandidatūras, vadovu vienbalsiai išrinktas J.Panka.

2008 07 20 LTJS, Lietuvos žygeivių sąjungos, Centro partijos atstovai, ankstesni Laisvės lygos ir Tautininkų sąjungos dalyviai, individualūs tautos patriotai susitelkia į jungtinę tautinę asociaciją. Jai siūlomi įvairūs vardai – Lietuvių sąjunga, Lietuvių vienybės sąjunga, Lietuvių tautinė sąjunga, Lietuvių tautinis centras, Lietuvių tautininkų santara. Daugumos balsų sprendimu, asociacijos vardu išrinktas Lietuvių tautinis centras – LTC. Tarybos nariais išrinkti Kęstutis Čeponis, M.Kundrotas, J.Panka, Rimantas Slibinskas, Eugenijus Skrupskelis, Mindaugas Šimkūnas, Arūnas Trukanas, kontrolieriumi – Valdas Striužas. Pirmininku išrinktas M.Kundrotas.
 
 
0 # Taip Taip visi darykit kažka, kad būtume dar stipresniViktoras Butas Y-m-d H:i
Ir mes visi baltieji Europos broliai ir sererys sukilsim. Ir uiždegsim laužus iki pat debesų, o tada susigražinsim viska, kas mums vieninteliams priklauso
 
 
0 # BūtinaiViktoras Butas Y-m-d H:i
Ir butinai nupirksiu du egzempliorius, viena sau, o kita padovanosiu kokiai pasiklydusiai sielai, kuria dar galima pakreipti tinkama linkme
 
 
0 # Viktorui Butuipatriotas Y-m-d H:i
Viktorai, būkite toks geras, užsičiaupkite, nes taip "reklamuodamas" knygą nuo jos tik atbaidote žmones.
 
 
0 # grafomano polėkis: Y-m-d H:i
"brošiūra" virš 600 puslapių... šiaip sveikintina, skaityt anos vistiek nelabai kas perskaitys, o laiko tai nevienam idijotui atims....
 
 
0 # bltpzdc Y-m-d H:i
Mano meile, Veksaitė, vel raso! :* Uch! kaip noreciau, kad su manim susiporuotum.
 
 
0 # Panelei, Nijoleismilga Y-m-d H:i
"Ei, gerb. akademine visuomene, ką nors darykit su nacionalizmu, kuris plinta ne tik gatvėse, bet ir universitetuose!
"
Panele, Nijole, taip ir nesupratau kuo nacionalizmas blogai... juk rašai lietuviškai nacionaline kalba, kalbi turbūt irgi lietuviškai ;-) pati saugai nacionalinę vertybę - kalbą :-) tai esi nacionalistė...
 
 
0 # fff>smilgafff Y-m-d H:i
Vieni tiesiog važinėja dviračiu, o kiti- paverčia jį nacionaline vertybe ir liuobia į snukį kiekvienam, kuris to nesupranta.
 
 
0 # ffffff Y-m-d H:i
Nu betgi padirbėjo tas Kundrotas. Man dar įdomu būtų žinot kas finansavo leidimą. Reiks pavartyt kada nors, knygyne.
 
 
0 # Lietuvos anarchistai :DZyklas Y-m-d H:i
nešvankus komentaras pašalintas
 
 
0 # bltpzdc Y-m-d H:i
Argi mano komentaras buvo nesvankus? :-)))))