Darius Pocevičius. Londonas po riaušių: pašaliečio įspūdžiai
švietimas

londonas po riausiu2011 m. rugsėjo 8 d., ketvirtadienį, 18:00 val., Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į „Ecoflux“ platformą Neries krantinėje, prie Mindaugo tilto, kur vyks susitikimas su LUNI koordinatoriumi Dariumi Pocevičiumi, rugpjūčio pradžioje keliavusiu po Didžiąją Britaniją. Lektorius pasidalins įspūdžiais, ką matė ir girdėjo Velse bei Londone, kuriame buvo ką tik pasibaigusios riaušės, ir bandys atsakyti į klausimą, kodėl politiniai protestai šiandien gana dažnai baigiasi paprasčiausiomis riaušėmis.

 

2011 m. rugpjūčio 4 d. Totenhamo rajone policijos pareigūnams nušovus juodaodį londonietį, kilo gatvės protestų banga, netrukus peraugusi į masines riaušes, parduotuvių plėšikavimą ir marodieriavimą. Per didžiulę sumaištį Londone žuvo 5 žmonės, sužeista daug policininkų, protestuotojų ir riaušininkų. Sulaikyti 1773 asmenys, prieš teismus stojo apie 1200 žmonių. Valdžia sustiprino policines priemones ir ėmėsi represijų prieš mišrių Londono rajonų bendruomenes. Nuteistas net 11-ametis (!), nukniaukęs 50 svarų vertės šiukšlių dėžę iš „Debenhams“ parduotuvės Romforde.

 

Nuo ko viskas prasidėjo ir kuo baigėsi? Ar protestuotojai pasiekė savo tikslus? Kam buvo naudingos šios riaušės? Ką daryti, kad protestai nevirstų marodieriavimu? Iš šiuos klausimus atsakys D. Pocevičius, gyvenęs viename iš Londono skvotų, apie riaušes kalbėjęsis su Londono skvoteriais ir anarchistais, dalyvavęs protesto mitinge, nukreiptame prieš valdžios represijas riaušių organizavimu įtariamų žmonių adresu. Pasakojimas bus gausiai iliustruotas Velso ir Londono nuotraukomis.

 

LUNI info

2011 09 06

 

Londonas po riausiu 2

 

Komentarai  

 
0 # nebrangus nauji daiktairealusis Y-m-d H:i
Po plėšikavimų atpigus įvairioms prekėms(elektro nika,rūbai ir t.t.)juodojoje rinkoje,nuvyko "apsishopinti" ir Lietuvos anarhistu guru dariukas...tai jau dabar esat ginkluoti naujais "laptopais",išm aniaisiais telefonais,nauj ausia foto technika...
Prasidės dar inirtingesnė virtualinė kova prieš fašizmą...
 
 
0 # Days of G8U/f Y-m-d H:i
http://www.youtube.com/watch?v=mUwvqUz7erE&feature=related

Genova G8 2001-2011. Ten years after the event, days of G8 is an Indymedia film production based upon extensive research and rebuilding the timeline of events using original footage.
 
 
0 # -Pilietis Y-m-d H:i
Anarchizm = Terorizm
 
 
0 # yra klausimasbachūriuks Y-m-d H:i
ar renginyje bus prekiaujama nebrangiais plazminiais televizoriais ir mobiliakais?
 
 
0 # *Plaukia upemis pliusai Y-m-d H:i
''dalyvavęs protesto mitinge, nukreiptame prieš valdžios represijas riaušių organizavimu įtariamų žmonių adresu.''

:D Prieš chuliganus ir vandalus taikomos represijos... Ohohoho... Geriau į Baltarusiją nuvažiuotu mūsų laisves paukščiai.