Čempionas
istorija

alt Johannas Trollmannas pravarde „Rukeli“ – romų tautybės vokiečių boksininkas, 1933 metų Vokietijos čempionas pussunkiame svoryje. Taip pat žinomas kaip „Čigonas“ Trollmannas. „Rukeli“ išgarsėjo dvidešimtųjų pabaigoje. Buvo populiarus dėl savo sportinių pasiekimų, jo kojų judesiai buvo vadinami „Trollmanno šokiu“, moterims imponavo pabrėžtinas galantiškumas ir patraukli išvaizda.

  

1933-aisiais, nenusileisdamas moraliniam spaudimui, Trollmannas dalyvavo kovoje dėl Vokietijos čempiono titulo. Po šešių raundų Johanno priešininkas buvo jau akivaizdžiai pralaimėjęs, tačiau Vokietijos kumščių kovų sąjungos pirmininkas, NSDAP narys Georgas Radammas sustabdė kovą ir paskelbė lygiąsias. Įsiutinta publika ėmė maištauti ir pareikalavo pripažinti Johanną nugalėtoju, tad Radammui teko paskelbti Trollmanną čempionu. Vis dėlto po šešių dienų Johannui laišku buvo pranešta, kad iš jo atimamas čempiono titulas. Priežastimi įvardintas „blogas boksas“.

 

 trollmann

 

Netrukus vėl įvyko kova dėl Vokietijos čempiono vardo. Trollmannas priėmė iššūkį. Prieš kovą jam pranešė, kad bus diskvalifikuotas, jeigu pabandys „šokti“ (omenyje turėta aktyvaus išsisukimo nuo smūgių taktika naudojant kojų judesius).

 

Johannas į ringą išėjo peroksidu išbalintais plaukais ir iki baltumo nupudruota oda –propaguojamo „tikro arijo“ karikatūra. Per kovą stovėjo nejudėdamas, įsispyręs kojomis, ir priėmė smūgius nesilankstydamas. Jo priešininkas Gustavas Ederis buvo žinomas galingais smūgiais. Johannas, pasitikdamas smūgius, išsilaikė penkis raundus ir krito visas kruvinas.

 

1938 metais Trollmanną kartu su tūkstančiais kitų romų sterilizavo koncentracijos stovykloje. 1943-aisiais – sušaudė. 2003 m. Trollmannui oficialiai buvo grąžintas 1933 metų Vokietijos bokso pussunkio svorio čempiono titulas.

 

http://mi3ch.livejournal.com  vertė E.B.

2010 10 03

 

 

Komentarai  

 
0 # !?!?!? Y-m-d H:i
niekas neabejoja, kad romai fizine ar kitokia prasme yra lygus, kodel dabar nera romu boksininku?kas jiems trukdo boksuotas?kodel kiti emigrantai prancuzijoje integruojasi, o jau romai negali. gi per euronews romas pats pasake, mes visada klajojom, nu tai va ir klajokit i rumunija, kodel butent prancuzija. kodel tarkim romai negali tiesiog zemdirbiais buti, vynuoges skinti? gi jei ju tokia "kieta" bendruomene, tik kazkodel narkotikus tik ir varo, ai dar pamirsau vogia, vietoj to, kad bandytu prasisukti susiorganizuoti . istatymai yra visiems ir ju reikia laikytis.
 
 
0 # darius pocevičiusfascio Y-m-d H:i
Na va, pasirodo ir tarp čigonų yra principingų, garbingų ir didžių žmonių. Čia, vadinamoji, išimtis iš taisyklės bus...
 
 
0 # flumen, nekurstyk tautinės nesantaikos.mažylis Y-m-d H:i
flumen, kodėl dabar prie lietuvių kabinėjiesi ir kurstai tautinę nesantaiką?
Straipsnis juk apie tai kaip vokiečių nacistai boksininką čigoną nuskriaudė, o kuo čia lietuviai dėti?
 
 
0 # Skaitom įdėmiaiboxinykaz Y-m-d H:i
"2003 m. Trollmannui oficialiai buvo grąžintas 1933 metų Vokietijos bokso pussunkio svorio čempiono titulas."

- taigi teisingumas jau atstatytas!

Ko čia dar purkštaut?
 
 
0 # PAGARBAComandante Y-m-d H:i
Didžiausios pagarbos vertas žmogus.