Lietuvos lenkų piketą stebėjo ne tik policija, bet ir R. Čekutis su skinais (foto)
ivykis
neonaciai_lenku_pikete_0       Gegužės 23 d., pirmadienį, daugiau kaip 100 lenkų tautybės Lietuvos gyventojų susirinko į piketą prie Europos Sąjungai (ES) šiuo metu pirmininkaujančios Vengrijos ambasados Vilniuje, Jogailos g. 4. Lietuvos lenkų sąjungos (LLS) inicijuotas protestas buvo nukreiptas prieš diskriminacines naujojo Švietimo įstatymo nuostatas tautinių mažumų atžvilgiu. Protestuojančius lenkus budriai stebėjo grupelė lietuvių neonacių.

 

Lenkai teigia kovojantys prieš priverstinę jų tautos asimiliaciją Lietuvoje. Lietuvoje veikiančios lenkų organizacijos kritikuoja naująjį Švietimo įstatymą, kuriuo plečiamas dėstymas lietuvių kalba tautinių mažumų mokyklose ir per dvejus metus ketinama suvienodinti lietuvių kalbos valstybinį egzaminą lietuviams ir tautinių mažumų atstovams.

 

Demonstrantai plakatais ragino ginti tautinių mažumų teises. „Lietuva, pasimokyk iš Vengrijos“, „Europa, apgink mūsų teises“, „Stop mažumų diskriminacijai“, – skelbė protestuotojų plakatai lietuvių, lenkų ir anglų kalbomis. „Vengrai pasirinkti todėl, kad jie pirmininkauja ES. Europos Sąjungos šalys turi užkirsti kelią Lietuvos lenkų nutautinimui. „Tai yra ES šalyse draudžiamas dalykas, tai yra įtvirtinta teisės aktuose“, – pareiškė Lietuvos lenkų sąjungos sekretorius Edvardas Trusevičius.

 

Renginio metu kitapus Jogailos gatvės būriavosi neonaciai. 4-5 skinų būrelį kartu su savimi atsivedė Lietuvių tautinio centro (LTC) vadas Ričardas Čekutis. Tarp jų buvo ir keli neseniai susikūrusio radikalaus „Autonominio pasipriešinimo“ nariai.

 

neonaciai_lenku_pikete_2

 

neonaciai_lenku_pikete

 

neonaciai_lenku_pikete_3

 

Neonaciai ilgai stoviniavo ant šaligatvio greta policininkų, tačiau jokių veiksmų prieš protestuojančius lenkus nesiėmė. Piketui pasibaigus jie ramiai išsiskirstė.

 

Atrodytų, nacionalistai turėtų palaikyti bet kokius tautinio identiteto išlaikymo siekius, tačiau taip nėra. Lietuvoje gyvenantys lietuvių ultranacionalistai itin priešiški tautinei lenkų mažumai. Apie tai galima spręsti iš to paties R. Čekučio komentaro socialiniame „Facebook“ tinkle.

 

Cekutis_apie_lenkus

 

„Priešiškų jėgų“ veiksmus Lietuvos neonaciai stebi gana dažnai. Jie pastebimi beveik kiekviename protesto mitinge. Skustos galvos ir juodi „bomberiai“ visada būriuojasi kiek atokiau nuo protestuojančių. Jei nebūtų taip apsirengę, juos galėtum palaikyti policininkais, budriai saugančiais Lietuvos valdžią.

 

Antifa.lt

2011 05 24

 

Komentarai  

 
0 # zenklaskelio Y-m-d H:i
Tautinę neapykantą kurstantys komentarai trinami. Red.
 
 
0 # !?!?!? Y-m-d H:i
bet tai vis tiek nesuprantu, kodel prie Vengrijos ambasados protestavo? ar tik ne ten Jobbik dabar seime?

o Cekutis tai kaip tipinis Amerikos redneck'as.
 
 
0 # .Satanyzmas Y-m-d H:i
>Atrodytų, nacionalistai turėtų palaikyti bet kokius tautinio identiteto išlaikymo siekius .

:-) kodėl? ( nerodo ištraukimo iš konteksto).
 
 
0 # visi stebi vieni kitus :DPilietis Y-m-d H:i
Perfrazuojant: - "„Priešiškų jėgų“ veiksmus Lietuvos antifa stebi gana dažnai. Jie pastebimi beveik kiekviename protesto mitinge."


-Vaikai stebi vieni kitus :-) Kiekviena stovykla iš savo smėlio dėžės. :-)
 
 
0 # Delfio antifa.Delfis Y-m-d H:i
http://www.delfi.lt/news/daily/kedys/teisejas-dkedzio-salininkui-paziuras-reikia-ginti-intelektu-o-ne-kumsciais.d?id=45724647
 
 
0 # "kiekviena tauta turi teisę sukurti savo nepriklausomą tautinę valstybę tautos istorinėje-etni nėje teritorijoje"thrggytthvt Y-m-d H:i
Gal galima tiksliau pasakyti kur prasideda ir baigiasi ta Lietuvos "istorinė-etnin ė" teritorija, kurioje patriotai "turi teisę kurt valstybę"? Ir kokie ekspertai nustatinėja tas teritorijas? Man tai atrodo, kad čia yra reikšmingas nacionalistinės valstybės blogis, nes kokią teritoriją sau bepriskirtų "tauta", visada atsiras kita tauta, kuri, remdamasi kiek kitais istoriniais duomenimis, priskiriamais kiek kitam laikmečiui, irgi turės pretenzijas į dalį tų "istorinių-etni nių" žemių. O tai reiškia tik viena- dantų griežimą, prakaituotus sprandus ir kruvinus krumplius. Lenkų nacionalistai šia prasme yra tokie pat mulkiai kaip ir lietuvių nacionalistai. Susigalvoja savo tautas ir tautų teises, o paskui tuo remdamiesi, anksčiau ar vėliau, pradeda žudyti žmones.
 
 
0 # Marius KundrotasViktoras Batas Y-m-d H:i
http://visuomene.fotodiena.lt/cache/images_resized/w130x130/Fotodiena/Visuomene/2010_03_11_sk_eisena/FDR_3537.JPG

http://a3.l3-images.myspacecdn.com/images01/98/1e9b8dde320cd0b519fd0ed77a941559/s.png
 
 
-1 # O kada?Rabarbaras Y-m-d H:i
Išmoksit skirti nacionalistą nuo nacisto?
 
 
0 # Re:Zenkis Y-m-d H:i
"kiekviena tauta turi teisę pati spręsti savo pačios likimą savo įkurtoje valstybėje"
Oba, nu jei jau taip viduriuoji ta savo tauta, tai ar ne tauta referendume nusprendė įstot į tą siaubingą kosmopolitinę EU? Ar ne ta tavo tauta vis išrenka į valdžią socdemų ar konservų vagis, ar ne tauta vis išrenka tas pačias tų vadinamų savivaldybių utėles? Nu tai ir spręndžia gi savo likimą, ko dar stūgauji čia? Ar čia ne ta tauta? Gal čia, bl, kokie apsišaukėliai balsuoja? O gal tau tauta yra tik tie 30% Lietuvos gyventojų, kurie sakosi esą patriotais. O kas tie kiti 70% tada? A jo, žinome kas- vagys, kolaborantai, kosmopolitai- vienžo, kai tik gaus nacionalistai valdžios, imsis daryt tvarką, sąrašai tur būt po truputį jau sudarinėjami.
 
 
0 # TtPovilas Y-m-d H:i
Anarchistai, atsigaukit nuo savo neonacistiniu skiedalų, viena kart. Nieks jūsų nežudys. Jeigu mūsų faktus vadinat skiedalais, pateikit savo. O dabar tesugebat šūdais drabstytis. Neidomu.
 
 
0 # To Žygeivisalkopatriotik Y-m-d H:i
A degtinės pritrūkai, kad čia dažniau rašinėt pradėjai? :D
Žygeivi kaip čia yra, kad kaip tik žmogus patriotas, taip ir alkoholikas?
 
 
0 # To ŽygeivisAlkopatriotik Y-m-d H:i
Tai taip gaunasi, kad Juršėnas yra dar ir įdėjinis draugas :-)) Tai žiūrėk, tikrai, kad komunistas būsi.
O dėl alkoholio, tai gi neišsisukinėk kaip ungurys, gi išgeri kartais :-) Koks gi kitaip patriotas.
 
 
0 # eJuden raus Y-m-d H:i
"kiekviena tauta turi teisę sukurti savo nepriklausomą tautinę valstybę tautos istorinėje-etni nėje teritorijoje"
Tai kaip suprantu nazi-onanistai palaiko sionizmą?
 
 
0 # !!!!slavik Y-m-d H:i
ajnam kovoty pries fashyzma!!!!
 
 
+1 # lenkai205 Y-m-d H:i
na,as nieko pries neturiu pries bet kokia tauta,taciau: visgi manau yra teisinga,jog jie turetu mokytis lietuviu kalbos ir panasiai,nes visgi gyvena lietuvoje o ne lenkijoje ir siaip jie ziauriai isnagleja,nes einama iki tokio lygio kartais kad mes turime mokytis ju kalbos ir pan,nezinau kaip jums,bet mane siutina kai vilniuj puse miesto sneka lenkiskai ir nei nesiteikia atsakyti ir ismokti lietuviu kalbos..niekas jiems nedraudzia puoselet savo kulturos,kalbet i lenkiskai ir panasiai,bet visgi turetu integruotis i viesaja erdve,o ne versti mus integruotis i ju ''lenkija"
 
 
0 # to ?!?Alkopatriotik Y-m-d H:i
Tai žinant, kad didelę dalį suvartoja patriotai, tai į juos ir orientuojasi rinka.

Žygeivi, tai taip ir nepasakiai ar laikaisi 12 dievo įsakymo "gerkim alų lietuvišką" ? :D
Patrioto vertybės:
http://images.demotyvacija.lt/media/demotivators/demotyvacija.lt_Buk-patriotas-Gerk-Lietuviska-alu.jpg

Patrioto šeimos prekės:
http://images.demotyvacija.lt/media/demotivators/demotyvacija.lt_seimos-preke-degtine-_130522514267.jpg

http://images.demotyvacija.lt/media/demotivators/demotyvacija.lt_Degtine-Seimos-Preke-Tik-dar-vienas-irodymas_130598138942.jpg

P.S. 11 dievo įsakymas yra "Lietuva- lietuviams" :DDD
 
 
0 # ZygeiviuiZygeiviui Y-m-d H:i
o tau yra skirtumas, jie tikri lenkai, ar ne? Man nesvarbu. Ačiū Dievui,Lietuvoj e nėra tiek daug visokių fanatikų, kuriems rūpėtų jų kraujo grynumas.

Jei jie save laiko lenkas, tai gerai. Kur problema?

Didžiausia problem a- lenkų tautinės mokykla, nes ši reforma kirs per lenkų jaunimą. Apie tą patį kalba ir lietuviai,kurie bent kiek proto galvoje turi, o ne kvailų nacionalistinių ambicijų, ir supranta, kad taip su jaunimu elgtis negalima. Bet matyt tokie dalykai čekučiams ir žygeiviams nerūpi, mat jų mintyse - jų kraujo grynumas, o ne konstruktyvūs pasiūlymai kaipspręsti vieną ar kitą problemą.


Norėčiau pažymėti,kad Vilnius gimė kaip tarptautinis miestas. Su Gedimino palaiminimu (arba Lizdeikos). Už tai ir myliu ši miestą ir savo draugs lietuvius, žydus, rusus, lenkus, vokietukus, latviukus ir kitus.
 
 
-1 # aaaPasak žygeivio - tuteišas Y-m-d H:i
Aš "tuteišas"? Iš dalies, taip. Aš vietinis. Mano seneliai - Vilniaus krašto autochtonai lietuviai (bent jua 7 kartos buvo lietuviai :-) ) (Ignalinos-Trak ų-Vilniaus žemės). Vilniau mieste apsigyveno dar tarpukaryje. Taip, tiek jie, tiek aš bendrauju su įvairiausių tautybių asmenimis. ir kas yra blogai? Niekas.:-) ir jei jie sako " mes esame Lietuvos lenkai" man jie tokie ir yra.

apie kokia mistinę tautą šneki?
Nori pasakyti,kad lenkai turbi būti lituanizuojami iki savęs identifikavimo, kaip lietuviai, ne Lietuvos lenkai?

Dabar ne debiloidinis Smetonmetis. Autoritarizmą ir visa iš to išplaukianti nacionalistinį mėšlą gali išmesti į istorijos šiukslyną.

Jei nori - pats grižk į ta smetonmečio Lietuvą, bet nesiulyk to kitiems. Mano giminė daug prisisdėjo prie Lietuvos nepriklausomybė s (tarpukaryje), bet už tokius žodžius mano prosenelis - Lietuvos bežemis savanoris iš 1918m fronto matyt tau į snukį duotų. AR Vilniaus krašto vaikai.

Kalbi kaip koks caro klapčiukas: kuo tavo požiūris geresnis už jų? jie norejo matyti tave kaip rusą, tu nori matyti lenką kaip lietuvį.
Labai pažangi ir sakycičiau moderni projekcija, Žygeivi.

Bet ko norėti - nacionalizmas lygu retrogradizmas. Per 100 metų nė žingsnio nepažengė...

...tik ginklais pažvangina...o po to verkia,kad "ne, gerbiamas sviete, mes ne fašistai.."
 
 
-1 # aaapasak Žygeivio - tuteišas Y-m-d H:i
kodėl aš išdavkas? Nes nepritariu Tavo nuomonei? Tai štai, kitaminčiai pagal nacionalistus yra išdavikai? Aš savo pozicija, beje, grindžiu ne šiuolaikinėm tendencijom, bet ir savo giminės ir šeimos bendravimo papročiais. O mano giminė, kaip minėjau,vilnieč iai, tad dauguma jų draugų - vilniečiai, o tai reiškia, įvairiatauutę publiką. ir tu manai aš, sekdamas tavo pamokymais turiu jų negerbti? Aš savo vaikystės draugus, kurie ne visi yra kaip tu sakai, lietuviai (mat tau rūpi tas stebuklingas kraujas) gerbiu labaiu nei į Vilnių atvažiavusius kaimiečius. Kita vertus, esu sėslus žmogus ir man manodaržas yra svarbesnis nei kiti Lietuvos kampleliai.
Mano galva, lenkai Lietuvoje turi save laikyti Lietuvos lenkais, o ne pavirsti lietuviai, t.y asimiliuotis. Tautines mažumos yra gerbiamos. Matyt mano kaip teisininko nuomone prieštarauja tavo nacionalistinėm ambicijom :-)
 
 
0 # aaatuteišas, pasak Žygeivio Y-m-d H:i
Atsiprašau už klaidas, šiandien švenčiu man svarbią šventę, tad privėlaiu klaidų...
 
 
0 # ŽygeiviuiUpe Y-m-d H:i
Netrukus tau bus galas.
 
 
+1 # Cituoju ŽygeivįUpe Y-m-d H:i
"O bet kokia Lietuvos valdžia, kuri išdrįstų nuolaidžiauti "lenkams", jau po kelių dienų būtų nuversta, nepaisant jokių aukų."
 
 
0 # įsileisk fašistinę kiaulę į trobą...+ Y-m-d H:i
Kada čia pas jus beužsuktum, visada rasi besidergiant kokį nors fucką, musorą kostią, lietuvienę, šikeivį ar kitokį slaviką. Taip pagalvojus logiškai - ką jie visi čia veikia? Pametė ką nors? Kodėl juos čia piktybiškai toleruoja, leidžia varyti padugnišką propagandą, bando su jais kalbėtis kaip su normaliais žmonėmis?
 
 
0 # vezde fašystiO blt Y-m-d H:i
Jei lenkiškų padugnių šovinistinių reikalavimų atėjo Čekutis pažiūrėt, tai automatiškai, Čekutis ir Co. yra naciai, o tie tomaševskio (kurį net Valgyklos fėjos paskelbė nepageidaujamu asmeniu) provokacijų aukos jau tampa geriečiais?:-)
Kodėl gi netapus jums objektyvesniais ir neaprašius pšekiškų nacionalizmo proveržių atvejų? Juk prieš fašizmą kovojat, tai nagi, drąsiau:-)
Gerai iliustruoja "lenkų" intelektą fotkė, kur kažkokia stora ruskė (matomai) laiko plakatą ruskių kalba. Nepamenu ką rašė, tik tiek, kad nesugeba net lietuviškai parašyti nieko, tad Lietuvos 20mečiai jau taip ir nesuprato ką ji (ar už ją) norėjo pasakyti..:sad:
 
 
0 # Skinai gal ir geraiViktoras Butas Y-m-d H:i
Nu va pažiūrėjau į rusų skinus, nors nemanau, kad tai skinai. Propoguoja, jėgos kulta ir alchogoliui sako ne. Sėdžiu aš sau apsikeroves alaus buteliai ir juokas daro. Nu juda taip, kaip nežinau kas.Juokas juokas. 5sek užtenka suprasti kas čia oper kovotojas. Nesigirsiu, bet akimirksnio užtektų, kaad išjungčiau. Tas barzdotas tai išvis nesusipratimas.
Nu zekas bent jau bando svorį kelti už sunkesnį nė eilinis žmogėnas. Primečiau 4 geltoni blynai po 15kg, grifas 20kg, nu ir 2 juodi bllynai ten kažkas po 10 ar 20kg. Susumavus 100 ar 120kg gaunas. Parodyta mažai, bet suprantu 10 kartų vargiai išspaustų. Aš dabar kelias paras atgėres atsipūtes išspaučiau. Juokas iš tokių sportininkų kalbančių apie sveiką gyvenimo būdą, nors idėja gal gera http://www.youtube.com/watch?v=mW9UmQaEYZ0&feature=related
 
 
-1 # aŽygeivi Y-m-d H:i
O tau yra skirtumas, tau sukelia širdgėlą ar kažką panašaus dėl to, kad jie - tie "nutautėję lenkai-lietuvia i" - save laiko lenkų kultūros žmonemis, atstovais? ir save traktuoja kaip tautines mažumas?
tu norėtum juos atversti į tikrąjį kelią, kone kaip karingas misionierius baltai juoda skraiste apsigaubęs,su evangelišku pykčiu versdamas "netikėlius" į tikruosius "tautinikus"?

štai tokia smarve man atsiduoda tavo nacionalizmas.

ai, tiesa, pagal tavo logiką, jei aš netraktuoju jų kaip "netikrų lenkų", tai, ergo, esu išdavikas. Logiškai pagrįsta? :-)))

eik geriau paklaidžioti po šilus, miškus ir klonius, pasiimk į savo kelionę savo pamąstymus, bet nejuokink svieto ir dangaus.
man tavo požiūris iki šiol primena caristinės Rusijos klapčiukų ideologinius akmenis. Bet taip ir neatsakei, kuo tavo ideja skiriasi nuo to, kas buvo taikoma prieš 150metų. :-))

eh, žygeivi, negi tie, kas mano priešingai, verti laužo ?

Man gaila, bet tokie kaip tu juolabiau nesupranta, kas yra Vilnius. :-)

Tikiuosi šiame mieste negyveni.
 
 
0 # šikeivio nauda: Y-m-d H:i
anas čia tam, kad keltų neapykantą nacionalistinia is išgamomis. Šita mentų kalė - su savo darbu susitvarko. panašiai kaip ir šikutis... tegu pabūn. Galės kada, kaip tas kawenskas "mokslinyks" dejuot kad nukentėjo dėl savo iškrypusių mokslinių interesų.
 
 
0 # aPasak Žygeivio tuteišas Y-m-d H:i
Nereikia man niko, nes nesu aktyvus dikutuotojas.:- )
Bet save pavadinau " Pasak Žygeivio - "tuteisas" ".
Kadangi mane traktuoji kaip išdaviką, o pagal nacionalistus tai yra lygu nežmogus, tai kam tas nikas? :-)

Vilnius yra lietuvių ir niekas nesako kitaip. Bet Vilnius DVASIŠKAI yra ir žydų miestas, ir lenkų romantizmo lop6šs, ir rusėnų, ir karaimų, totorių, vokiečių ir kitų, kas jame gyveno. Vilnius toks jau yra. Tokiu jis gimė, tokiu jis ir išliks. Nereikia ištrinti miesto praeities ir paversti jį išimtinai lietuvių miestu. Man jis toks yra gražus ir įdomus.
Dauguma tų kolonistų/okupa ntų yra n kartos žmonės, dar iš LDK laikų. LDK laikais turėtum žinoti, jog negaliojo griežta tautinė saviidentifikac ija. Tas pats rusėnas save laikė lietuviu. Tas pats rusėnas šimtą metų gyveno Vilniuje. Jie kolonistai ? Ne. Nes jie iš vienos valstybės, kuri etniškai buvo nehomogeniška, nevienalytė. Pažįstu sentikį, kurio giminė Vilniuje gyvena jau apie 200metų. Jis kolonistas? NE. Nes jis iš tos pačios valstybės, iš kurios kilę matyt ir tavo, Žygeivi, giminė. VAdinasi, jis ne kolonistas ar okupantas, bendrapilietis. Vilnius negalima būti aiškinamas pagal Kauno Lietuvos sukurtus kanonus ir abejoju, ar Vilnius pasiduotų tokiam aiškinimui.
Trakai irgi nėra etniškai homogeniški, bet ten gyvenantys karaimai jau yra n kartos miesto gyventojai, kurie gyveno dar tada LDK, kaip ir tvo giminė. Ar mano kaimyas žydas, kurio giminė Vilniuje gyveno nuo neatmenamų laikų. Bėda viena - lietuviai juos trakuoja kaip SVETIMUS, kaip KITU,o ne SAVUS. Man jie - savi, užtat ir prieštarauja siauriam, trumparegiškam požiūriui, koks yra būdingas kartais akliems nacionalistams.
Tavo požiūris paremtas ETNINIU suvokimu, o Lietuvoje toks požiūris sunkiai gali būti paaiškinimas, jeigu remsimės istorinės Lietuvos praeitimi. Iš kur tu žinai, ar koks nors rusas Lietuvoje yra a la kolonistas/okup antas ar jo giminė čia gyvena jau 500 metų.? Neigiant tokius faktus, realiai neigi LDK, o tai reiškia, neigi ir Lietuvą kaip LDK teisių perėmėją. Ta patį Kernavė dar 13am buvo daugiatautė.
Apskritai, dar tarpukaryje Vilniuje buvo gyvos LDK idėjos ir tuo dižiavosi ne vienas ir ne du žmonės. Turiu omenuyje ne tuos, kurie kalbėjo apie bendros valstybės kūrima, o tuos,kurie matė Vilniuje LDK gyvvavusias idėjas (toliarancija, tikėjimo laisvės, įvairiakalbystė etc.)
Parodyk man kitą tokį miestą (be Jaruzalės), dėl kurio tiek tautų liejo kraujo ir tiek skirtingų tautų jį gerbė ir mylėjo? Pradedant Vilniaus kaip Šventaragio, Gedimino ir Kunigaikčių miesto vizija, Vilniaus kaip Šiaurės Jaruzalės, Vilnaius akaip Kondrado celės ir Mickevičiaus miestu, baigiant šiandieniniu priešiškumu jam..čia tik trivialūs pavyzdžiai.


Dėl 2 punkto. Kokie dar priešai? Negi nacionalistai aplink save mato tik priešus? Krokuvos bare sedėjau su keliais jaunais lenkais, kėlėm bokalus už mus ir juos. Jokio priešiškumo nebuvo ir nėra, nebent nacionalistų galvose kuriamos sienos, kurios neva turi apsaugoti, o iš tikrųjų atkaso karo kirvius.
 
 
0 # XXYXXY Y-m-d H:i
Gimiau Lietuvoje(Sąlyg inis pavadinimas).Gi miau ŽEMĖS PLANETOJE.Kaip ir visi kiti žmonės.Planeta priklauso VISIEMS gyviems sutvėrimams.Žem ėje ribas ir valstybių sienas nustato tie kam pravartu naudotis kitų žmonių sukurta gerove bei resursais.Amen. O dabar esant pinigų erai,kuo daugiau jų lieka tavo valstybėje tuo ji labiau klesti.Paprasta .O Naciai tai turėtų žinoti,kad tokia kokia yra dabar žmonija egzistuoja tik apie 10 000 metų.Ar tai yra daug žinant žmogaus evoliuciją?
 
 
0 # šikeivis ir seksas+ Y-m-d H:i
"Gražu", kai svetimas seksualines traumas nustatinėja žmogus, užsitarnavęs "seno pederasto" epitetą. Ypač kai tas "senas pederastas" yra taip liguistai užsiciklinęs ant sekso ir taip nesveikai jį supranta, kad žmogaus įsitikinimus norėtų išvesti iš patirtų seksualinių traumų, o seksualinių traumų neskiria nuo paties sekso. Panaši situacija kaip su "dvasingais", skaistybę propaguojančiai s ir tuo pat metu vaikus tvirkinančiais kunigėliais pedofilais.
 
 
0 # Vilnius/Wilno/V ilnaUpe Y-m-d H:i
Behind the name

Whatever the spelling used for its name, the city was the capital of Lithuania for hundreds of years, even when Lithuania was conjoined with Poland in a Commonwealth. The Polish partner in the Commonwealth dominated it to the extent that Polish was the dominant language and the city was called Wilno. After the partition of Poland in the late 18th century, that part of the Polish-Lithuani an Commonwealth became part of the Russian Empire, and the name of the city was Russified into Vilno. With the emergence of nationalist aspirations in the 19th century, Lithuanians referred to the city as Vilnius and wanted an independent Lithuania with the city as its capital. Poles wanted an independent Poland with Wilno as their third city - after Warsaw and Krakow. In the Russian Empire the city was regarded as culturally a doorway to the exciting west.

The First World War of 1914-18 and Russian Revolution of 1917 unleashed a century of great change in the city.

The city was a thriving centre of learning and culture, located at the crossroads between east and west, north and south. Ethnically it had long been populated by vast numbers of Poles and Lithuanians as well as smaller numbers of Russians from the east and some Germans from the Hanseatic League to the north. By 1939, during what the Lithuanians referred to as the Polish occupation, only 5% of the city population was Lithuanian. The rest were predominantly Catholic Poles and Jewish Poles.

Nearly half of the city's population in 1939 (in fact 40% according to some historians) was Jewish and it was so much a centre of Jewish learning, with so many schools and synagogues, that it was dubbed "the Jerusalem of the North". The Jewish inhabitants, who were often multilingual (Yiddish, Polish, Russian) but whose first language was often Yiddish, called the city Vilna.

Changes in the 20th century

Up to 1915
From the late 1790s onwards the Polish-Lithuani an Commonwealth was divided up among Russia, Prussia and Austria. Vilno was regarded as the third city in the Russian Empire in terms of culture and commerce (after St Petersburg and Moscow).

1915 (Sept 5)
Russian troops left the city during World War I

1915 (Sept 19)
German occupation by the Kaiser’s troops

1918 (Feb 16)
Lithuanian declaration of independence – German authorities allow authorities control of the city on 11 Nov

1918 (Dec 16)
Workers Council, supported by Lithuanian Bolsheviks, proclaims Soviet power in the city

1919 (Jan 1)
Poles occupy the city and execute the “communards”

1919 (Jan 6)
Russian (Soviet) army returns. Soviet power restored. Terror starts

1919 (Apr 16)
Polish troops retake city

1920 (Jul 14)
Russian (Soviet) army returns and ousts Poles

1920 (Jul 15)
Lithuanian forces liberate city

1920 (Aug 26)
Lithuanian government institutions move from Kaunas to Vilnius

1920 (Oct 9)
Polish troops, led by Gen Zeligowski, “disobey” orders from Warsaw’s supreme commander Pilsudski and invade city, taking it in breach of League of Nations declaration of its neutrality. Polish occupation until 1939. It is later established that Pilsudski was in on the “disobedience”.
_________________________________________________________________
1939 (Sep 19)
Soviets take over the city under the secret protocol to the Molotov-Ribbent rop Pact between Nazi Germany and Stalin’s Soviet Union

1939 (Oct 10)
City ceded by Soviets to Lithuania
_________________________________________________________________
1939 (Oct 27)
Soviet troops withdraw from city; Lithuanian rule for 7 months

1940 (Jun 15)
Soviet troops occupy whole of Lithuania, then in July the Lithuanian soviet socialist republic is proclaimed with the city as its capital

1941 (Jun 22)
German air force bombs the city (when Germany reneges on Molotov-Ribbent rop Pact and goes to war against its erstwhile ally, the Soviet Union)

1941 (Jun24)
Nazi occupation of the city, establishment of ghettos for Jews, mass executions of Jews by Nazis and local sympathisers, and evacuations of civilian population

1944 (Jul 13)
Soviet units under Gen Chernyakhovski take the city; Soviet power restored. Polish inhabitants transported to Poland. Lithuanian partisan anti-Soviet resistance until early 1950s; 45 years of Soviet rule

1990 (Mar 11)
Lithuanian independence declared, Soviet power dismantled

http://www.henrypavlovich.com/Vilnius-Wilno-Vilna
 
 
0 # .Upe Y-m-d H:i
Gedimino mėginimai suvakarietinti LDK visuomenę

Gediminas yra bene pirmasis Lietuvos valdovas, suformulavęs plačią LDK vesternizacijos programą; siekdamas ją įgyvendinti, 1323-1324 ir 1341 m. jis nesėkmingai mėgino apsikrikštyti. Kryžiuočiai visais įmanomais būdais stengėsi sutrukdyti Lietuvai apsikrikštyti savarankiškai. Pirmojo savo bandymo apsikrikštyti metu Gediminas pasiekė tik tiek, kad 1324 m. iš Rygos į Vilnių atvykę popiežius legatų (pasiuntinių) atstovai tų metų pab. patvirtino 4 metų paliaubas tarp Lietuvos ir Vokiečių ordino; netrukus po to Gediminas sudarė minėtą sąjungą su Lenkija (kaip viena jos išdavų paminėtinas 1326 m. įvykęs sėkmingas jungtinės Lenkijos ir Lietuvos kariuomenės žygis į Brandenburgo valstybę) ir bandė suartėti su Vengrija.
http://www.orbiteka.lt/gediminas-didysis-kunigaikstis/?page_id=14

1322 m. sudarė sąjungą su Mozūrijos kunigaikščiu, 1325 m. - su Lenkijos karaliumi Vladislovu Lokietka, už kurio sūnaus Kazimiero išleido savo dukterį Aldoną.
http://proin.ktu.lt/~tomablaz/azina/index.php?akcija=klatsas&tema=19&VIEW_KL=0&VIEW_ATS=1&VIEW_NATS=1&KL_KODAS=12

Gediminas valdyti pradėjo labai aktyviai politiškai veikdamas rytuose. Iki 1320 m. Gedimino sūnus Algirdas buvo apvesdintas su Vitebsko kunigaikštyte Marija. Kitas sūnus Liubartas vedė Voluinės kunigaikštytę. Duktė Marija ištekėjo už Tverės kunigaikščio Dimitro. Ruošiamą ekspansiją į Rusios žemes manyta pagrįsti dinastiniais ryšiais ir išnaudoti Rusios kunigaikščių nesutarimus.
http://mkp.emokykla.lt/gimtoji/index.php?id=833

Gedimino žmona Jaunė mirė 1344 m., šešios dukterys buvo ištekintos už Rusios ir Lenkijos kunigaikščių. Pasak Lietuvos metraščių, Gediminas 1341 m. padalijo valstybę septyniems sūnums. Vilnius atiteko Jaunučiui, jis tapo Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu ir valdė 1341–1344 m.. Tačiau tai nepatiko kitiems broliams. Vienas jų, Kęstutis, 1344 m. surengė perversmą ir į sostą pakvietė kitą brolį – Algirdą. Jaunutis pabėgo į Maskvą, po 1350 m. grįžo į Lietuvą ir mirė po 1366 m..
http://www.sviesa.lt/lt.php/knygu_katalogas/359;book;28914
 
 
-1 # HISTORIA WILNAUpe Y-m-d H:i
Krótka historia Wilna i co warto zobaczyć w tym pięknym mieście.

Najstarsze zapisy pochodzą z 1323 roku za panowania księcia Giedymina, który to wybudował zamek rezydencję książęcą na Górze Zamkowej.
Władysław II Jagiełło nadaje dla Wilna prawa magdeburskie (1387 rok), po przyjęciu przez Litwinów chrztu.
Zawiązuje sie unia Litwy z Polska.
Następuje wielki rozwój miasta, powstają liczne cechy rzemieślnicze.
W latach 1503-1522 miasto zostaje otoczone murami obronnymi z 9-ma bramami i 3-ma basztami, które to zostają zburzone w latach 1799-1805 z wyjątkiem Bramy Miednickiej, zwanej też Ostrą Bramą.
Od 1544 roku przebywał w Wilnie ze swoim dworem Zygmunt II August.
Miasto Wilno w tym czasie bardzo się rozwija.
W 1578 roku król Stefan Batory zakłada akademię prowadzoną przez jezuitów - Uniwersytet Wileński.
Miasto staje się bardzo ważnym ośrodkiem myśli naukowej, religijnej i politycznej.
Poważny upadek dla miasta przynosi okupacja moskiewska trwająca sześć lat, do 1660-roku.
Wojna północna, na początku XVIII wieku, przynosi kolejne zniszczenia dla tego pięknego miasta.
Po trzecim rozbiorze Polski miasto wcielono do Rosji.
Staje się ono stolicą guberni.
Podczas pobytu wojsk napoleońskich w 1812 roku, doznaje kolejnych zniszczeń.

Piłsudzki nie mogąc działać otwarcie ze względu na mocarstwa zachodnie, zdecydował się na polityczno-mili tarny podstęp.
Zlecił gen. Lucjanowi Żeligowskiemu, dowódcy Dywizji Piechoty Litewsko-Białor uskiej ( w której skład wchodzili przeważnie Polacy z kresów), upozorowanie „buntu”.
9 października 1920 oddziały te wkroczyły do Wilna, poczym proklamowano powstanie Litwy Środkowej.
20 lutego 1922 Sejm Wileński przyjął uchwałę o przyłączeniu Litwy Środkowej do Polski, co w 1923 uznała Rada Ambasadorów.
Litwa nie pogodziła się z utratą miasta co miało znaczący wpływ na stosunki Polsko-Litewski e w okresie dwudziestolecia -międzywojennego.

W czerwcu 1940 ponownie zajęte przez Rosjan, stało się stolicą Litewskiej SRR.
Prześladowania i deportacje w głąb ZSRR objęły ok. 35 tysięcy mieszkańców Wilna i okolic, głównie Polaków.
W czerwcu 1941 zajęte przez Niemców, masowych egzekucjach w pobliskich Ponarach zginęło ok. 100 tyś. Mieszkańców (głównie Żydów).
W lipcu 1944 wyzwolone przez wojska radzieckie przy współudziale AK (oddziały AK zostały rozbrojone przez Armię Czerwoną, znaczna część żołnierzy została uwięziona i wywieziona w głąb ZSRR).
W latach 1944-1991 miasto ponownie zostało stolicą Litewskiej SRR.
Od 1991roku Wilno jest stolicą suwerennej Litwy.

http://lwow.wilno.w.interia.pl/wilno4.htm
 
 
-1 # .Upe Y-m-d H:i
Litwo! Ojczyzno moja! ty jesteś jak zdrowie.

Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,

Kto cię stracił. Dziś piękność twą w całej ozdobie

Widzę i opisuję, bo tęsknię po tobie.


- Adam Mickiewicz

_______________________________________________________________

http://www.fotokronika.lt/fotografija/list/search/Mickevi%C4%8Diaus+paminklas
 
 
-1 # POLISH LITHUANIAN COMMONWEALTHUpe Y-m-d H:i
http://www.youtube.com/watch?v=83hwEc7B9CI
 
 
0 # tautinė demokratija+ Y-m-d H:i
O, Šikeivis jau ne tik naujo Holokausto, bet ir karinio perversmo pradėjo šauktis. Greitai galės būti Kubiliaus vyriausybės gynybos ministras.
 
 
0 # ŽygeiviuiUpe Y-m-d H:i
'Ne be reikalo netgi patys aktyviausi "multi-kulti" propaguotojai Prancūzijoje ir Vokietijoje pripažino, kad ši idėja žlugo.'
----------------------------------------------------------------

"Kai buržuazija pamato, jog valdžia slysta iš jos rankų, ji ima maitinti fašizmą, kad išlaikytų savo privilegijas."

(Buenaventura Durruti)


Ar aišku?
 
 
0 # ATS: Lietuvos lenkų piketą stebėjo ne tik policija, bet ir R. Čekutis su skinais (foto)uzkliuvo ar ka Y-m-d H:i
nu paziurejo zmones lietuviukai kas cia blogo nu jai lenkai viskas ant kelenu grybauskaite ir linkevicius turbut atsiprasinetu metus laiko jaigu vidiniai organai atlaikytu