Aleksandro Bikbovo paskaita „Antikapitalistinio judėjimo kapitalas“ (video)
švietimas

aleksandr bikbov        Vasario 27-28 d. Maskvos andergraundo leidykla „Ad Marginem“ surengė žiemos mugę, kuri buvo skirta „Pasidaryk pats“ filosofijai. Mugėje buvo surengta ir sociologo Aleksandro Bikbovo paskaita aktyvistams, nagrinėjanti šiuolaikinių antikapitalistinių judėjimų strategijas. Lektorius nagrinėja dvi pagrindines tokių judėjimų strategijas – uždaro geto formavimo strategiją ir visos visuomenės emancipavimo strategiją.

 

Pirmuoju atveju sistemą, prieš kurią kovoja, aktyvistai laiko nepajudinamu monolitu. Antikapitalistai mano, kad sistemos pakeisti neįmanoma, todėl nuo jos atsiriboja ir ima kurti alternatyvas „greta“ jos. Antruoju atveju aktyvistai tiki, kad sistema yra kupina vidinių prieštaravimų ir pažeidžiama. Jie ieško silpnų sistemos vietų, bando į ją įsiskverbti ir keisti ją „iš vidaus“.

 

Lektoriaus nuomone, didžioji antikapitalistinių judėjimų dauguma Rusijoje ir visame pasaulyje renkasi pirmąją strategiją ir yra pasmerkti uždaro geto klaustrofobijai. Jis mano, kad perspektyvesnė yra emancipavimo strategija, numatanti gyvą abipusį kontaktą su žmonėmis ir struktūromis sistemoje, kurią norima pakeisti.

 

P.S. Atsargiai, videoįrašas trunka 1 val. ir 12 min. Kalbama rusiškai.

 
 
Atsiuntė Pinčius
2010 03 05

 

Komentarai  

 
0 # Daug blablosMR_AS Y-m-d H:i
Per daug balblos viska galima sutrumpinti iki 20/40 min.
ryte prie kavos visai neblogai susivirskino.
 
 
0 # atomine problemaanarchofeministas b. Y-m-d H:i
...dvi pagrindines (...) strategijas – uždaro geto formavimo strategija ir (VS) visos visuomenės emancipavimo strategija.

va cia tai dalykas atominis.

kitaip sakant anarchija lt pries LUNI :-)))
balsuoju visomis keturiomis uz luni (juoba, kad nuo jo galima pereiti prie visos visuomenes. ir niekada atvirksciai. amen)