LUNI: Kambodža, „Ubuntu“, atvirasis kodas, prostitucija, „Gydytojai be sienų“
švietimas

same_same2011 04 04 LUNI Vilnius. Filmo „Same same but different“ peržiūra

 

       Balandžio 4 d., pirmadienį, 18:00 val., Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į 2009 m. vokiečių režisieriaus Detlevo Bucko sukurtos kino juostos „Same same but different“ („Toks pat, bet kitoks“) peržiūrą.

 

Filmas bus rodomas kūrybinėse „Artotekos“ dirbtuvėse A. Strazdelio g. 1, Vilniuje (netoli Bastėjos ir „Tamstos“ klubo). Filmas bus rodomas su lietuviškais subtitrias. Renginys facebook'e

 

Same same but different“ – tai dokumentinė melodrama apie vokiečio Benjamino Pruferio ir khmerės Sreykeo Solvan meilės istoriją. Tai tikrais faktais paremtas pasakojimas apie lemtingą studijas baigusio Beno kelionę į Kambodžą ir jos sostinėje Pnompenyje sutiktą gatvės merginą Sreykeo. Vokietis studentas ir ŽIV infekuota gatvės prostitutė.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Pasakojimas grįstas tikrais faktais. Abu filmo herojai – tikri žmonės. Šiuo metu susituokę ir augina vaikelį. Sreykeo – eilinė gatvės darbininkė, kaip ir tūkstančiai kitų jaunų moterų Kambodžoje uždirbanti pragyvenimui teikdama sekso paslaugas. Ji – jauna ir trapi, be to, jau infekuota ŽIV. Toks pat trapus ir pažeidžiamas yra ir Benas, pamilęs Sreykeo ir nusprendęs padėti savo mylimajai. Panašu, kad tai daugiau nei spontaniškas ir netikėtas dviejų jaunų žmonių ryšys.

 

Tai istorija apie meilę, kuri įveikia kultūrinius skirtumus, geografinius atstumus, ir nugali mirtį. Susipažinęs su Sreykeo, Benas patenka į khmerų šeimos kasdienybę, kur Vakarų civilizacijos pažanga ir technologijos susilieja su tradicijomis. Filmo veiksmas vyksta dabartinio Pnompenio, Kambodžos sostinės, gatvėse ir baruose. Ypač įdomus jis turėtų būti tiems, kas nori pamatyti dabartinę Kambodžą – tokią, kurios nerasi tradicinėje žiniasklaidoje. Tai neturistinis, linksmas, lengvai provokuojantis filmas, tinkantis visiems – ieškantiems ir autentikos, ir romantikos.

 

Prieš filmą apie Kambodžą pakalbės Rūta Kuzminskaitė.

 

UBUNTU_ZALIEMS2011 04 06 LUNI Vilnius. Mantas Zimnickas. „Ubuntu“ žaliems

 

Balandžio 6 d., trečiadienį, 18:00 val., LUNI kviečia į praktinę pamokėlę, kaip valdyti kompiuterį naudojantis „Ubuntu“ operacine sistema. Lektorius – Mantas Zimnickas a.k.a. Sirex – programuotojas, atviro kodo entuziastas, vienas aktyvesnių ubuntu.lt bendruomenės narių. Renginys vyks baro „Misterija“ I a. salėje, Totorių g. 18, Vilniuje. Renginys facebook'e


„Ubuntu“ yra laisvoji atviro kodo operacinė sistema, sukurta Debian GNU/Linux pagrindu, pritaikyta paprastiems namų kompiuterių naudotojams. „Ubuntu“ šiuo metu yra pati populiariausia GNU/Linux operacinių sistemų atmaina.

 

Pirmiausia sužinosite, ar jūs esate vienas iš tų laimingųjų, galinčių naudoti „Ubuntu“. Jei taip, Mantas supažindins, kaip jį įsidiegti, pritaikyti savo poreikiams. Jei atsiras kitų operacinių sistemų traumuotų žmonių – padės persilaužti. Pasidalins savo daugiamete „Ubuntu“ naudojimo patirtimi ir patarimais.

 

Daugiau informacijos apie „Ubuntu": http://www.ubuntu.lt/

 

gytis_repecka2011 04 07 LUNI Kaunas. Gytis Repečka. Kompiuterio išlaisvinimas atviruoju kodu


2011 m. balandžio 7 d., ketvirtadienį, 18:00 val., Kauno LUNI kviečia į Gyčio Repečkos paskaitą „Kompiuterio išlaisvinimas atviruoju kodu”. Renginys vyks VU KHF, J. Jablonskio aud., Muitinės g. 12, Kaune. Renginys facebook'e

 

Įžūlūs komercinės programinės įrangos gamintojai vis dažniau atvirai tyčiojasi iš vartotojų: informaciją užrakina patentuotuose failų formatuose, netikėtai iš esmės pertvarko vartotojo sąsają, platina neišbaigtas operacines sistemas ar prigalvoja kitokių laisvę varžančių apribojimų, lyg kompiuteris priklausytų nebe jums, o užatlantės monopolininkams.

 

Paskaitoje atvirojo kodo entuziastas Gytis Repečka papasakos apie laisvės sampratą skaitmeniniame pasaulyje, „Linux“ operacines sistemas ir atvirą programinę įrangą, kurią galėsite naudoti net neatsisakydami „Windows“. Taip pat būsite supažindinti su pagrindinėmis turinio platinimo licencijos „Creative Commons“ nuostatomis.

 

justinas_pladas2011 04 07 LUNI Vilnius. Justinas Pladas. Feminizmas vs prostitucija


2011 m. balandžio 7 dieną, ketvirtadienį, 18:00 val., Feministinis frontas (FeF) kviečia į VU Chemijos fakulteto 227 aud. (Naugarduko g. 24, Vilniuje) vyksiančią Justino Plado (FeF) paskaitą/diskusiją „Feminizmas vs prostitucija: teorinės ir praktinės prielaidos sprendžiant komercinio seksualinio išnaudojimo problemą“. Renginys facebook'e


Teisininkai nori kalbėti apie teisės teoriją, sociologai nori kalbėti apie užimtumo ideologijas, o postmodernūs feministai nori kalbėti apie seksualinę autonomiją, nuomonės ir pasirinkimo laisvę. Atrodo, kad niekas nenori kalbėtis apie prostituciją. Jeigu mes iš tiesų norime atrasti pilietinę poziciją, kuri adekvačiai reaguotų į komercinio seksualinio išnaudojimo problemą, turime atsipeikėti iš intelektualinio šlapio sapno, kuriame skęsta panašių problemų svarstymas. Mes turime eiti į akistatą su niūria prostitucijos realybe jos pačios rėmuose ir tame socialiniame kontekste, kuriame ji egzistuoja (Prostitution and pornography. Philosophical debate about sex industry. Edited by Jessica Spector).

 

Tai nėra lengvas pasivaikščiojimas šabloniškais politiškai korektiško debato vingiais. Visų nepabūgusių gilesnės prieigos prie šios opios socialinės problemos laukiame paskaitoje bei po jos vyksiančioje diskusijoje.

 

gydytojai_be_sienu2011 04 08 LUNI Vilnius. Andrius Slavuckis. Gydytojai be sienų


Balandžio 8 d., penktadienį, 17 val., Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į „Artotekos“ kūrybines dirbtuves, Strazdelio g. 1 (prie „Tamstos“ muzikos klubo, šalia Barbakano). Čia įvyks susitikimas su Andriumi Slavuckiu, dirbančiu organizacijoje „Gydytojai be sienų“ (Médecins Sans Frontières, toliau – MSF). Jis neseniai grįžo iš prieš daugiau nei metus galingo žemės drebėjimo nuniokoto ir labai pamažu atsigaunančio Haičio, kur dirbo choleros gydymo centre. Andrius sutiko mums papasakoti apie MSF, savo patirtį dirbant šioje organizacijoje, Haitį ir būsimus projektus. Renginys facebook'e


Gydytojai be sienų –– tarptautinė nepriklausoma medikų organizacija, suteikianti skubią humanitarinę pagalbą žmonėms, nukentėjusiems nuo ginkluoto konflikto, epidemijų, žmogaus ar gamtos sukeltų stichinių nelaimių. Organizaciją 1971-aisiais sukūrė keletas prancūzų gydytojų ir žurnalistų, kurie tikėjo, kad visi žmonės, nepaisant rasės, religijos ar pažiūrų, turi teisę į medicininę priežiūrą, ir kad ji turi būti jiems teikiama nekreipiant dėmesio į nacionalines sienas.

 

1999-aisiais už nuolatines pastangas krizių metu teikti medicininę pagalbą ir pasaulinio susirūpinimo humanitarinėmis katastrofomis skatinimą šiai organizacijai paskirta Nobelio premija. Šiuo metu organizacija vykdo daugiau nei 300 įvairiausių projektų šešiasdešimtyje pasaulio šalių. „Gydytojų be sienų“ tinklalapis http://www.msf.org/

 

***

 

Laisvasis universitetas (LUNI) – tai savanoriška žmonių alternatyva valstybinėms ir privačioms mokymosi įstaigoms, keičianti mokymosi motyvaciją ir tarpusavio bendravimo standartus. Čia žmonės ateina pasidalinti patirtimi, teorinėmis žiniomis, praktiniais įgūdžiais, mokosi vieni iš kitų, kalbasi įvairiomis aktualiomis temomis netarpininkaujant jokioms oficialioms institucijoms. Į Laisvojo universiteto užsiėmimus įėjimas yra laisvas.

 

LUNI informacija

2011 04 02