Solomonas – aktualiausias Lietuvos dailininkas
kontrkultūra

solomon_ramanauskas_0Naktis. Miegamasis Vilniaus rajonas. Snaudžiantys daugiaaukščiai. Blausią geltoną šviesą skleidžiantys gatvės šviestuvai. Tuščiais šaligatviais žingsniuoja į akis nekrentantis žmogus tamsiais rūbais, su kuprinuke ant pečių.

 

Tiriamu žvilgsniu jis nužvelgia kiekvieną namą. Pasirinkęs tinkamą, prieina artyn, iš kuprinės išsitraukia dažų balionėlį ir, smarkiai jį papurtęs, ant sienos riebiomis raidėmis užrašo žodį „SOLOMON“.

 

Kas šis žmogus? Kodėl jis ant sienų rašo šį žodį? To niekas nežino. Tai Vilniaus paslaptis. Vienas iš mitų, kurių visuma sudaro miesto kultūrą.

 

Solomonas buvo oficialiai pripažintas 2010-ųjų rudenį, kada konservatyvus ir nešvankus šoumenas A. Ramanauskas, pasipiktinęs Solomono darbais, paskelbė jam karą. Už Solomono galvą buvo paskirta premija. Konservatorius tikėjosi, kad galva netrukus bus atnešta ant padėklo, tačiau smarkiai suklydo. Jis pamiršo istoriją, kad valdžioje sėdintys meno persekiotojai niekada nepasiekdavo savo tikslų. To nepadarė nei „Degeneratyvaus meno“ parodą surengęs A.Hitleris, nei avangardistus išvaikęs N. Chruščiovas.

 

Persekiojimo akcija A. Ramanauskas tik padidino susidomėjimą paslaptinguoju dailininku. Paskelbus jo medžioklę, Solomonas Lietuvoje tapo pačiu garsiausiu menininku nonkonformistu.

 

Ar prisimenate 2010 m. Nacionalinės premijos laureatų pavardes? Tikriausiai ne, nes Nacionalinės premijos laureatus žino tik siauras specialistų būrelis. Daugiau jie niekam nereikalingi. O štai Solomoną šiandien žino daugelis Lietuvos gyventojų. Visi, kurie bent kartą lankėsi Vilniuje, matė ant sienų jo užrašus.

 

solomon_ramanauskas

 

Oficialioji propaganda A. Ramanausko lūpomis aiškina, kad Solomonas – ne menininkas, jo kūryba – ne menas, o chuliganizmas, kurio neturėtų būti viešojoje erdvėje. Keistas aiškinimas. Kas gi sprendžia, kas yra menas, o kas – ne?

 

Pavyzdžiui, A. Ramanauskas – Fantomą primenantis keikūnas vešliais antakiais – dažnai pasirodo televizoriaus ekrane arba ant reklaminio stendo. Kas tai – menas ar chuliganizmas? Tikrai ne menas. Greičiau košmaras. Tad kodėl gi šis šoumenas gali uzurpuoti viešąją erdvę, o Solomonas negali?

 

Kas nusprendžia, kad „Coca-Cola“ ar „Samsung“ reklama gali teršti viešąją erdvę, o štai Solomono užrašai – ne? Šiuolaikiniame pasaulyje viską sprendžia valdžia ir pinigai. Tą supratus, tampa aišku, kodėl Solomonas taip įsiutino sistemos apologetą A. Ramanauską.

 

Tokie sąmonės manipuliatoriai ir smegenų krušėjai kaip A. Ramanauskas Solomono užrašuose įžvelgė pavojų. Kaip gi gali būti, kad užrašas „SOLOMON“ pasidarė taip pat lengvai atpažįstamas, kaip gerai išreklamuoti prekiniai ženklai – „McDonald‘s“, LNK arba televizinis juokdarys Algis Greitai? Kas leido? Kurti įvaizdžius ir suteikti prasmes galime tik mes!

 

Šiandien kažkoks pienburnis paišo ant sienų neutralų užrašą, rytoj žmonės pradės nebepirkti viso to šlamšto, kurį mes reklamuojame, o poryt – žiūrėk – nebeateis į rinkimus... Netvarka! Reikia uždaryti visus laisvus kanalus, per kuriuos sistemai nepriklausantis žmogus gali paviešinti savo nuomonę visuomenei. Reikia uždrausti Solomoną! Kad nerodytų pavyzdžio kitiems!

 

Ir sistemos dantračiai ėmė suktis. Vilniaus gatvėse pasirodė (anti)socialinė reklama – geležinis vilkas sadistiškai laužo rankas sienų tepliotojui: „Netepliosi Vilniaus sienų!“. Mentams buvo paskirta premija už pogrindinių dailininkų sulaikymą. „Demokratinė“ Lietuvos valdžia dar kartą parodė savo iltis visuomenei. Atminkite, kas čia šeimininkas!

 

Šiandien Solomonas – pats aktualiausias Lietuvos dailininkas. Jo drobė – viešoji erdvė. Savo kūryba jis primena, kad viešoji erdvė priklauso mums visiems, o ne politikams, reklamdariams ir nešvankiems šoumenams. Kol Vilniaus sienas puošia užrašas „SOLOMON“, mes galime tikėtis, kad jos pasipuoš ir kitu užrašu – „NO PASARAN!“.

 

Čipolinas

2011 01 18

 

Komentarai  

 
0 # daktaras ar chuliganas?sundaktaris Y-m-d H:i
hm, o as turiu labai nebloga kabli, ypac is kaires. paskui jau naudojuosiu geriausiomis daktaro martenso technologijomis . bet sakyciau po to pacientu nosys patampa daug grazesnes (aisku nevisada, klaidu pasitaiko, ypac jei nosis buna kokia ilga ir medine:DDD). tai kas as - plastikos chirurgas?
 
 
+2 # ....... Y-m-d H:i
"Dailininkas" -ahahAHAhahaha

mažametis terlius kuriam dėmesio trūksta
 
 
+1 # EtEt Y-m-d H:i
Nusivyliau anarchistais - kažkada pateikdavo įdomių straipsnių, o dabar vien riaušių idealizavimai bei eilinio grafomano garbinimai. Linkiu autoriui kada nors pirmą kartą gyvenime nueiti į normalią meno parodą. Gal atšoks noras seilėtis dėl to ant sienų šikančio mažvaikio.
 
 
0 # analogijos+ Y-m-d H:i
Jei Solomonas - aktualiausias Lietuvos dailininkas, tai "Slavikas" - aktualiausias anarchizmo teoretikas (taip taip, būtent teoretikas ir būtent anarchizmo).
 
 
+1 # aaaa Y-m-d H:i
Solomonas ispaise dali Vilniaus senmaiescio. po velniu, man nusispjauti i Ramanauska, bet Ramanauska palaikau. ir dzin man kieno tai nuosavybe, pats faktas, jog ispaise ta miesto dali, kuria myliu, man yra slykstus ir tikiuosi,kad bus pagautas.atleis kite anarchistai, bet ir jums riekia atmerkti akis, nes kol kas tik pasigave nuotrupas is oficialios ziniasklaidos darote is jo auka,kuri NEVA skriaudziama valstybines prievartos masinerijos.ne, klystate, aukos yra tie,kuriu siena ispaise tas idiotas. ir tiems zmonems atsibodo moketi DIDZIULIUS pinigus is savo kisenes ar laukti kol departamentai suteiks leidimus sutvarkyti jas. uzteks idealizuoti issisokelius, nes ju elgesys ne arnarchistiskas , o maroziskas,kaip musu ultranacionalis tu.
 
 
0 # varguComandante Y-m-d H:i
Vargu, kad pats Solomonas tai daro dėl kažkokio kilnaus tikslo - kovos prieš kapitalą, sistemą ar pan. :-(
 
 
0 # o man patikoMakliovija Y-m-d H:i
straipsnis. Apskritai, tas Čipolinas gerai parašo :-)
 
 
0 # ssaaa Y-m-d H:i
Coca cola ir samsung moka uz tai kad ju reklama kabetu, o terlius solomonas tai daro savavaliskai pazeisdamas istatymus. Istatymai yra sukurti tam kad juos vykdytum. Jei tau tai nepatinka keliauk kitur
 
 
0 # nuomonėppp Y-m-d H:i
Bent kiek sveiko proto turintis žmogus pasakys, kad užrašai Solomon nėra kažkoks menas ar savo pozicijos išraiška. Reklama viešojoje erdvėje skleidžiama tam tikrais kanalais ir tam tikromis priemonėmis - iškjabomis ir t.t. Savo vardo Solomon tag'inimas ant durų, žaliuzių, sienų - tai ne menas. Galbūt galėtų tokiu tapti, jei gautų savininko leidimą. Deja. Aš nesu nusistatęs prieš tam tikrą "laissez-faire" . Tačiau gadinti svetimą nuosavybę yra nusikaltimas. Viešų erdvių kleckinimą galima irgi vadinti nusikaltimu, nes neleistinas paišymas prieštarauja ATPK. Dar daugiau - bendras turtas yra bendras turtas, žvelgiant į apklausas galime pasakyti, kad Solomonas tauta nori nulinčiuoti už papraščiausią teršimą.
 
 
0 # patikslinuppp Y-m-d H:i
(paskutiniame sakiny turi būti "Solomoną")
 
 
0 # GELEŽINIO VILNIAUS VILKO reklaminis skydas Vilniaus gatvėseJuozas Valiušaits, fotodailininkas Y-m-d H:i
Aš manau,kad geležinio Vilko, sugriebusio nevykėlio graf(it)omano ranką reklaminiame skyde Vilniaus gatvėse yra vienas Talentingiausių reklaminių skydų Lietuvoje per visą Nepriklausomybė s laikotarpį, ir Algiui Greitam Ramanauskui nėra čia ko pūstis ir vaizduotis besančiu visagaliu, tariamai valdančiu ne tik LNK eterį, bet vos ne visą Lietuvos visuomenę. Deja, esate įtakingas tik savo kanalėlio, ir tai tik labai kukliai jos žiūrovų daliai.
Sėkmės ir toliau juokinant jūsų jumorų ištroškusią visuomenės dalį.
 
 
0 # juhpetras Y-m-d H:i
isviso solomonas yra visiskas lochas, jis varo ant tago ir popiuliarumo, bet kaip streetarteris jis jis yra tik sienu tepliotojas, tikras streetarteris yra banksy
 
 
0 # Ats: Solomonas – aktualiausias Lietuvos dailininkasliutauras Y-m-d H:i
pisau as ta solomona. su menu, ir grafiti tai neturi nieko bendro.
 
 
0 # ATS: Solomonas – aktualiausias Lietuvos dailininkasbumhumhum Y-m-d H:i
Autorius kiba trenktas... Ar coca cola eina dėti reklamos ant tavo namo sienų prieš tavo valią?