LUNI kviečia į pokalbį su alternatyviosios pedagogikos šalininke Foreli Blinstrubaite-Kramarik
švietimas

 

atsargiai - mokykla2011 m. spalio 10 d., pirmadienį, 18:00 val., Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su pedagoge, alternatyviosios pedagogikos šalininke Foreli Blinstrubaite-Kramarik. Ji papasakos apie alternatyvųjį vaikų ugdymą, pristatys unikalias ugdymo metodikas ir ateities mokyklų viziją. Pokalbis su Foreli Blinstrubaite-Kramarik vyks kūrybinėse „Artotekos” dirbtuvėse, A. Strazdelio g. 1, Vilniuje (greta Bastėjos ir „Tamstos” muzikos klubo). Lektorė kalba gražia ir taisyklinga lietuvių kalba.

 

Prieš daugelį metų į pedagoginę veiklą įsitraukusi F. Blinstrubaitė-Kramarik kuria naujas ugdymo metodikas, padedančias vaikams geriau atskleisti savo gebėjimus. Ji svajoja įsteigti ateities mokyklą – meno ir mokslo akademiją, kurioje mokslas būtų nemokamas, o pats mokymasis eitų tiesiog iš širdies. „Turiu viziją sukurti talentingų vaikų ugdymo akademiją, dairausi, ieškau vietos ir Lietuvoje – galbūt čia mano idėjos sudomins žmones. Visą gyvenimą dirbau konsultante ir džiaugiuosi, kad turiu keistą talentą – galiu pasakyti, kam vaikas yra gabus ir kaip tą polinkį plėtoti“, – sako Foreli.

 

Foreli Blinstrubaitė-Kramarik – poeto, režisieriaus ir pedagogo Vladislovo Blinstrubo dukra, gimusi ir užaugusi Lietuvoje. Būdama 19-kos metų išvyko gyventi į JAV, kur sukūrė šeimą ir kartu su vyru Marku Kramariku išaugino penkis vaikus. Kramarikų šeima įsikūrė Aidaho valstijoje, kur nėra mokyklos prievolės. Tėvai leido vaikams rinktis, ko mokytis, o ko atsisakyti. Nė viena šios šeimos atžala nuosekliai nelankė mokyklos ir neturi popierinio brandos dokumento. Kramarikų vaikai dažnai vadinami indigo vaikais.

 

Dukra Akiane yra pasaulinį pripažinimą pelniusi dailininkė ir poetė. Piešti pradėjo būdama ketverių, o nuo šešerių savarankiškai išmoko tapyti. Iš viso yra nutapiusi daugiau kaip 150 paveikslų. Išsamiau: www.artakiane.com. Devynmetis sūnus Ilia yra sukūręs beveik 3000 filosofinių poemų, aforizmų, kvantinių idėjų apie neribotas galimybes ir mūsų ateitį. Tai sudėta į 30 knygų. Pirmoji knyga išleista, kai autoriui buvo šešeri. Išsamiau: www.iliapoetry.com.

 

Foreli Blinstrubaitė-Kramarik apie pedagogiką:

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

LUNI info

2011 10 06

 

 

Komentarai  

 
0 # Piešti yra sviada geraiViktoras Butas Y-m-d H:i
Na, kad vaikai pradeda teplioti nuo keturių tai čia visai nieko. Aš kažkur ar tik ne 4 metų būdamas kaime bandžiau perdažyti sienas, po remonto. Aišku tada mano meno niekas neįvertino.
Kas liečia pačius darbus sakyčiau visai ir neblogai, aišku su mano mylimais meninkais Julie Bell http://www.youtube.com/watch?v=26ErWrDtunU&feature=related nelyginti, nekalbu apie Luys Royo http://www.youtube.com/watch?v=w66icJJIb_I&feature=related ar mano kumyrą Boris Vallejo http://www.youtube.com/watch?v=Vhug4rOQj_A.
Kas mane nustebino tai vaikų(kaip supratau jos duktės) peckelionės ir kainos po 50 000- 100 000 žalių. Tarp kitko pas mane namuose ant sienos kabo vieno žmogaus dovana, kurį pavadinčiau gražia peckelione. Tačiau man paveikslas labai brangus nes žmogus visiškai nevaldo rankų.
 
 
0 # Muzika tai menas. Tarp gyvenimo ir mirtiesViktoras Butas Y-m-d H:i
Piešimas, sportas ir muzika jaunimą visada atitrauks nuo blogio. Aš asmeniškai kuo mažiau piešiau ar sportavau tuo jaučiau, kad vis didesnis blogis mane užvaldė. Pvz visokie kvaišalai. Jaunystėje, man alchogolis išvis nerūpėjo, o dabar jaučiu, kad kartais per juos vaikštau ant pačios briaunos tarp gyvenimo ir mirties. Ypatingai tai buvo prieš keturis metus.
Menas yra muzika .Štai nuostabus muzikos klipas, Su Ezopu. Nors atrodo( kai jis dar nebuvo atsikratęs žalingų įpročių). Bet tai ko gero kaip solo geriausias jo darbas. Klipas su daina išvis nerealus. Anarchistams gali nepatikti Liaudiški dainos motyvai. Bet man šis darbas man primena ribą tarp Gyvenimo ir mirties. Nežinau sukelia kažkokius prisiminimus, emocijas
http://www.youtube.com/watch?v=wIv31GOgHf8
 
 
0 # jocipolinas Y-m-d H:i
nešvankybės trinamos. red.
 
 
0 # Hospitalizuoti!fail Y-m-d H:i
Čia ta, kurios vaikų vardai iš prancūzų žodyno, dukra piešia vien iliustracijas Jehovos liudytojams, o snargliaus bandymai dėliotis mintis yra laikomi filosofija?
 
 
0 # ??slavik Y-m-d H:i
užgauliojimai trinami. red.