„Occupy Wall Street”: popkultūros grimasos (foto, video)
kontrkultūra

occupy hopePorno žvaigždei Sashai Grey „Twitter” profilyje patalpinus nuotrauką, kurioje ji užfiksavo „Occupy San Francisco” demonstraciją, pasigirdo kalbos, kad „Užimk X” judėjimas įgijo dar vieną „šalininkę”, kurios geriau neturėtų. Masiškiausias per pastaruosius dešimtmečius socialinių apačių („99 proc.“) judėjimas nuolat patiria skausmingas popkultūros atakas. Popkultūros industrija įžūliai savinasi judėjimo idėjas bei simbolius ir verčia juos šou verslo prekėmis.

 

Prieš keletą mėnesių garsus Amerikos repo atlikėjas Jay-Z pradėjo agresyvią marškinėlių „Occupy All Streets” reklamos kampaniją. Atsakydamas į šią iniciatyvą, menininkas Danielis Edwardsas sukūrė skulptūrą „Skrudžo totemas”, kuri vaizduoja aukso grandinėmis apsikarsčiusį turtingąjį reperį su didžiuliu dolerio ženklu ant krūtinės. Ant reperio galvos piramide sulipdyti godūs Holivudo filmų herojai – „Simpsonų” Burnsas (Degėla), Disnėjaus Skrudžas Makdakas ir turtuolis Ričis. Praeitais metais Jay-Z turtas pasipildė dar 63 mln. dolerių, tad D. Edwardsas teisingai mano, kad reperis tapo tokiu pat turtuoliu, prieš kurių veiklą ir protestuoja Occupy Wall Street”.


jay z

 

Prezervatyvus gaminanti korporacija „Condomania” šį rudenį rinkai pasiūlė naują partiją gaminių su „Occupy Condoms” prekės ženklu. Korporacija sakosi pritarianti Occupy Wall Street” judėjimui, pasisakančiam prieš korporacijų godumą. Judėjimo dalyviams ji siūlo įsigyti prezervatyvus su 70 proc. nuolaida…


occupy the condoms

 

12-oje šio sezono „Pietų parko“ serijoje, kaip ir dera šiam serialui, judėjimo idėjos iškreipiamos ir suvulgarinamos. 99 proc. visuomenės dalį seriale atstovauja vos du herojai, prie kurių vėliau prisijungia trečiasis – Michaelas Moore‘as. Kiek pastovėję centrinėje miesto aikštėje, serialo herojai imasi veiksmų – „okupuoja“ netoliese esančio restorano tualetą...

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Žiniasklaidos palaikoma popkultūra skaido judėjimą į dvi neva konfrontuojančias dalis: taikią glamūrinę daugumą ir karingą marginaliąją mažumą. Karingoji mažuma, kuriai priklauso ir anarchistai, yra marginalizuojama ir stumiama už judėjimo ribų, o taiki ir jokios grėsmės nekelianti dauguma žiniasklaidoje virsta paprasčiausiu pramogų objektu.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Occupy Wall Street” judėjimas susilaukė didelio garsių menininkų dėmesio ir padėjo išgarsėti mažai žinomiems. Banksy, Shepardas Fairey, Gary Bedardas, Above – visi šie menininkai panaudojo „Užimk X“ judėjimo idėjas ir iš jų susikrovė kultūrinį kapitalą. Pvz., G. Bedardas išgarsėjo eskizų serija „Dešimt protestuotojų per dešimt dienų“.


bedard

 

Parengė Darius Pocevičius

2011 12 05


 

Komentarai  

 
+6 # Ats: „Occupy Wall Street”: popkultūros grimasos (foto, video)Marksizmas Y-m-d H:i
Tai vis gi Marcuse buvo teisus teigdamas, kad vakaru "demokratijos" yra totalitarios. Kaip galima cia pamatyti, visa burzuazine kultura(cia ir Gramscio kulturos hegemonija) skverbiasi i visas gyvenimo sritis, i visus protestus ir tiesiog nuginkluoja betkoki radikalizma ir permainos. Jos isjuokiamos ir marginalizuojamos.
Tiesiog revoliucine kultura turi buti neatsiejama nuo revoliucines praktikos. Tie protestai matyt neturejo nei vieno nei kito. deja, bet JAV turbut baigesi slovingieji laikai kai buvo ir Juodosios Panteros ir Weatherman'ai ir t.t.
 
 
-2 # Ats: Ats: „Occupy Wall Street”: popkultūros grimasos (foto, video)Vytautas Y-m-d H:i
Šlovingieji JAV laikai - atvirai rasistinė ir nusikalstama Juodoji Pantera??
 
 
0 # Ats: Ats: Ats: „Occupy Wall Street”: popkultūros grimasos (foto, video)Black power! Y-m-d H:i
Juoduosios Panteros buvo nusikalstama grupuote? :D nejuokauk...tai p buvo ginkluoti, bet tai ginklai isigyti
teisetai ir kaip savigynos priemone.
Rasistine? :DD Naujuosios panteros rasistines, taciau senieji panteru nariai grieztai atsiriboji ir iskritikavo naujasias.
Juodosios panteros padejo savo bendruomenems kaip galejo, kai tuo tarpu JAV tiesiog numojo ranka i pazeidziamiausi a sluoksni
 
 
0 # „Occupy Wall Street”: popkultūros grimasos (foto, video)Alisia Y-m-d H:i
Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your
point. You definitely know what youre talking about,
why waste your intelligence on just posting videos to your site when you could be
giving us something enlightening to read?

My page :: why not look here: http://ruizucgt.iloveblog.com