Laisvasis universistetas (LUNI) kviečia diskutuoti apie bendruomenių problematiką
švietimas

 

bendruomeniu tarybaSpalio 27 d., ketvirtadienį, 18 val., Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su aktyviu Lazdynų bendruomenės nariu Gediminu Gemskiu. Susitikime bus aptariamos miesto ir atskirų jo rajonų gyventojų interesų atstovavimo savivaldoje bei bendruomeniškumo problemos. Diskusijai moderuos aktyvistas Vitalijus Balkus. Susitikimas vyks kūrybinėse „Artotekos” dirbtuvėse, A. Strazdelio g. 1, Vilniuje (greta Bastėjos ir „Tamstos” muzikos klubo).

 

Lietuvoje jau ilgą laiką vyksta procesas, siekiantis sumažinti bendruomenių įtaką, kad šios negalėtų kontroliuoti valdžios sprendimų, ir paversti jas vietinių partinių bei kitų suinteresuotų galios struktūrų padaliniais. Galima drąsiai teigti, kad šiuo metu Vilniuje beveik neliko gyventojų organizacijų, veikiančių savireguliacijos principu. Kai kurios jų yra patekusios vienos ar kitos partijos įtakai, likusios yra registruotos tik formaliai ir metų metus nevykdo jokios veiklos. Tuo tarpu sprendimus dėl miesto planavimo strategijų priima valdantieji ir suinteresuoti asmenys – ir tie sprendimai dažnai būna priešingi gyventojų lūkesčiams, o kartais – net jiems žalingi.

 

Š. m. spalio 6 d. grupę aktyvistų, atvykusius į Lazdynų rajono seniūniją, pasitiko užkarda. Jiems buvo paaiškinta, kad susirinkime gali dalyvauti tik į sąrašus įtraukti Lazdynų bendruomenės savivaldijos nariai. Jokie argumentai – kad susirinkimas yra viešas, kad aktyvistai nori išklausyti jiems visiems svarbią Tarybos ataskaitą apie socialines, atliekų deginimo bei valymo problemas, – nebuvo išgirsti, nors jie buvo surašyti viešai pakabintame skelbime. Niekas nereagavo ir į aktyvistų pateiktus prašymus skubos tvarka priimti į savivaldijos narius. Tokioje situacijoje kyla klausimai: Kokius slaptus reikalus sprendžia Lazdynų bendruomenės savivaldijos susirinkimas? Kodėl bijomasi susirinkime dalyvauti panorusių piliečių? Kam naudinga tokia bendruomenė be narių? Kaip įvyko, kad 35 tūkstančiams Lazdynų gyventojų atstovauja 30-40 žmonių, o sprendimus priima valdžią uzurpavusi Taryba?

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Gedimino Gemskio teigimu, žmonės pilietiškai bendruomeniškai nėra aktyvūs, jie abejingi tam, kas vyksta, ypač jei tai jų tiesiogiai neliečia. Jis mano, kad nenoras kovoti už teisingumą leidžia įsiviešpatauti blogiui, neteisingumui ir neteisingiems žmonėms. „Jeigu žmonės bus pasyvūs, abejingi, toleruos blogį ir neteisingus žmones, tai tie žmonės ir valdys, kaip valdo – bendruomenes, įvairias organizacijas, partijas, politinę valdžią. Todėl reikia netoleruoti nei blogio, nei neteisingumo, nei neteisingų žmonių ir jų savivalės ir pažeidimų“, – sako Gediminas Gemskis.

 

LUNI info

2011 10 25

 

Komentarai  

 
0 # arjoshke Y-m-d H:i
kada bus diskusija "nelaiko ziedinis raumuo ir begantys sudai"patarimai praverstu.