Kartą Amerikoje: „Jūs mūsų nesustabdysite. Mes šoksime ir bučiuosimės“ (video)
kontrkultūra
Jefferson_Memorial       Tai nutiko šių metų gegužės pabaigoje vienoje iš amerikietiško patriotizmo šventovių – trečiojo JAV prezidento T. Jeffersono memoriale. Šis memorialas – tai atviras neoklasikinio stiliaus pastatas su kolonomis, kurio viduje stovi 6 metrų aukščio T. Jeffersono statula su aplink ją netoli stogo iškalta presidento citata „Ant Dievo altoriaus prisiekiau amžinai priešintis bet kokiai tironijai, kuri kėsinasi į žmogaus protą“.

 

 

Ironiška, bet būtent šioje vietoje gegužės 27-ąją ir pasireiškė brutali valdžios tironija. Tą dieną, kaip įprasta, memoriale lankėsi daug turistų (objektas priklauso JAV Nacionalinių parkų tarnybai). Viena apsikabinusi porelė ėmė linguoti pagal įsivaizduojamą muziką. Netrukus prišoko policininkai ir pareiškė, kad suima apsikabinusius žmones „už amoralų“ elgesį. Tą jie ir padarė grubiai užlaužę rankas ir uždėję antrankius.

 

Įdomiausia, kad incidentas tuo anaiptol nesibaigė. Aplinkui stovėję kiti žmonės, protestuodami prieš tokį policijos elgesį, irgi ėmė imituoti šokių judesius. Tada policininkai įsiuto. Be jokių ceremonijų jie griovė ant granitinių grindų visus, kurie jiems nepatiko. Žmonės protestavo šūksniais „Jūs mūsų nesustabdysite. Mes šoksime ir bučiuosimės“.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Šiuo metu internete plinta iniciatyva liepos 4-ąją surengti masines šokių ir bučinių akcijas ne tik T. Jeffersono memoriale, bet ir kitose istorinėse JAV valstybės vietose.

 

a.lt info

2011 06 01

 

Komentarai  

 
0 # Jooufsdfdsc Y-m-d H:i
Turėjo darbelio jankių mentūra. Šiaip tai gerai čia chebra atskleidė kitą demokratijos pusę. Esi laisvas daryti tik tai, ką leidžia valdžia. Valdžia nutarė, kad tinkamas elgesio būdas memoriale yra toks ir toks. Šokis nenumatytas, reiškia tai yra nusikaltimas ir basta. Antrankius jiems, į kamerą, į kartuves!

Panaši situacija buvo ir čia, kai ta moterytė į seimą atsinešė savo vaiką ir posėdžio metu maitino. Pamenu, kad nemažai putų buvo pridrabstyta dėl "gėdingo elgesio".
 
 
0 # pavadinimasvardas Y-m-d H:i
O tai ką, nori pasakyt, kad vieta Seime krūtis nuogas rodyti, ir dar vaiką maitinti? :D
 
 
0 # ??Feniksas Y-m-d H:i
Nieks nekalba apie tai , kad vaiko maitinti krūtimi negalima, kalba apie tai, kad tai kitą trikdo. Jei aš nenoriu matyt krūtinės viešoje vietoje, kodėl mane verčiastebėt maitinimo procesą. Sakykim, man panižo kiaušus, ir nesvarbu kur "gatvėj, prezidentūroj, bažnyčioj, miške, kalėjime, bare ar lėktuve" man juk negalima viešai jų išsitraukt ir apžiūrinėt, kasytis, krapštinėtis ir pan... aš einu ten kur kitų tai netrukdytų ir susitvarkau reikaliukus... Kitą vertus juk tai irgi niekam nepakenktų ir yra natūralu... bet, pripažinkim, neestetiška... Šita situacija kiek kitokia... čia nemačiau nieko, kas galėtų trikdyt kitų, todėl nemanau kad mentų veiksmai yra teisėti...