„Gazeta.ru” šaltinis pranešė, kad teroristinį aktą Minsko metro įvykdė Vitebsko anarchistai
ivykis

minsko_teroristasBalandžio 13-osios vakare Rusijos portalas „Gazeta.ru” pranešė, kad balandžio 11 d. teroristinį aktą Minsko metro įvykdė du Vitebsko anarchistai ir Minske gyvenanti vieno iš jų draugė. Anot portalo, Baltarusijos tardytojai įsitikinę, kad anarchistai susprogdino bombą keršydami už suimtus jų draugus.

 

Šaltinis, susijęs su specialiosiomis Baltarusijos tarnybomis, „Gazeta.ru” korespondentui atskleidė, kad sulaikyti trys žmonės, kaltinami terorizmu. Šaltinio duomenimis, tai du jauni anarchistai iš Vitebsko ir butą Minske nuomojanti vieno iš jų draugė. Įtariama, kad bombą padėjo vienas iš jų. Tai padarė 25-metis jaunuolis, kurio veiksmus užfiksavo vaizdo kameros, įtaisytos „Oktiabrskaja” metro stotyje. Įtariamųjų pavardžių valdžia neatskleidžia. Baltarusijos prezidentas A. Lukašenka užsiminė, kad „niekšai dirbo įprastuose darbo kolektyvuose – kas tekintoju, kas elektriku”.

 

Balandžios 13 d. A. Lukašenka surengė susitikimą su jėgos struktūrų vadovais, per kurį pranešė, kad nusikaltimas ištirtas. „Šiandien 5 valandą ryto nusikaltimas buvo ištirtas. Čekistams ir milicijai prireikė vos paros, kad vakar, 9 valandą vakaro, atliktų nuostabią operaciją ir be triukšmo, be šūvių ir be plepalų sulaikytų nusikaltimo vykdytojus. Šiandien 5 valandą ryto jie davė parodymus. Svarbiausia, kad mes jau žinome, kas ir kaip įvykdė šį teroristinį aktą. Kol kas tik neaišku, kodėl jis buvo įvykdytas, bet tą mes greitai sužinosime”, – pranešė A. Lukašenka.

 

A. Lukašenka taip pat pranešė, kad įtariamieji jau pripažino savo kaltę. Jie prisiėmė atsakomybę ne tik už 2011 m. balandžio 11-osios sprogimą Minsko metro, bet ir už kitus sprogimus, įvykdytus 2005 m. Vitebske ir 2008 m. liepos 3 dieną Minske.

 

Baltarusijos KGB vadovas Vadimas Zaicevas po susitikimo pranešė, kad „Oktiabrskaja” metro stotyje buvo panaudoti tokie pat sprogmenys, kaip ir prieš pustrečių metų, 2008 m. liepos 3 dieną, per Nepriklausomybės šventę. Anot A. Zaicevo, bombą nusikaltėliai pirko internetu. Baltarusijos specialiosioms tarnyboms nepavyko rasti šių sprogmenų analogo „nė vienos valstybės duomenų archyve“.

 

Pagal www.gazeta.ru parengė N.K.

2011 04 14

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Komentarai  

 
0 # ?nin Y-m-d H:i
ir koks tikslas perdeliot Lukos propaganda? ar cia savaime turi but aisku, kad tai absurdas?
 
 
0 # BLR anarchistaien arche Y-m-d H:i
balandžio 11-12 dienomis Baltarusijos anarchistai išplatino su pranešimus:

1) Anarchistai ryžtingai smerkia teroristinį aktą Minske http://belarus.avtonom.org/?p=17264
2) Teroristinis aktas Minske. Karai už valdžią žudo paprastus žmones http://belarus.avtonom.org/?p=17269

Į šį "Gazeta.ru" pranešimą Baltarusijos anarchistai kol kas nereagavo - gal dėl to, kad jis pernelyg fantastiškas?
 
 
0 # klausimasrimtas Y-m-d H:i
Pirmiausiai idiotiška antraštė: "Vieša diskusija: kas surengė teroro aktą Minske?", paskui kita: "
„Gazeta.ru” šaltinis pranešė, kad teroristinį aktą Minsko metro įvykdė Vitebsko anarchistai" Jūs iš vis galvojat, ką rašot?
 
 
0 # figniafignia Y-m-d H:i
Fignia čia viskas, bet tikrai įdomu sužinot kaip Lukašenka gamina teroristus iš anarchistų. Ir ar tik nebus taip, kad pasakos pavirs konkrečių žmonių kančiomis kalėjime?
 
 
0 # sabotazastwil Y-m-d H:i
Lol, visiskai nesirisa galai. Kam anarchistam sprogdint metro kersijant uz suimtus bendrazygius kurious savaime aisku sujeme teisesaugos organai? Greiciau kokia mentine eitu susprogdint. Ne tik, kad nesirisa taktika ir direkcija atakos pagal anarchistine logika, bet ir moraliskai tiesiog nesuprantu kokie anarchistai eitu sprogdint civiliu. Cia tiesiog jei jau vadini save anarchistu tai turetum bent pagrindinius principus zinot ir suprast kur tikra valdzia slipi ir kaip ja reik atakuot. Sitas atvejis panasesnis i religiniu fundemantalistu ar valdzios prievartiniu strukturu darbeli kurios del kontroles ir "tvarkos" lengvai aukos civilius kiek jiem reiks. O zinant, kad sitas atvejis ivyko Valtarusijoj t.y Lukasenkos gaujos teritorijoj tai abejoniu ne nekyla kam cia viskas naudinga.
 
 
0 # !?!?!? Y-m-d H:i
"Anot A. Zaicevo, bombą nusikaltėliai pirko internetu"
WTF ? :D
ir kaip suprast "Čekistams ir milicijai prireikė vos paros" cekistams? :D pas juos dar nuo XXa. pradzios cekistai dirba?
 
 
0 # Лукашенко не имеет ничего против лесбиянокflumen Y-m-d H:i
Лукашенко, президент Белоруссии выступил с длинным монологом. "Он сказал, что не понимает как мужчина может жить с мужчиной. Это был явный намек на Вестервелле, который имеет партнера. Германский министр занервничал, но Лукашенко пошел еще дальше. В весьма острых формах сказал, что не имеет ничего против лесбиянок, но геев с удовольствием выслал бы в совхозы", - отмечает источник газеты.
Подробности: http://regnum.ru/news/1374465.html#ixzz1JbSNycO8
 
 
0 # !!prytariu!! Y-m-d H:i
ce fashystu darbas!!
 
 
0 # Nacionalanarchi stasNacionalanarchistas Y-m-d H:i
Nu straipsnis tai kaip straipsnis, pievų kvapas jaučiasi bet pagarba a.lt, kad ne tik savo asmeninę nuomonę deda.

O tiems kurie į anarchizmą žvelgia per rožinius akinius ir tapatina su "flower power" tai siūlau pasiskaityt istorijos