„Kultūros troškinio“ autoriai ironiškai kritikuoja esamą švietimo sistemą (video)
švietimas

kulturos troskinys       „Kultūros troškinys“ – tai trumpas filmukas, atskleidžiantis šiuolaikinės švietimo sistemos problemas ir jos daromą žalą jauno žmogaus asmenybei. Visa tai perteikiama metaforomis bei šmaikščiais ir ironiškais pastebėjimais, kuriais autoriai skatina kritiškai pažvelgti į esamą sistemą.“

 

Tokiais žodžiais į žiūrovus kreipėsi „Kultūros troškinio“ kūrėjai – du abiturientai iš Pakruojo, Andrius ir Vilmantas. Šių metų pavasarį baigę Pakruojo „Atžalyno“ gimnaziją, jie neskubėjo stoti į universitetą. Andrius ketina metams išvykti į Ispaniją pasimokyti flamenko meno, Vilmanto planai dar ne tokie aiškūs, jis norėtų pakeliauti, galbūt dirbti savanoriu kokioje nors šalyje.

 

Filmo pabaigoje jie užduoda retorinį klausimą: „Mes norime parodyti šiuolaikinės švietimo sistemos netinkamumą. Mokykloje vaikas yra žlugdomas skatinant konkurenciją, slopinant jo įgimtus gebėjimus, unikalumą, norą kurti, svajoti. Jo išskirtinumą užgožia tam tikras, visiems vienodai taikomas mokymas. Kūrybiškumas, pasitikėjimas savimi, kritiškas mąstymas, komunikaciniai įgūdžiai, novatoriškumas – tai tik nedaugelis savybių, kuriomis turi pasižymėti XXI-ojo amžiaus žmogus. Ar mokymo įstaigose tai ugdoma?“.

 
 
 
a.lt, 2010 10 24 

 

 

Komentarai  

 
0 # pretenzingi vaikigaliaisudas Y-m-d H:i
Vaikai supraskite kad jums neprades snigti iPhonais ir firminiais drabuziais kol jus grosite flamenko ir svaistysite is Europos zmoniu surinktus pinigus "dirbant" savanoriska pseudo darba svetimoje salyje (pvz priziuredami Dauno sindromu sergancius vaikus). Geriau patys igaukite reikiamu ziniu is interneto ir kurkite savo verslus (tokiu atveju niekas jusu nereikalaus diplomo). Jusu kaltinimai svietimo sistemai yra jusu paciu pasimetimo gyvenime projekcija.
 
 
0 # -.. Y-m-d H:i
KARLAS MARKSAS

BARUCHUI LEVIUI, LAIŠKAS CITUOTAS "REVIEW DE PARIS", 1928 BIRŽELIO 1, 574 PUSLAPYJE.

"Žydų tauta kaip visuma taps savo pačios Mesiju. Ji įgys pasaulinį viešpatavimą per kitų rasių žlugimą, per pasienių panaikinimą, per monrachijos pašalinimą ir per pasaulinės respublikos, kurioje žydai visur džiaugsis pilietybės privilegija, sukūrimą. Šioje Naujoje Pasaulio Tvarkoje Izraelio vaikai aprūpins visus vadovus nesusidurdami su jokia opozicija. Skirtingų pasaulinę respubliką sudarančių tautų valdžios nesunkiai paklius į žydų rankas. Tada žydiškiesiems valdovams bus paprasta visur pašalinti privačią nuosavybę, kad pasinaudoti valstybės resursais. Taip bus išpildytas Talmudo pažadas, kuriame yra sakoma, kad kai ateis Mesijo laikas, žydai savo rankose turės viso pasaulio turtą."
 
 
+1 # Naivu būtų manyti, kad viskas gerai.vilmantas Y-m-d H:i
Dar keletas metelių ir bus kaip Amerikoj. Bukins jauną žmogų, kad nemąstytų kritiškai, kad nieko nesigriebtų ir būtų paspaustas. :-)

"pretenzingi vaikigaliai" komentaro autoriau, kalbėdamas apie iPhonus, drabužius ir verslą parodai savo vertybes ir kad nevisai tuo kampu pažvelgei į filmuką.