Marksistai.lt kviečia prisijungti prie C. Marighellos „Trumpo miesto partizanų vadovėlio“ vertimo
švietimas

marighellaMarksistai.lt kviečia prisijungti prie Carloso Marighellos „Minimanual of the Urban Guerrilla“ („Trumpo miesto partizanų vadovėlio“) vertimo. „Vadovėlį“ anglų kalba galima rasti: http://www.marxists.org; rusų: http://aleksandr-kommari.narod.ru Prieš pasirinkdami kokį norite skyrių (dauguma skyrių išties trumpi), susisiekite el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , kad to paties skyriaus neišverstų kitas žmogus.

 

Carlosas Marighella (1911–1969) – brazilų marksistas, revoliucionierius ir rašytojas, žuvęs kovoje su tuometine Brazilijos karine diktatūra. Nuo pat jaunystės Marighella buvo aktyvus įvairiųjų radikalių kairiųjų judėjimų dalyvis. „Trumpas miesto partizanų vadovėlis“ pirmą kartą publikuotas 1969 metais. Marighella jame glaustai aprašė, kaip nuversti diktatūrinį šalies režimą. Priešingai Che Guevarai, Marighella labiau akcentavo kovą ne kaimo vietovėse, o miestuose. Šis veikalas padarė didelę įtaką Trečiojo pasaulio išsivadavimo judėjimams. Daugelyje šalių „Vadovėlis“ buvo uždraustas, tačiau kai kur jis buvo atspausdintas legaliai ir susilaukė didelio pasisekimo.

 

„Trumpo miesto partizanų vadovėlio“ įžanga

 

Norėčiau pradėti nuo kelių dedikacijų. Visų pirma, skiriu šį darbą Edsonui Soutui, Marcui Antonijui Brasui de Carvalhui, Nelsonui Josui de Almeidai („Escoteirai“) ir kitiems didvyriškiems kovotojams bei miesto partizanams, kurie krito nuo karo policijos, kariuomenės, laivyno, oro pajėgų ir spec. tarnybų žudikų – nekenčiamų represinės karinės diktatūros įrankių – rankų.

 

Taip pat skiriu jį drąsiems kovos draugams, vyrams ir moterims, įkalintiems viduramžiškuose Brazilijos vyriausybės kalėjimuose ir pasmerktiems kankinimams, kurie pranoksta baisius nacių nusikaltimus. Galiausiai jį skiriu į nelaisvę paimtiems ir žuvusiems savo bendražygiams, kurių atminimą gerbiame. Nepaisant nieko, mes turime tęsti kovą.

 

Kiekvienas draugas, kuris pasisako prieš karinę diktatūrą ir nori kovoti, gali prisijungti prie kovos – nesvarbu, kokia nereikšminga atrodytų jo užduotis. Raginu visus, kurie skaito šį „Trumpą vadovėlį“, nelikti abejingais ir pasyviais, imti vadovautis šiomis instrukcijomis ir iš karto prisijungti prie kovos. Raginu primygtinai, nes bet kokiomis aplinkybėmis revoliucionieriaus pareiga yra įvykdyti revoliuciją.

 

Kitas svarbus reikalas – reiktų ne tik perskaityti šį „Trumpą vadovėlį“, bet ir išplatinti jo turinį. Platinimas prasidės tada, kai tie, kurie sutinka su idėjomis, nukopijuos arba atspausdins šį „Vadovėlį“ brošiūros pavidalu (žinoma, nuo to ginkluotos kovos būtinybė nesumažės).

 

Šį „Trumpą vadovėlį“ parašiau dėl to, kad norėjau išsakyti ir susisteminti idėjas, atspindinčias asmeninę Brazilijoje kovojančių žmonių patirtį, prie kurių man teko garbė prisidėti. Kad kai kurie asmenys negalėtų abejoti tuo, ką skelbia šis „Vadovėlis“, ir kad nebūtų galima neigti faktų ar teigti, jog nėra sąlygų kovai, būtina prisiimti asmeninę atsakomybę už tai, kas sakoma ir daroma. Todėl tokio tipo darbuose anonimiškumas tampa problematiškas. Svarbu yra paruošti patriotus, pasiryžusius kovoti kaip tikri kariai, bet daryti tai geriau už juos.

 

Kaltinimai „terorizmu“ ar „smurtu“ jau nebeturi tos neigiamos prasmės, kokią turėjo anksčiau. Jie įgijo naują rūbą, naują spalvą. Jis jau nebeskaldo ir nebediskredituoja; atvirkščiai, yra itin patrauklūs. Šiandien būti kovotoju ar teroristu – bruožas, kuris suteikia garbės geros valios žmogui, nes tai aktas, vertas revoliucionieriaus, stojančio į ginkluotą kovą prieš gėdingą karinę diktatūrą bei jos žvėriškumus.

 

Carlos Marighella, 1969 m.

 

CARLOS_marighella

 

A.lt info, 2011 05 03

 

Komentarai  

 
0 # nieko sau+ Y-m-d H:i
Kokiu tikslu mefistomatčikai verčia šitą knygą, o anarchistai juos piarina? Duoti salviams ir cepelinams papildomą dingstį šaukti "Mes ekstremistai? O jūs pažiūrėkit į JUOS!"? Padidinti "žydrųjų albinų" susidomėjimą Lietuvos kairiaisiais? Aprūpinti agresyviausią ir labiausiai marozną Lietuvos neonacistų dalį papildoma technine literatūra? O gal pastūmėti ką nors iš kairiojo jaunimo į beprasmį ir pražūtingą kelią?
 
 
0 # pats sau pliusuineo Y-m-d H:i
Piarina tam, kad daugiau žmonių prisijungtų prie knygos vertimo.
Salviai ir cepelinai jau seniausiai stūgauja apie ekstremistus nuo kairės.
O po che knygų išleidimo mažiau domėjosi albinai?
Neonaciai papildomą pačią naujausią techninę literatūrą ir įgūdžius įgyja šlovingoj lietuvos armijoj.
Kiekvienas renkasi savo kelią. Aš tai eisiu šiukšlių rinkt :-)
 
 
0 # aha+ Y-m-d H:i
Mefistomatčikai ? Čia tie, kurie valdo saitą marksistai.lt. Įkyriai vadina save "marksistais", nors iš jų tokie marksistai, koks iš manęs žydų rabinas.
Žodis "mefistomatčika s" yra žodžio "mefistomatas" vedinys, kuris, savo ruožtu, yra parodijinė žodžio "istomatas" versija, kuris, savo ruožtu, yra Mefisto atkakliai vartota iškraipyta žodžio "istmatas" (rusifikuota santrumpa nuo "istorinis materializmas") forma. Mefisto - tai toks marksistai.lt besispausdinant is grafomanas, didis "marksistas" ir "eruditas", o anksčiau dar ir "anarchistas" bei itin produktyvus anarchija.lt autorius (kol nepatapo užtrumpintas už piktybinį Kropotkino idėjų klastojimą).
Apibendrinant: "mefistomatčika s" yra "mefistomato" pasekėjas, o "mefistomatas" yra tokia beprotiškai eklektiška (pseudo)marksiz mo, (pseudo)anarchi zmo, TSKP "mokslo", politinio homoseksualizmo , vulgaraus seniokiško oportunizmo ir kvailo paaugliško ultraleftizmo mišrainė. Ar nieko nepraleidau?
Ta satyrine gaida ir užbaigsim.
 
 
0 # .Rrr Y-m-d H:i
Šiaip geras būdas pritraukt žmonių,bet kodėl ši knyga pasirinkta?dėl trumpų skyrių?:-)
 
 
0 # Miesto gaujosViktoras Butas Y-m-d H:i
Kai pagalvoji iško kilo amerikiečiai. Persikelti kažku r už marių, tik drasiausiai tai darė ir stipriausiems tai pavyko. Aišku išskyrus vergus. kita vertus vergai irgi buvo pagaunami tik bukiausi(leides i pagaunami) ir fiziškai stipriaus, tad pasiekdadavo laivų trumuose(kurie išgyvendavo) America tik fiziškai stipriausi. Iš to ir turim kaip pasaulis juodaodžių antžmogių amerikonų sportininkų kartą http://www.youtube.com/watch?v=9-9TAoPPgKQ Baltoji rasė irgi neatsiliko, vienetai persikęėlia per atlanta kovėsi ir išgyveno dar mažiau. Tai ar galim niekinti amerikoną kuris turi bent kelių šimtų metų protėvių kraują. Americos miestų gaujos visiems atvukusiems http://www.youtube.com/watch?v=Ly2yKcOJC7Y
 
 
0 # dar pratęsim+ Y-m-d H:i
"Bet neaišku ar toks laikas ateis ir kada ateis, jei ateis, todėl dabar turim daryt tai, ką galima daryt - dalyvauti rinkimuose"
Nepaisant to, jie verčia Marighellą!!!!! Užuot išvertę kokią nors brošiūrą "Kaip sudalyvauti rinkimuose su revoliucine poza ir buržuazine programa".
Na, ir ką galima pasakyti apie tokius?
 
 
0 # O galimaAš esu fašistas Y-m-d H:i
O galima ir esant fašistinių pažiūrų prisidėti prie šios knygos vertimo?
 
 
0 # forumų dalyviai+ Y-m-d H:i
"Yra forumo dalyvis Bičiulis - aiškiai marksistinių pažiūrų."
Man tai iš visų Žygeivio forumo personažų labiausiai patinka aiškiai patriotinių-nac ionalistinių-ta utininkiškų pažiūrų antisemitas ir skinpedų mylėtojas Tikras Lietuvis.
 
 
0 # Suscipe, Lucifer, munus quod tibi offerimus Memoriam recolentes Adolphus.666/88 Y-m-d H:i
Kaltinimai „terorizmu“ ar „smurtu“ jau nebeturi tos neigiamos prasmės, kokią turėjo anksčiau. Jie įgijo naują rūbą, naują spalvą. Jis jau nebeskaldo ir nebediskredituo ja; atvirkščiai, yra itin patrauklūs. Šiandien būti kovotoju ar teroristu – bruožas, kuris suteikia garbės geros valios žmogui, nes tai aktas, vertas revoliucionieri aus, stojančio į ginkluotą kovą prieš gėdingą karinę diktatūrą bei jos žvėriškumus.


Gražu. Tikrai gražu
 
 
-2 # žydiškam pliusuitikras lietuvis Y-m-d H:i
Tiek jau prirašei ant manęs, kai, tuo tarpu, aš tik atspindžiu visuomenės daugumos nuomonę.

Tik nieko iš to ką prirašei nesugebi įrodyti, o tau aš tau duotą vertinimą pagrįsiu: žodis žydas atėjo iš rusų kalbos (nemaišyti su judėjais ir jehudimais), kur reiškia blogą žmogų, todėl kas pliusas žydui, tas yra minusas geram žmogui (t.y. lietuviui).